Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grammar nazis a první reakce - už to začíná být kapánek moc

Vážení přátelé i nepřátelé.

Navazuji, byť nechtěně, na vlákno kolegy Dreamera.
Poté, co jsem v herní poradně viděl tento dotaz
68360-doporucte-hry
už mě to nasralo. Byť tazatel se nevyjádřil předpisově, byl v první reakci odkázán na lekci češtiny. Chápu, že jeho gramatika není krásná, sám to neuznávám, ale trocha tolerance by mohla být na místě. Přišel se zeptat na HRU do HERNÍ poradny a jaké se mu dostalo odpovědi? Absolutně na hovno. Následující reakce se pak samozřejmě odvíjely od první odpovědi.
Tohle byla jen ukázková diskuze, ale podobných případů zde máme mraky.
Takže je tu poradna od pomoci k tématu, nebo na honění ega stylem "to jsem mu to nandal"?
Na místě moderátora bych první odpověď smazal i s následnými reakcemi a tvůrce té první odpovědi bych počastoval BANem na pár dní. Jen to poradnu táhne ke dnu. Jsme tu snad pro všechny, ne jen pro vyvolené s perfektním projevem.

Tož moderátoři a admini, chytněte se trochu za nos.
Dík všem za přečtení té trochy duševních zvratků.

Prasak neresi picoviny. Kydz uz ses grammar nazi, tak se aspon sam vyjadruj spisovne a pis gramaticky spravne. Takto vypadas jako trotl. Kazes vodu pijes vino.

Prasak jako jeden z mala z poradny pochopil, ze chovani nejen poradna tymu, ale i dalsich "kovanych" poradnaku je casto problemove. Max. 1 clovek z 10, co tady dostanou pojeb jen tak, aby si treba ms vzajemne s hoppusem, shirem, karlem a dalsima nalestili ptaka jak jsou genialni, jsou opravdu provokateri. Ten zbytek je obycejny BFU, ktery nedostal do vinku napriklad vybrouseny stylisticky schopnosti a neumi treba gramatiku. Znovu zduraznuju, ze to muze byt dite.

Na rovinu rikam, ze kdyby se nektery z mistnich hnupu takto navazel v realu do myho ditete, tak z ms a dalsich chytrolinu udelam ms slozeno z tisice kusu. Ten obycejny BFU muze byt opravdu dobry clovek, muze to byt velice sikovny remeslnik nebo treba i doktor. Ano, znam i doktory, kteri maji gramatiku jako horsi zaci ze zakladky. Viz zde napriklad Azor, neni to guru gramatiky, presto verim, ze v tom co dela, je dobrej.

To vase chovani odrazuje lidi. Lidi jsou zdrojem prijmu pro poradnu. Takze si uvedomte, ze se sami sebe obirate o navstevnost, protoze povest o teto poradne se siri a docela casto jsem narazil na jinych forech na to, ze se o teto poradne hanlive mluvi. No nedivim se. Staci opravdu zajit na jakekoli jine forum v CR - ktere se venuje normalnim tematum, ne vestirny apod. a nikde se clovek nesetka s tak arogantnim a agresivnim pristupem od mistniho osazenstva jako tady. Jak uz uvedl prasak jako priklad Octavia forum. Je nemyslitelne, aby tam nekdo z navstevnika delal naprostyho dementa hned v prvni odpovedi.

Jak je ale velice dobre videt, sebereflexe vetsine poradnaku chybi a tak prasak i dalsi, co se neboji ozvat, jsou opet zadupavani mistni masou do spiny.

Pritom je to tak jednoduchy, ze ms, karlove, shirove, hoppusove a dalsi . staci nereagovat na neco,k cemu nemam co rict. Bohuzel je tady na poradne nepsany pravidlo, ze dehonestace BFU je mistnima velice ocenovana, takze mastici hulek nebo eg si prijdou na svy.

A posledni vec. nesnazte se vasi aroganci a agresivitu hazet na tech par prikladu, kdy se tady opravdu objevi hnup, co vysira. Tech je opravdu minimum na pocet prispevku na poradne. Kdezto pojeb dostavaji obycejni, slusne se ptajici BFU a tech se tady da najit denne nekolik.

Staci opravdu zajit na jakekoli jine forum v CR - ktere se venuje normalnim tematum, ne vestirny apod.

No vidis, ja by som tuto poradnu prirovnal prave k tej vestiarni. Na Oktavia fore sa tazko niekto opyta "benzin alebo dýzel" alebo "Zdagár oktavka mi nefacha, vcera to este slo teraz funguje svetla svietia idu aj odstiekowace ale motor nenabehne help plz". A na vacsinu for bez registracie nenapises ani ň! Pripomienkova kategoria je na vecne pripomienky, nie na vyplakavanie nad tym, ze na Octavia fore to vyzera inak. No, asi vyzera, toto tiez nie je AMD forum, toto je PC poradna.

Momentálne som naladený na rovnakú vlnu ako Ty. :-)
Do p*če zasrané prázdniny !!! Prečo tie decká nejdú niekam von do prírody, k vode, za kamarátmi... Prečo v kuse vysedávajú pri PC a hrajú sa na opravárov PC, domácich samoadminov a riešia svoju blbosť debilnými otázkami? 3-[

Spravil by som sekciu: "Materská škôlka - pre úplných začiatočníkov" alebo "výuka práce s PC"... Na skutočnú PC poradňu by som dovolil jedine registrovaným a riešili by sa tu skutočné problémy a nie blbosť unudených bežných užívateľov, ktorí sa hrabú v PC, snažia sa byť administrátormi systému a vôbec tomu nerozumejú...]:(

kurelaa ty hlavne ak nevies nic poradit tak tu nekritizuj. Ptz kvoli takym mudrlantom jak ty sem uz ani nepachnem.
P.S. a ano narazky na gramatiku bez rady by sa mali mazat. Ked este vobec bude mat kto mazat, ptz taki magori jak ty tu znechutia vsetkych modov uplne dokonale. Mali by ti dat medailu za destrukcnu cinnost v spolocnosti.
P.S.2. ak by to niekto nepochopil tak ja sa tu nenecham od nejakeho skurveneho tupeho kurely za svoju dobrocinnu prevazne slusnu a nezistnu cinnost nazyvat vyrazom "mistnich hnupu"

hmm, ja vo svojom prispevku nevidim teda ziadnu gramaticku chybu. diakritiku a zaciatocne velke pismena neberiem do uvahy, nakolko ich nepouzivam z lenivosti (nie z titulu, ze by som to neovladal).
ovela vacsi problem je, ked niekto zalozi otazku a je tam hrba preklepov, 0 ciarok a bodiek. nezmyselne skladby vety a jeden velky chaos. to, ze sa niekto pomyli v i/y s/z a pod. dokazem akceptovat. ale ak niekto nedokaze vysmoklit jednu normalnu suvislu vetu, tak nech s prepacenim "tahne".

Souhlas, opravdu by se s tim melo neco delat, na jednu stranu by asi moderatori meli byt mene tolerantni a pokud nekdo napise dotaz, kteremu neni vubec rozumet, tak jakmile to moderator zjisti, ze tu takovyto dotaz je, tak nepsat nic o spatnem cestinu, ale okamzite zamknout a maximalne na spatny nesrozumitelny pisemny projev upozornit v moderatorske zprave u dotazu.
Na druhou stranu by prispevatele, kteri nemaji nic k tematu, ale jen upozornuji na nejake nedostatky tazatelu, meli byt perzekuovani, treba jednodennim BANem. Proste pokud chces upozornit na nejakou gramatickou chybu, zaroven ale napis i neco faktickeho k tematu, prispevky uplne off-topic by mely byt mazany a pisatele upozorneni, ze takove prispevky nejsou vhodne.

To ze situace s off-topic prispevky zacina byt opravdu na povazenou jasne signalizuje to, ze nespokojeni zacinaji byt uz i dlouhodobi prispevatele nebo proste ti, jejichz otazky a odpovedi jsou normalni: CoCoChanel, Dreamer, Prasak.

Spis mozna volitelne nastavit zda ukazovat nebo ne, protoze nekdy prispevek muze obsahovat zajimavou otazku, odpoved k veci, pak se to zvrtne a admin to zamkne. jenze kdyz budu mit stejny dotaz, tak me ta jedna odpoved k veci zajima a nema cenu ho pokladat znova.

Opakujem sa znovu ako uz v niekolkych vlaknach.
Mif je prchky, karel ma humor, co nie kazdemu sedi, touchwood je fajn, ale obcas byva premoderovany a sam som mu dohovaral parkrat.
Ale...riesim taketo staznosti uz dlhy cas a dovolim si tvrdit, ze 95% je neopravnenych a keby sa mam ja stazovat na uzivatelov tak vyrazne vyhravaju svojou aroganciou nad ostatnymi.
Posudzovanie vlakien je velmi subjektivne, aj nazorovo blizki ludia sa casto mozu rozchadzat s mojim nazorom, takze treba to uzavriet tak, ze poradna je taka aki uzivatelia sem chodia a ked bude 99% uzivatleov ok, bude aj 99% odpovedi ok. Statistika nepusti.
To, ze odisiel jeden clovek (coco sem chodil relaitvne kratko) a ze sa 2-3 ludia tu verejne stazovali na uroven odpovedi nie je pre mna nic nove a malokto si uvedomuje, ze sme naozaj najvacsia poradna, ze mame medzirocny narast navstevnosti 30-40% a ze sa to tu bude este zhorsovat, pretoze sem pride este viac ludi a tym padom este viac blbcov a tych staznosti bude este viacej.
Ak to niekto nechape nech si naozaj zalozi vlastnu poradnu a rad sa s nim na tuto temu o 5-6 rokov pobavim.
Btw kto chce slusne chovanie bez ironie tak tu mame platene sluzby, kde vam radi poradime bez zbytocnych okras, profesionalne, pozdravime, zadakujeme a budeme mat more trpezlivosit aj s jednoduchsim uzivatelom.
P.S. Prasakov priklad je uplne mimo, po precitanie tej otazky som okamzite nadobudol negativny pocit, takze si myslim, ze samotny problem je akym stylom bola otazka polozena a nie nasledne reakcie na nu.

Presne jak psal prasak, nic jsi nepochopil. Je videt, ze je zbytecny tady neco vysvetlovat nekomu, kdo podobny pristup moderatoru, adminu a "skalnich" schvaluje.

Nejjednodussi pro tebe, abys to pochopil, pokud mas vubec zajem - zajdi si nekdy na jiny forum, treba to prasakem zminovane Octavia forum. Je tam uplne jina atmosfera, i kdyz se tam samozrejme vyskytuje prispevek OT, tak nikdo nikoho neurazi a je to vse v pratelskym duchu. Tady te mistni pourazi, povysuji se atd. a snazi se te mistrovat nebo jinak shodit. Je to dano tim, jaci jste a co tady dovolite.

Jasne, podle tebe jste nejvetsi poradna, ale mate tady nejvic arogantnich hnupu mezi tymem poradny na clena poradny.
Chvastas se cislama, mozna bys je ale mohl mit vyssi, kdybyste si pulku lidi neznechutili.

Hlavne budeme mat vyssiu navstevnost ked ty prestanes urazat a znechucovat radcov. Na inom fore by si mal uz davno ban.
Diskusiu na hernom fore nevidim, otazka bola tipy na hry, co je uplne odveci to je jak pytat sa co si mam dat dnes na veceru, neviem ci vobec uvidol co ma za PC, alebo ci to chce na telefon alebo co, sa na to neda odpovedat. Ked si taky strasne mudry mal si dotazovatelovi nejaku hru poradit. Ziadnu radu od teba tam nevidim. Len cakas kedy sa tu bude niekto stazovat aby si si mohol honit ego a urazat. Nie si o nic lepsi jak ti ktorych urazas, robis uplne stejnu vec. Len z opacnej strany.

P.S> s prasakom vseobecne suhlasim, a modi vsetci by mali podla mna mazat prispevky typu narazka bez obsahu.

Nie ty nevidis, co som ti pisal. Posudzovanie prispevkov je individualne, kazdy mod ma iny meter, ja napriklad mazem nieco malokedy. Kazdy nech si je zodpovedny za to, co napise, nie som tu na to, aby som ludom mazal ich slovne preslapy.
A ze sa urazi tazatel? Toz kto chce urazi sa, kto nie vyberie si z vlakna to podstatne.
Prave preto som ti pisal, ze si dostal moznost to zmenit ked ti to vadi a to tym, ze mozes robit moderatora na oboch vetvach.
Inak niektori jedinci co ti tu pritakavaju to stale nepochopili, ze ty pises o beznych uzivateloch, kym oni pisu o moderatoroch a adminoch. Zaujimave ako prebera kazdy nieco ine v jednom vlakne;o).

Já tu od začátku řeším nesmyslné, bezobsažné narážky a urážky tazatelů především v první odpovědi. Už v nadpisu to je vyřčeno. Protože první odpověď často rozhoduje o tom, jestli z dotazu něco bude. Modi a admini tady tento problém nemají, i Karel, ač to někomu nepřijde, vždy do odpovědi vsune radu. Rozumný člověk jeho odpověď pochopí.
Už jsem to tu psal několikrát, nehájím tu trotly a provokatéry, ale ty, kteří jsou nějakým honičem vlastního ega zprzněni v první odpovědi za pár chyb a přitom jsou to slušní lidi se slušnou otázkou. Odborníkem na toto je právě hoppus a občas i green4.

Si masochista ci co? Naco sem chcodis, ked je to tu take na...?
Pochop matematiku. Mala poradna = malo blbcov. Velka poradna = vela blbcov.
Osobne si myslim, ze by teba aj nam prospelo keby si sem prestal chodit, zalozil si vlastnu poradnu alebo sa siel rochnit na to Oktavia forum.
Cislami sa nechvastam, pretoze sa to neda, cisla su cisla a nepustia. Takze som len oznamil fakty.

A to o te atmosfere na jinych poradnach/forech - mluvim samozrejme o forech, ktery existuji roky, ne o necem novym. Takze napriklad vymluva, ze to delate dlouho, nepripada v uvahu. Z toho jen vyplyva, ze to delate dlouho, ale porad stejne blbe. Proc to jinde jde bez zesmesnovani tazatelu a tady ne?

Porovnávaš neporovnateľné - hovoríš o fórach, ktoré sú oproti nám trpaslíci. Rovnako aj Dreamer spomínal zahraničné fóra, ktoré boli oveľa menšie než poradňa.

Vo svojich príspevkoch sústavne napádaš celý tím poradne - administrátorov, moderátorov a radcov. Všetko sú to ľudia, ktorí sa delia o svoje znalosti a aktívne a kvalitne na poradni radia. A práve rady sú ten dôvod, pre ktorý sem návštevníci chodia. Zamysli sa nad tým, čo chceš dosiahnuť, pretože chodíš po tenkom ľade.

jako otevru prvni vlakno a vyskoci na me:

hoppus (nereg.)
techno a dubstep je sracka, to co si vybral je sracka, za 350 bude vsetko sracka.

jako chlapi tohle je fakt uz moc, ja tu jiste taky podobny prispevek budu jiste mit, protoze clovek nekdy proste vytece, kdyz jsou ty dotazy opravdu hloupy, ale treba v tomhle pripade je to fakt zbytecny, mely by se za tyhle prispevky zacit rozdavat nekolikadenni bany a to i MODum, pokud nebudou dodrzovat zasady slusneho chovani.

Ja som vtedy uvazoval ci to zmazat (nahodou som tam bol prave vtedy) ale on proste mal hoppus pravdu a nemozem zmazat pravdu :) (aj ked teda slo to napisat aj normalnejsie).

... ono to je tazke moderovat ked na jednej strane jadro tej odpovede je vpodstate spravne ale na druhej strane je to vulgarne napisane (ale kedze som z vychodu tak taky styl viem zaradit ako normalny v urcitych skupinach ludi. Keby si pocul mna niekedy ked jazdim v aute tak toto je este uplny cajicek :D Ale ano dotazovatel to nemusi chapat, hlavne ak nikdy nebol na vychode :)

jo chapu, me by to taky nevadilo, ale nesmi to bejt moc casto a to je asi jadro problemu, zacalo se to tu vulgarismama prilis mnozit, je treba to zacit trochu omezovat a jak sam pises hoppus to proste mel napsat bez tech vulgarismu.

Já sem teda moc nechodím, protože se spíše vrtám v mobilních zařízeních. Vzpomínám si ale na začátky této Poradny, která se tehdy více méně vymezovala vůči poradně na Živě. Tenkrát tady bylo prostředí mnohem kamarádštější a i veselejší, viz Remca a spol.
Proto si myslím, že má Prasák pravdu a že by se měli modi, admini i rádci více ovládat především vůči začátečníkům a BFU. Pokud to nejsou schopni, tak ať vedení Poradny zvolí model jaký je např. na jedné z ajfounových poraden, kde je každý dotaz filtrován přes móda, který rozhodne, zda ho vůbec do fóra pustí.