Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč rohlík v sáčku změkne?

Občas si koupím rohlík (pozor, nejsem Mirek!) a není vyloženě měkkej. Pokud ho nechám v mikroténovým sáčku, změkne. Zná někdo vysvětlení toho jevu?

Pavel

je to opravdu tak, že v sáčku se vyrovná vlhkost vnitřku a "kůrky" rohlíku. Zatímco rohlík mimo pytlík ti beznadějně vyschne, v sáčku "zgumovatí" -- nicméně, ten kdo má rád křupavé rohlíčky, tomu doporučím takový rohlík nechat na chvíli rozpéct v klasické troubě -- bude jako nový :-)

Jj. Mám takovou malou elektrickou troubu z Makra za dvě kila. Za dvě minuty jsou rohlíci jak nové. Ostatně cokoliv s kůrkou nebo opečeného - řízek i buchty z Globusu. Troubováním (mikrovlnování nefunguje) se vysuší kůrka, a tím se obnoví křupavost. Nesmí se to přehnat, nebo se vyrobí z bochníku chleba patník. Naopak ponecháním potraviny v pytlíku nebo sáčku nasaje kůrka vlhkost (je silně hygroskopická) a celý korpus se přemnění na pryž.