Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špionážní programy

Mám dotaz týkající se špionážních programů. Měl jsem v počítači uložené nějaké kupní smlouvy, se všemi osobními čísly. Je možné, aby se mi do počítače někdo dostal, a tyto smlouvy si stáhnul? Používám Ad-Adwer,kontrolu provádím tak 3krát do týdne. Vždy oběví tak 4-6 kritických oběktů. Díky za odpověď.

Ve tvém dotazu mi chybí údaj o firewallu a další ochraně, mohl bys uvést i operační systém. Ad-Aware sám tě neochrání, jednak není všemocný a jednak ti nejspíš neběží rezidentně.
PS: Prosím, mohl bys věnovat více pozornosti gramatice? ;-) Nic ve zlém :-)

Lokální sítí myslím to, že bydlíš třeba v bytovce nebo paneláku, máš sousedy a jste všichni připojeni k internetu společně pomocí jednoho switche/routeru umístěného třeba ve stoupačce nebo někde na půdě...

K zabezpečení je vhodný firewall, jak už psal Evík o něco výše. A důležité dokumenty ukládat např. na šifrovanou partition nebo alespoň do zaheslovaného archivu.

jenom být opatrnější nepomůže - data co jdou po drátech nejsou vidět :)

jestli používáš win xp se starým servicepackem 1 (okno průzkumníka - nápověda - o windows), nech ho hned updatovat na servicepack 2.
servicepack 2 mívá default zapnutý integrovaný firewall - přesvědčíš se ovl.panely - firewall
ten ale nechrání odchozí komunikaci - nevíš 100% jestli ti někam neodchází data, třeba díky spywaru.
buď si necháš nainstalovat lepší firewall (jsou většinou v angličtině)

nebo podnikneš absolutní antispywarová opatření:
- pro vyřizování pošty nikdy nepoužiješ microsoft outlook express, ale jiný program nebo webové rozhraní mailu.
- pro pohyb na internetu nepoužiješ microsoft internet explorer, ale operu nebo firefox; výjimkou může být komunikace s bankou, většinou jede jen s ie. ale na žádné jiné stránky!

legální windows by měly být záplatované na zjištěné kritické chyby: ovládací panely - centrum zabezpečení - automatické aktualizace.
nějaký antivir asi bude nutný (jen hardcore brtníci se bez něj obejdou:)
100% nutné: musíš mít zaheslované přihlašování všech uživatelů kteří se u tebe přihlašují, zvláště účet administrátor. přitom se dá nastavit pomocí tweakui automatické přihlašování do tvého nejčastějšího uživatele.
jestli nemáš doma / ve firmě více počítačů ve svoji síti, které mapují nějaký tvůj disk, zakaž ve firewallu sdílení souborů a tiskáren, ještě lepší je zakázat službu server.
na pracovním stroji neinstaluj žádný p2p klient pro sdílení a stahování.
při používání mailu, icq nebo prohlížeče opatrně, nevyžádané přílohy nikdy neotvírej a rovnou maž.
v okně průzkumníka - nástroje - možnosti složky - zrušit "skrývat přípony známých souborů"

to by zatím stačilo.

ještě jsem zapomněl: pro běžnou práci jako používání office, účetnictví, ale i internetu, hudby, atd používat svůj účet s běžnými = omezenými právy = users - případný vir má pak stejně omezená práva a nemůže napáchat škodu.
teprve pro potřebu 1x měsíčně cosi nainstalovat se přihlásit jako správce, nainstalovat nebo provést změny, a zas odhlásit do běžného pracovního uživatele.

Pokud máš windows xp (to jsi nám ještě pořád neprozradil), tak si postahuj všechny záplaty včetně service packu 2 a aktivuj si firewall. WindowsXP mají totiž firewall přímo v sobě, pro základní ochranu méně zkušených uživatelů to stačí.

PS: Pokud jsi v síti, jak píšeš výše, tak pozor na nastavení sdílených adresářů. Když dáš do sdílené složky nějaké dokumenty, mohou si je ostatní číst, případně i měnit (záleží na nastavení).

Eva tomu dost rozumí,potřeboval bych na ni kontakt...Někdy mám potíže s PC,tak at se můžu na někoho obrátit...

Jardo, díky za důvěru, potěšil jsi mě. Ale kontakt na sebe nedám, nezlob se.
1) Od rad je tady tato poradna, zdejší rady mohou posloužit i mnoha dalším uživatelům.
2) Šikovní lidé sem chodí 24 hodin denně a víc hlav víc ví
3) Je tady hodně odborníků, kteří se vyznají mnohem lépe než já
4) Chci si zachovat trošku soukromí
Ahoj, měj se pěkně ;-)

Samozřejmě že ne 100%. To bys musel počítač odpojit od internetu a raději i od el. sítě.

Mrkni se i na Sdílení: ikona Tento počítač a u jednotlivých disků prověř, zda máš sdílení zakázáno (nesmí být na ikoně jakoby "disk na dlani"). Dále prověř Sdílené dokumenty, zda tam nemáš něco důležitého.

Nebo rovnou vypni Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft, pokud to nepotřebuješ:
Místa v síti - (pravý klik) Vlastnosti - Připojení k místní síti - Upravit nastavení tohoto připojení - zrušit "Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft"

Hele, a ještě by mě zajímalo, nevíte co to znamená, když mám v Ad-Aware 3 identifikované soubory, 3kritické objekty, 3 rozpoznané objekty. No a když dám další mám tam Tracking Cookie ( 2 Object Total) Possible Browser Hijack attempt (1 Object Total) MRU List (2 Object Total) Kontroloval jsem to ráno po 9, a bylo tam 5. Díky

Jestli jsou ty kritické objekty jen mru nebo cookies, tak nebezpečí není velké.
Záleží, jak máš nastavený Ad-Aware. Doporučuji používat zároveň free program SpyBot :

SpyBot

výborně se doplňuje s Ad-Aware, v menu je čeština, jen bych raději zpočátku nepoužil
volbu TeaTimer, může dost zpomalit slabší komp a zapnout jde ostatně vždy.
Po instalaci si zaktualizuj databázi a proveď imunizaci.
Program ti nabídne i zálohu registrů. BTW, s těmi osobními daty buď opatrný,
raději bych si tu složku ochránil heslem nebo alespoň sbalil WinRARem s heslem.