Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Film mpeg2, opravení?

Nahrál jsem si z dvb-t (digitální pozemní vysílání) několik filmů (formát mpeg2), je u nich různě posunutej zvuk oproti obrazu (a tím myslím v jednom filmu v různých částech různej posun) a navíc vypadlý rámce, takže přehrávání zamrzá.

Kdysi mi byl (snad anarchistem?) doporučen PVAStrumento na jejich opravu. Bude stačit film prohnat tímto programem nebo bude nutný nějak rozdělit film na video a zvuk, odstranit (čím?) všechny problémy a zase je (ve VirtualDubMod?) spojit?

Rád bych si poslechl názor někoho, kdo podobnou věc úspěšně vyřešil. Jo a protože nepíšu pro jakej operační systém to má být, tak je jasná že jde o WinXP.

Pavel

Není nic snažšího, než to zkusit. Nikdy se nepřepisuje soubor původní. Je možné, že k rozhození dochází až při přehrávání a po opravě to bude dobré. Když nezabere Strumento, zkus ještě ProjectX, ten je výbornej. Pokud to bude celé marné, tak pak ti asi neporadím. Se synchronizací jako takovou nemám u mpegu zkušenosti.

http://pc.poradna.net/question/view/61944-mpeg2-z-d igi-tv-problem-s-prehranim#re-61968

Nastavení nech výchozí. Tzn. záložek si nevšímej a v levém sloupci zkontroluj, zda je nastaven režim demux. Přes File/Add otevři požadované video a pak stiskni tlačítko Go! To je celé. ;-)
Oddělené a opravené streamy (ale pozor, většinou pochopitelně dojde k zahození chybných snímků - viz výpis a vizuální kontrola) pak musíš ještě něčím slepit dohromady (multiplex). Možná to umí VirtualDub ve verzi MPEG, osvědčené jsou MPEG Tools v TMPGEnc Plus, případně Elecard Xmuxer Pro.

edit: Beru zpět ten VirtualDub, neboť jeho výstupem, pokud se nepletu, nemůže být MPEG.
edit2: Co se týče authoringu, tak na ten slepovat netřeba. Tam stačí načíst oba streamy zvlášť.

Takže: V tom ProjectX jsem to projel (demux), vyházely se chyby, pak jse, to spokil v tom ImagoMPEG-Muxer do vob souboru. Až budu mít těch vobů víc (myslím další filmy) tak pak předpokládám stačí je (ty vob soubory) předhosit nějakýmu authoringu pro vytvoření komplet "dvd struktury", je to tak? Protože jestli jo, tak mi to přijde docela jednoduchý.

Jo a jako vedlejší efekt: ten vytvořenej vob už jde bez problémů pžehrát i pomocí VLC.

Děkuji za rady a podporu.

Pavel

Ja nenehravam DVB-T primo z karty, ale kartou si vysilam stream do site a na clientovi je mozne ho nahravat pres VLC.. zvuk posunuty neni nikdy. Je nutne ho ulozit v MPEG-PS ( program stream ), pak ho opravit pomoci nejake sikovne utilitky a vypalit na dvd. Oboje me zasetene DVD LAB PRO, umi osetrit mpeg od chyb a vypadku a robnou vyrobit VOB pro paleni na dvd.