Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapnutie pc

Mohli by ste mi poradit, co mam napisat ako prikaz, ked zapnem pocitac a objavi sa mi tam ako posledny riadok C:/ alebo take nieco podobne ..mam W98..vopred dakujem

mam to chapat tak, ze po starte nabehne okno konzoly? mozno by bolo najlepsie sem hodit obrazok, lebo zda sa, ze s pocitacmi nemate velku skusenost. skuste postupovat podla tychto navodov:
http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obrazk u-na-poradnu
http://pc.poradna.net/article/view/4-jak-ulozit-obs ah-obrazovky alebo http://pc.poradna.net/article/view/8-jak-vytvorit-s creenshot
predpokladam, ze najskor potrebujete, aby vam toto okno po starte nenabiehalo. chapem to spravne?

Normalne som zapla pc a nenabehla plocha iba ta spominana obrazovka..predtym sa to obcas objavilo,ked som nechala disketu v mechanike pred zapnutim pc, ale potom som disketu vybrala, stlacila enter a normalne to fungovalo..co s tym moze byt?

jedna z těch disket mohla být zavirovaná (bylo to jen otázkou času) a v biosu je povolená neuvěřitelná věc - bootování z diskety - spolehlivá metoda pro zavirování pc.

taky může být nahraná nějaká blbost na konci v c:\autoexec.bat a místo startu do win98 to zhavaruje.

nebo jsou windows poškozené - ale to by umělo vypsat nějaké chybové hlášky.

nebo chybí soubor c:\msdos.sys - měl by mimo jiné obsahovat:
[Paths]
WinDir=C:\WINDOWS
WinBootDir=C: \WINDOWS
[Options]
Logo=0
BootMulti=0
BootGUI=1
Boo tKeys=1
BootMenu=1
BootMenuDelay=4

jak to přečíst? někdo kdo umí zacházet s bootovací disketou, a má na ní dosový správce souborů.

po startu pc, jak to píše "startuje windows 98" stisknout klávesu f8 - a vybrat "potvrzovat každý příkaz" - všude dát A=ano, jen když se objeví chyba zaznamenat ji.

nebo přidat disk někomu do počítače jako druhý, nechat nejdřív vyčistit viry (to je za to bootování z diskety), pak zkontrolovat startovací soubory win98, vypnout úvodní dementní grafické logo windows ať je vidět co se po startu ... (kazí)

jak vidíte, není to asi práce pro vás.
někomu to svěřte - ale ne garážovým firmám nebo pitomcům co všechno řeší formátováním disku.

zkus napsat:
1. CD Windows (to je název adresáře Win98 - pokud se tak ve Tvém PC Jmenuje) pak Enter
2. Na monitoru by pak mělo být: C:\Windows
3. dále napis win a pak Enter a měl by naběhnout Windows98
Podmínkou je správné uvedení názvu adresáře s programem Windows 98.

Pokud jej neznáš napiš nejprve dir /p a na obrazovku se Ti po jednotlivých obrazovkách budou vypisovat adresáře a soubory na disku C a tak můžeš zjistit v jakém adresáři máš ty windowsy.
Potom můžeš pokračovat po bodech 1 -3. Hodně zdaru!

Toto chování může mít několik příčin, momentálně mě napadají dvě:
1) Poškozený Msdos.sys - musí obsahovat, kromě toho, co píše kolega Brtník (najmě řádek BootGUI=1 je důležitý) i spoustu zaremovaných řádků (pomocí středníků), jejichž účelem je, aby velikost souboru přesáhla určitou velikost, tuším, že je to něco přes 1kB.
2) Soubor Config.sys má řádek Dos=Single (může být v kombinaci s parametry High a Umb)
.....
Ten Msdos.sys se musí prohlédnout (pozor, je skrytý a systémový), Config.sys se přezkouší tak, že se přejmenuje a udělá se restart.