Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grammar nazis a první reakce - už to začíná být kapánek moc

Vážení přátelé i nepřátelé.

Navazuji, byť nechtěně, na vlákno kolegy Dreamera.
Poté, co jsem v herní poradně viděl tento dotaz
68360-doporucte-hry
už mě to nasralo. Byť tazatel se nevyjádřil předpisově, byl v první reakci odkázán na lekci češtiny. Chápu, že jeho gramatika není krásná, sám to neuznávám, ale trocha tolerance by mohla být na místě. Přišel se zeptat na HRU do HERNÍ poradny a jaké se mu dostalo odpovědi? Absolutně na hovno. Následující reakce se pak samozřejmě odvíjely od první odpovědi.
Tohle byla jen ukázková diskuze, ale podobných případů zde máme mraky.
Takže je tu poradna od pomoci k tématu, nebo na honění ega stylem "to jsem mu to nandal"?
Na místě moderátora bych první odpověď smazal i s následnými reakcemi a tvůrce té první odpovědi bych počastoval BANem na pár dní. Jen to poradnu táhne ke dnu. Jsme tu snad pro všechny, ne jen pro vyvolené s perfektním projevem.

Tož moderátoři a admini, chytněte se trochu za nos.
Dík všem za přečtení té trochy duševních zvratků.

Ja chápem, že niekto sa nevie vyjadrovať spisovne, že nepíše čiarky, háčky apod. Dokonca som si zvykol lúštiť niektoré skratky ako trebárs nwm, jj...:-)
Zase ak niekto píše z mobilu, verím, že sa nejaký ten preklep ľahko stane - netreba z toho robiť vedu, ale ak niekto píše tak nezrozumiteľne, že to nejde ani po 3.prečítaniach pochopiť, potom si taká otázka nezaslúži odpoveď.

Veľa, naozaj veľa upozornení na gramatiku sa tu vyskytuje. Je to vec a spôsob vyjadrovania sa dotyčného. Ak to presahuje "únosnú mieru" treba upozorniť.

Na druhej strane sa nájdu užívatelia, ktorí si myslia, že všetci sú tu od toho, aby sa celý svet krútil len a len okolo ich problému. Prídu na poradňu, neoboznámia sa, alebo neberú v "potaz" pokyny pred položením otázky, "šmaria" do poradne nezmyselnú otázku a ak sa im nedostane okamžitej odpovede takej, že nemusia ani prstom pohnúť - to ma už fakt vytáča!

No a ešte aby si niekto vylieval zlosť, nadával a urážal admina/moda poradne, tak to už je sila!
Toto je príklad: pc.poradna.net.

mohls taky ten první post ignorovat a poradit..

edit: navíc ač byla poznámka o gramatice OT, jaksi nedávala důvod tazateli spustit "zemanovskou žumpu" směrem nejen k původci odkazu na gramatický web. Z mého pohledu byl ten odkaz na gramatiku méně ofenzivní, jak ty splašky co následovaly.

Nemohl, bylo zamknuto. Neporadil bych, neměl jsem tip, takže bych ani nepřispěl.

Žumpa se tam vylila, ale proč? Díru do žumpy udělala ta první zcestná odpověď. Ale nejde mi o to jedno vlákno, ale o celkový princip. Pokud už někdo rejpne do gramatiky, nebo celkově udělá první odpověď OT, tak se pak nelze divit tomu průjmu, kterej z toho vznikne. Proč do té první odpovědi nedal alespoň něco k tématu? Prostě se tam jen vyblil a neporadil ani fň. Docela mě to sere, že se to tu tak množí, první odpověď je urážkou tazatele, pak se tazatel logicky nasere (každej má v sobě trochu ješitnosti a hrdosti, aby si nenechal srát na hlavu od kdejakýho frikulína) a pak se přidají další rektální alpinisti a pustí se do tazatele.
Ano, někteří návštěvníci jsou samolibý hovada, ale ne všichni. Když já přijdu na Octavia forum, dostane se mi příjemné konverzace k věci. Proč si tady musí někteří mastit prdel na tazatelích? Prvonávštěvníka to spolehlivě navždy odradí. To, že to je třeba teprve 13 letej kluk, neznamená, že není hoden odpovědi.

no a o tom to je. Když uděláš díru do žumpy, vytečou hovna. Když uděláš díru do deodorantu, potečou fialky :-) Tím jsem chtěl říct, že na tu žumpu musí být alespoň dva lidi.

A co víc - některým tazatelům leckdy nejde pro jejich jazykový deficit ani rozumět (a to jsem na to v posledku už hodně rezignoval). A zatím co oni od nás čekají, že jim budeme slušně, úslužně a hlavně rychle radit, jakékoli připomínky k jejich vyjadřování se namnoze setkávají z jejich strany s naprosto nepřiměřenými reakcemi. Viz poslední Karlovo extempore s debilem, co ani nebyl schopen rozlišit tři termíny, zato bryskně do Karla našil celou haldu hoven.

Naprosto souhlasim. Poprve nekdo tal do vlastnich rad a jak vidim, tak reakce presne odpovidaji "duchu poradny" a clovek, co chce jen na neco upozornit, bude za chvili oznacen za stezovatele ci uplakanka. Jenze jak jste si je "vychovali", takove je mate. A tim nemyslim ty, co se neumi vyjadrit, ale ty, co stiraji a ponizuji BFU za zcela malicherny veci, ktery normalni clovek zcela bez problemu prehledne.

Honeni si trika je bohuzel pro tuto poradnu neodparatelny problem a kdo toto tema tady zacne, bude sam oznacen za vola. Presne temi, co stiraji BFU pri spatnem napsani carky, hacku, ci jine blbosti. Uvedomte si, vy chytraci, ze na druhe strane muze byt napriklad dyslektik, nebo treba decko, co chodi do 2. tridy. Prasaku, jsem rad, zes na to poukazal. Predstav si, ze by ti takto nejaky chytrak z poradny urazel tvoje decko, ktery chodi napriklad do 1. tridy a nepsalo by zrovna jako Jungmann. Napriklad mrdnuty hoppus, ms nebo shiro.

Tohle chovani vetsiny clenu poradna tymu je opravdu problem a jsem rad, ze se zacinaji ozyvat i nekteri, kterym to taky nesedi. Opravdu to poradnu zcela zbytecne degraduje.

Poradna ma byt pro lidi, to znamena teda vetsinou pro ten plebs, a to myslim bez jakekoli urazky, protoze profik se sem v 99% pripadu zeptat neprijde. Pokud neumite zkousnout gramatiku a a neznalost BFU, udelejte si uzavrenou cast poradny, kde si muzete lestit ptaky navzajem nad tim, jak umite byt spisovni a jak jste oproti tem BFU uzasne chytri. Urcite tak vsichni taky mluvite doma i jinde...

Obecně se to tvé povídání čte pěkně a obecně s ním souhlasím. Pokud to ale vztáhnu na onen konkrétní post, vyznívá mi to trochu jako demagogie. Je potřeba určité dávky fantazie, aby šlo o (jak píšeš)

zcela malicherny veci, ktery normalni clovek zcela bez problemu prehledne

Viz můj komentář níže.

No ofense ;-)

Vsimol som si, ze dost casto tu poznamku o nauceni sa cestiny/slovenciny pisu ludia, ktori s nimi maju sami problemy, ale zas na druhu stranu, pokial by sa tomu popustila uzda az moc, tak by si tu mal otazky plne skratiek a slov, ktorym by si nerozumel a co by si napisal autorovi? A k tomu linku - az na nwm tam nebolo nic zle (diakritiku a interpunkciu neratam, aj bez nich sa dalo presne rozumiet tomu, co autor chcel).

Nikdo nemá sílu vychovat všechny uživatele internetu. Ani tato poradna. Pochopím upozornění na psaný projev, ale ve společnosti řádné odpovědi. Nikoliv jako jedinou odpověď v reakci na dotaz. Jsme tu především od rozdávání rad, nikoliv na machrování. Kdo chce machrovat, může jít za děckama na pískoviště a předvést, jakej umí udělat hrad. Plácat sračky od klávesnice z anonymity internetu dovede kdejaká zamaštěná kedlubna.

Mno, ono je to více problémů dohromady.
Týpka, který se nudí a nemá ani tu nejmenší snahu cokoliv udělat sám, bych kopnul do zadele bez nejmenšího zaváhání a též bez nejmenší snahy mu radit.
Co se týče toho "plebsu", který si sem chodí pro rady. Podle mého názoru, když se chce někdo šťourat v počítači, musí oplývat jistou minimální dávkou inteligence, která se mimo jiné projeví i na úrovni psaného projevu. Na některé náročnější věci je potom nezbytné i alespoň minimální jazykové vybavení, protože bez angličtiny to prostě nejde.
Vodit za ručičku naprostého laika (nebo blba) nikoho nebaví. Takoví nechť si zjednají pomoc od zkušenějšího kamaráda nebo prostě zaplatí.

To vlákno byl jen příklad. Jde mi jen o tu první reakci, která z diskuze automaticky vytvoří nepřátelský prostředí. Jakej obrázek si udělá prvonávštěvník, když se tohle objeví u jeho prvního dotazu? Už sem nepáchne.
Pokud se návštěvník během diskuze a u dobře míněných odpovědí projeví jak hovado, ano, pak si patřičný odpovědi zaslouží. Ale ne u první reakce. I když se nudí. Stačí se zamyslet - přišel do HERNÍ poradny a chtěl poradit HRU. Je na tom něco špatně, krom toho, že se nudí? Musel dostat debilní odpověď hned zezačátku?

ono hlavny problem som videl v tom, ze vobec nespecifikoval aku hru chce. ved takych hier su minimalne tisice. a opakovat dookola cca 10 hier, ktore sa klasicky radia je trochu zvlastne. stacila by od neho minimalna snaha. a ni napisat nudim sa, mam herny pc za 30 tisic a povedzte mi co mam hrat. to je trochu zvlastne.

Je jedno, jaký to bylo, ale zaútočil jsi jako první.
Já kdysi zkoušel hrát Counter Strike po netu. První hra načtena, jeden spoluhráč se najednou otočil a střelil mě kulku mezi oči, ani jsme nevyběhli ze spawnpointu. Nevím proč, nevím zač, bylo to moje úplně první kolo CS po netu. Znechutilo mi to tu hru na celej měsíc. Jak se asi budou cítit návštěvníci, když jim tady při dotazu vpálíš kulku mezi oči hned v první odpovědi?

Ne všichni, co si odnesli z poradny facku, byli hrubí. Jen bohužel neovládají tak skvěle gramatiku, ale zato můžou být skvělí truhláři, nebo automechanici. Jenže některým hovadům tady to je jedno - trochu blbě se vyjadřuje = debil, nutno urazit. Nehájím zde rozmazlený spratky, ale ty, kteří na té tvé návštěvě za trochu hůř artikulovaný pozdrav dostanou po hubě, nebo v trochu lepším případě adresu logopedické poradny.

1)Gramatika s PC to nema moc spolecneho, kdo chce tak pochopi at s hrubkou ci bez, nebo kdyz nekdo ma moc velke nutkani opravy, da se to napsat pres "POSTA"
2)Priklad chovani jedince viz. odkaz vise, byle jen naka "na schval" udelana provokace, zrejme naky ubozak,,,, kazdy by si mel sam uvedomit co dela, jeli tomu naopak tak bohuzel, ale v PC poradne, se takove veci snad neresi.

Na druhou stranu zase ale, je to také o míře ješitnosti autora dotazu.

Vetšinou na dotazy odpovídá vícero lidí/rádců/módů, takže si tazatel může vybrat na koho reagovat a koho ignorovat. Máme demokracii, přece.

Nicméně každý z nás má jinou povahu a co jeden považuje za aroganci, druhému nemusí vadit....

Ať je to děcko nebo ne (to můžeš jenom odhadovat), psát sem polohotentotštinou je urážka normálního člověka (každý má na "normálnost" asi jiná měřítka). Nakonec se tady zastáváš buď neschopných blbců, arogantních ignorantů nebo hlupáků (nebo jejich kombinací), kteří se na veřejnosti prezentují jako "normální" uživatelé? Touto tolerancí - jak ve školách, tak v rodině, to dospělo tam, kde to je. Většina lidí není schopna (nebo na to prdí) sesmolit jednoduchou větu, aby v ní nebylo alespoň pár chyb.

Píší si sem, jakoby tady všichni byli jenom jim rovní - děcka - puberťáci - idioti. Já takové lidi netoleruji a tolerovat nehodlám, nenechám se urážet něčí hloupostí, pohodlností, ignorancí nebo sprostotou. Jsem jeden z těch, kterým to vadí a do fóra se vůči takovým projevům ozývám. To, že je to PC fórum (povětšině) nehraje roli.

Tvůj Přítel - Nepřítel.

Admin - Moderátor - by měl takové "dotazy" sám smazat/uzamknout s poznámkou, ať to pisatel napíše znovu, slušně a česky. Třeba to nebude pro Poradnu populární, ale je tam naděje, že postoupí od prasat ke kozám. :-)

Sem tam jsem na Herní něco cmrndnul,hvězdičku jsem odmítl,na podobné dotazy nereaguji,protože mě to absolutně nebaví komentovat.V porovnání s Herní je PC poradna co do dotazů zlatá.Na Herní v 70% nejsou tazatelé(adolescenti)schopni srozumitelně sdělit co mají za problém,co mají za stroj a nebo se vyklube,že zlobí stáhlá hra.Když se člověk tazatele na něco zeptá,odpovědi se nedočká,popřípadě-jo teploty mám dobrý a za týden píše-jak se ty teploty měří atd.atd.atd.atd. [spew.gif]

Prosim doporučte náké hry celkem se nudim a nwm co mám dělat jsem na dovolené a prší tak jestli napíšete náké spařky aby to bylo s příběhem a s dobrou grafikou komp mam herni za 30 tisíc to co tam mám se my psát nechce nemam na to náladu

Kdyby tazatel projevil aspoň trošku aktivity.

- nespecifikuje HW, budiž. Tipoval bych to stejně na notebook; že by na dovolenou s sebou táhl stolní PC, moc nevěřím. První problém, protože herní notebooky zdaleka neutáhnou totéž co stolní počítače ve stejné ceně.

- nespecifikuje žánr, stáří, cenu, nic. Několikrát jsem takovýmto ignorantům doporučoval nějakou Barbie gamesu, byl jsem za k*k*ta. Otázkou do diskuze pak je, zda jím naopak není takový neschopný tazatel.

- ujištění na závěr, že nemá náladu sem psát konkrétněji, mě dorazilo. Jistě očekává, že se tu nějaký ochotný aktivní blbec najde.

- netřeba stejný dotaz pokládat každý týden. I když z toho minulého, http://hry.poradna.net/q/view/67899-doporucte-hry- na-pc se evidentně vůbec nepoučil.

Aj keby sme tu mali moderátora, ktorému by takéto príspevky prekážali, tak by mal v tomto prípade dvadsať minút na to, aby zachránil vlákno pred jeho zruinovaním samotným autorom otázky - nedá sa ustrážiť všetko. Samotný príspevok ja osobne radím medzi bežný internetový folklór - keby bol vymazaný, o chvíľu by zrejme pribudol ďalší.

Nechceš byť moderátorom na hernej poradni? Podľa mňa máš na to dobré predpoklady a mohol by si tak zvýšiť jej úroveň. Museli by mi to samozrejme odsúhlasiť aj ostatní, ale ak máš záujem, tak daj vedieť.

Napíšu odpověď tobě, ale platí to i pro všechny ostatní.
Já tímto vláknem ani nechci, aby to moderátoři všechno hlídali, spíš je to apel na všechny, co tu a tam radí, aby využili svýho práva neodpovídat, pokud se jim nelíbí forma dotazu. Nebuďte první, kdo udělá první krok k agresi. Pokud začne nadávat tazatel, klidně se do něj pusťe, protože zjevně nemá zájem o řešení svýho problému.

Ale jo :beer: (a to som sa po zahliadnuti otazky vydesil...suhlasim s tym co je cierno, so zbytkom "navrhu" tazko. Trestat docasnym banom radcov, ktory reaguju po svojom na retardovane, prazdninove otazky, ktore by v idealnom svete nejaky kontrolny robot okamzite zamykal, mi koser nepride).

\\ PS Som Grammar nazis, ak mi toto pride ako z ineho sveta???

Ale vidíš ten rozdíl v první odpovědi? Je tam upozornění na nedostatky v gramatice, ale přesto je tam odpověď na otázku, což je to podstatný. Narozdíl od pána "ms", kterej si tam jen rejpavě žblechtnul. Ostatní se porůznu přidali tak hluboko, až jim koukají jen paty.

Ale vidíš ten rozdíl v první odpovědi?

Samozrejme.
Ale trvam na svojom. V prvom rade by sa mala zmenit uroven otazok (resp. spravania). Aj absolutny BFU, ktory kladie hlupucke otazky tu vzdy rady dostane a ak sa sprava slusne, tak je atakovany iba vynimocne (a nemam nic proti tomu, aby vtedy niekto zasiahol). Peknym aktualnym prikladom je toto žieňa, ktore zjavne o PC nevie vobec nic.

Ano, ten příklad je přesnej. Jako první se odpovědi ujal Tačůd, kdy dal doplňující otázky. Ale taky mohl přijít Shiro a dát svoji (svýho času) oblíbenou odpověď "co do toho drbeš, když tomu nerozumíš". A už by se tu holka nemusela ukázat, poradna by splnila naprostej opak účelu. První odpověď je často velmi rozhodující o tom, jakým směrem se téma bude ubírat.

ale ta otazka ma aj hlavu aj patu, da sa rozumne radit. nie je to otazka typu help! nejde PC a vcera isiel. a mam dvojjadro. preco nejde? uznaj sam, ze na adekvatne polozenu otazku sa da poradit. slovo poradna uz v zaklade ma radit s konkretnym PROBLEMOM. ja na otazke poradde hru ( hier je miliarda plus minus par tisic ) sa ozaj radit neda, pretoze tam nie je problem. alebo inak, za zlatych cias SCORE a LEVEL sa do zakysniku pisali KONKRETNE problemy s hrou, nevidel som tam jedinu otazku poradnoveho typu - aku hru si ukradnut?

Někteří se prostě neumí tak dobře vyjádřit, nebo neví, co je třeba dát vědět. Proto se jako rádce můžeš zeptat na to, co k odpovědi potřebuješ znát, tedy dát doplňující otázku. Pokud ani na ni není schopen rozumně odpovědět, pak si samozřejmě radu nezaslouží. Mě jde hlavně o princip první odpovědi, ta je často klíčem k tomu, zda to bude debata konstruktivní, nebo jen kydání hnoje.

K časopisům - snad nemyslíš, že do měsíčního, tištěnýho periodika, dávali všechny otázky, co jim došly? Jasně, že to prošlo výběrem. Navíc v té době internet nebyl tak rozšířen, většina hráčů byla odkázána na tyto časopisy.

Co kdybyste vy (ne jenom ty) místo dohadování (a třeba i) konstruktivní diskuze prakticky o ničem napsali nějaký pěkný článek na poradnu? Článků tady moc není, a z mého nezúčastněného pohledu to vypadá, jako že se dobře nudíte. :-)

P.S. Neberte to jako nucení, ale přece jenom pro Poradnu můžete udělat i lepší věc, než opravovat gramatiku a ještě o tom diskutovat :-)

Prasak- Podle mne, ti (lide), co se chovaji neslusne az provokativne na verejnych strankach, by se takle nikdy neprojevili v jejich realnem zivote(s lidmi v jejich okoli), nazval bych to nakym "vybitim" negativni energie nazbirane za naky cas, na ostatnich.

I ty máš právo neodpovídat. Ale neumíš to využít, vlastně to nedokážeš využít, ty si tu prdel prostě na někým namastit musíš. Podtext tvých příspěvků jasně dává najevo, že se v tom vyžíváš. Znovu opakuji - máš právo neodpovědět na příspěvek, kterej se ti zdá debilní.

Mno, pan psycholog. Pokud vezmu ten jinotaj z té hloupoučké hry na vojáčky, pak takový "tazatel" vlastně dává najevo: "Nestojíte mi za to, abych se vůbec namáhal a pokoušel se slušně psát!"
Písemná komunikace je stavěna na dodržení nějakých pravidel daného jazyka, jinak nemůže sloužit k dorozumění.

Zase skoro doslova souhlasim, az se nestacim divit. Presne tak. Taky by mne nevadilo, kdyby se ta skupinka, co tady napada BFU pustila do nekoho, kdo viditelne provokuje nebo je hned sprostej, ale takovych je minimum. Vetsina napadenych tazatelu je tech, co jsou radi, ze zapnou PC nebo to jsou treba decka, ktery neumi psat. Presne do tech se pousti zdejsi velmi radi a velmi casto maji potrebu jim dokazat, ze jsou neco min a ze sem nepatri.

No já ty příspěvky nečetl,ale když někdo napíše

to co tam mám se my psát nechce nemam na to náladu

,tak taky nemám náladu mu něco psát a hledat.Nebo ho dokonce prosit,aby něco doplnil,až tedy bude mít náladu.Nehledě na to,že dneska na jihu Čech v 11 hodin nepršelo,jak píše.A kdyby dostal radu,tak si tu hru určitě nepůjde koupit,ale začne honem hledat,kde ji stáhnout.

Suhlasim s tymto nazorom. Velmi casto sa tu pranieruju ludia, ktori si to ani nezasluzia. Bohuzial, alebo skor chvala bohu, sa k pocitacu dostanu aj ludia s chabejsim vzdelanim, ako pocitacovym, tak spisovneho jazyka (ceskeho/slovenskeho), alebo mladi, tym myslim trebars 12 rocnych, ktorych to este poriadne nenaucili. Viem, vyskytnu sa tu obcas aj provokateri a ine individua, ale taki sa vyvrbia az po par prispevkoch.
Bolo mi tu vacsinou poradene, ak som nevedel a ked som vedel, aj ja som poradil, ale tento "niekedy" pristup sa ani mne nepaci. Ved staci napisat fakty, pripadne odkazat na google, nech sa dotycny potrapi a nie ho hned zotret pod ciernu zem. Sam poznam vo svojom okoli dost ludi, co vedia ako-tak ovladat pocitac, ale absolutne nepouzivaju nejaku logiku pri vyhladavani v google, takze prd najdu.

Souhlas s prasakem.
Kdyz vas nekteri tazatele tak stvou, tak je proste ignorujte. Nebo si aspon dejte zavazek pridat (pokud mozno kultivovany) rejpanec az za odpoved.

Taky jsem grammar nazi. Taky kroutim hlavou nad naprostymi idioty, kteri neumi ani polozit srozumitelny dotaz. Ale prijde mi normalni tomu cloveku normalne odpovedet, nebo se ho zeptat na upresneni, pokud otazce nerozumim.

Prasak neresi picoviny. Kydz uz ses grammar nazi, tak se aspon sam vyjadruj spisovne a pis gramaticky spravne. Takto vypadas jako trotl. Kazes vodu pijes vino.

Prasak jako jeden z mala z poradny pochopil, ze chovani nejen poradna tymu, ale i dalsich "kovanych" poradnaku je casto problemove. Max. 1 clovek z 10, co tady dostanou pojeb jen tak, aby si treba ms vzajemne s hoppusem, shirem, karlem a dalsima nalestili ptaka jak jsou genialni, jsou opravdu provokateri. Ten zbytek je obycejny BFU, ktery nedostal do vinku napriklad vybrouseny stylisticky schopnosti a neumi treba gramatiku. Znovu zduraznuju, ze to muze byt dite.

Na rovinu rikam, ze kdyby se nektery z mistnich hnupu takto navazel v realu do myho ditete, tak z ms a dalsich chytrolinu udelam ms slozeno z tisice kusu. Ten obycejny BFU muze byt opravdu dobry clovek, muze to byt velice sikovny remeslnik nebo treba i doktor. Ano, znam i doktory, kteri maji gramatiku jako horsi zaci ze zakladky. Viz zde napriklad Azor, neni to guru gramatiky, presto verim, ze v tom co dela, je dobrej.

To vase chovani odrazuje lidi. Lidi jsou zdrojem prijmu pro poradnu. Takze si uvedomte, ze se sami sebe obirate o navstevnost, protoze povest o teto poradne se siri a docela casto jsem narazil na jinych forech na to, ze se o teto poradne hanlive mluvi. No nedivim se. Staci opravdu zajit na jakekoli jine forum v CR - ktere se venuje normalnim tematum, ne vestirny apod. a nikde se clovek nesetka s tak arogantnim a agresivnim pristupem od mistniho osazenstva jako tady. Jak uz uvedl prasak jako priklad Octavia forum. Je nemyslitelne, aby tam nekdo z navstevnika delal naprostyho dementa hned v prvni odpovedi.

Jak je ale velice dobre videt, sebereflexe vetsine poradnaku chybi a tak prasak i dalsi, co se neboji ozvat, jsou opet zadupavani mistni masou do spiny.

Pritom je to tak jednoduchy, ze ms, karlove, shirove, hoppusove a dalsi . staci nereagovat na neco,k cemu nemam co rict. Bohuzel je tady na poradne nepsany pravidlo, ze dehonestace BFU je mistnima velice ocenovana, takze mastici hulek nebo eg si prijdou na svy.

A posledni vec. nesnazte se vasi aroganci a agresivitu hazet na tech par prikladu, kdy se tady opravdu objevi hnup, co vysira. Tech je opravdu minimum na pocet prispevku na poradne. Kdezto pojeb dostavaji obycejni, slusne se ptajici BFU a tech se tady da najit denne nekolik.

Staci opravdu zajit na jakekoli jine forum v CR - ktere se venuje normalnim tematum, ne vestirny apod.

No vidis, ja by som tuto poradnu prirovnal prave k tej vestiarni. Na Oktavia fore sa tazko niekto opyta "benzin alebo dýzel" alebo "Zdagár oktavka mi nefacha, vcera to este slo teraz funguje svetla svietia idu aj odstiekowace ale motor nenabehne help plz". A na vacsinu for bez registracie nenapises ani ň! Pripomienkova kategoria je na vecne pripomienky, nie na vyplakavanie nad tym, ze na Octavia fore to vyzera inak. No, asi vyzera, toto tiez nie je AMD forum, toto je PC poradna.

Momentálne som naladený na rovnakú vlnu ako Ty. :-)
Do p*če zasrané prázdniny !!! Prečo tie decká nejdú niekam von do prírody, k vode, za kamarátmi... Prečo v kuse vysedávajú pri PC a hrajú sa na opravárov PC, domácich samoadminov a riešia svoju blbosť debilnými otázkami? 3-[

Spravil by som sekciu: "Materská škôlka - pre úplných začiatočníkov" alebo "výuka práce s PC"... Na skutočnú PC poradňu by som dovolil jedine registrovaným a riešili by sa tu skutočné problémy a nie blbosť unudených bežných užívateľov, ktorí sa hrabú v PC, snažia sa byť administrátormi systému a vôbec tomu nerozumejú...]:(

kurelaa ty hlavne ak nevies nic poradit tak tu nekritizuj. Ptz kvoli takym mudrlantom jak ty sem uz ani nepachnem.
P.S. a ano narazky na gramatiku bez rady by sa mali mazat. Ked este vobec bude mat kto mazat, ptz taki magori jak ty tu znechutia vsetkych modov uplne dokonale. Mali by ti dat medailu za destrukcnu cinnost v spolocnosti.
P.S.2. ak by to niekto nepochopil tak ja sa tu nenecham od nejakeho skurveneho tupeho kurely za svoju dobrocinnu prevazne slusnu a nezistnu cinnost nazyvat vyrazom "mistnich hnupu"

hmm, ja vo svojom prispevku nevidim teda ziadnu gramaticku chybu. diakritiku a zaciatocne velke pismena neberiem do uvahy, nakolko ich nepouzivam z lenivosti (nie z titulu, ze by som to neovladal).
ovela vacsi problem je, ked niekto zalozi otazku a je tam hrba preklepov, 0 ciarok a bodiek. nezmyselne skladby vety a jeden velky chaos. to, ze sa niekto pomyli v i/y s/z a pod. dokazem akceptovat. ale ak niekto nedokaze vysmoklit jednu normalnu suvislu vetu, tak nech s prepacenim "tahne".

Vážení, mě už je přes 60 let, často sem chodím se ptát a ještě častěji sosat informace. Jsem vděčný když mě někdo pro mě srozumitelně vysvětlí můj problém. Ale opravdu někteří odpovídají arogantně a někdy i hrubě. No, beru to z rezervou, protože si dovedu představit jak někoho vytočí několikrát podaný dotaz na stejné téma. Nevím co tu řešíte, hrubým a sprostým tazatelům bych jednoduše na pár dní zakázal vsup do poradny, (jistě to jde) a po opakování úplný zákaz. Kdo si tu má pročítat hrubosti a sprosťárny? Chceš-li poradit, chovej se slušně a neurážej, vždyť ty lidi to dělají ve svém volnu a zadarmo.

Souhlas, opravdu by se s tim melo neco delat, na jednu stranu by asi moderatori meli byt mene tolerantni a pokud nekdo napise dotaz, kteremu neni vubec rozumet, tak jakmile to moderator zjisti, ze tu takovyto dotaz je, tak nepsat nic o spatnem cestinu, ale okamzite zamknout a maximalne na spatny nesrozumitelny pisemny projev upozornit v moderatorske zprave u dotazu.
Na druhou stranu by prispevatele, kteri nemaji nic k tematu, ale jen upozornuji na nejake nedostatky tazatelu, meli byt perzekuovani, treba jednodennim BANem. Proste pokud chces upozornit na nejakou gramatickou chybu, zaroven ale napis i neco faktickeho k tematu, prispevky uplne off-topic by mely byt mazany a pisatele upozorneni, ze takove prispevky nejsou vhodne.

To ze situace s off-topic prispevky zacina byt opravdu na povazenou jasne signalizuje to, ze nespokojeni zacinaji byt uz i dlouhodobi prispevatele nebo proste ti, jejichz otazky a odpovedi jsou normalni: CoCoChanel, Dreamer, Prasak.

Spis mozna volitelne nastavit zda ukazovat nebo ne, protoze nekdy prispevek muze obsahovat zajimavou otazku, odpoved k veci, pak se to zvrtne a admin to zamkne. jenze kdyz budu mit stejny dotaz, tak me ta jedna odpoved k veci zajima a nema cenu ho pokladat znova.

Opakujem sa znovu ako uz v niekolkych vlaknach.
Mif je prchky, karel ma humor, co nie kazdemu sedi, touchwood je fajn, ale obcas byva premoderovany a sam som mu dohovaral parkrat.
Ale...riesim taketo staznosti uz dlhy cas a dovolim si tvrdit, ze 95% je neopravnenych a keby sa mam ja stazovat na uzivatelov tak vyrazne vyhravaju svojou aroganciou nad ostatnymi.
Posudzovanie vlakien je velmi subjektivne, aj nazorovo blizki ludia sa casto mozu rozchadzat s mojim nazorom, takze treba to uzavriet tak, ze poradna je taka aki uzivatelia sem chodia a ked bude 99% uzivatleov ok, bude aj 99% odpovedi ok. Statistika nepusti.
To, ze odisiel jeden clovek (coco sem chodil relaitvne kratko) a ze sa 2-3 ludia tu verejne stazovali na uroven odpovedi nie je pre mna nic nove a malokto si uvedomuje, ze sme naozaj najvacsia poradna, ze mame medzirocny narast navstevnosti 30-40% a ze sa to tu bude este zhorsovat, pretoze sem pride este viac ludi a tym padom este viac blbcov a tych staznosti bude este viacej.
Ak to niekto nechape nech si naozaj zalozi vlastnu poradnu a rad sa s nim na tuto temu o 5-6 rokov pobavim.
Btw kto chce slusne chovanie bez ironie tak tu mame platene sluzby, kde vam radi poradime bez zbytocnych okras, profesionalne, pozdravime, zadakujeme a budeme mat more trpezlivosit aj s jednoduchsim uzivatelom.
P.S. Prasakov priklad je uplne mimo, po precitanie tej otazky som okamzite nadobudol negativny pocit, takze si myslim, ze samotny problem je akym stylom bola otazka polozena a nie nasledne reakcie na nu.

Presne jak psal prasak, nic jsi nepochopil. Je videt, ze je zbytecny tady neco vysvetlovat nekomu, kdo podobny pristup moderatoru, adminu a "skalnich" schvaluje.

Nejjednodussi pro tebe, abys to pochopil, pokud mas vubec zajem - zajdi si nekdy na jiny forum, treba to prasakem zminovane Octavia forum. Je tam uplne jina atmosfera, i kdyz se tam samozrejme vyskytuje prispevek OT, tak nikdo nikoho neurazi a je to vse v pratelskym duchu. Tady te mistni pourazi, povysuji se atd. a snazi se te mistrovat nebo jinak shodit. Je to dano tim, jaci jste a co tady dovolite.

Jasne, podle tebe jste nejvetsi poradna, ale mate tady nejvic arogantnich hnupu mezi tymem poradny na clena poradny.
Chvastas se cislama, mozna bys je ale mohl mit vyssi, kdybyste si pulku lidi neznechutili.

Hlavne budeme mat vyssiu navstevnost ked ty prestanes urazat a znechucovat radcov. Na inom fore by si mal uz davno ban.
Diskusiu na hernom fore nevidim, otazka bola tipy na hry, co je uplne odveci to je jak pytat sa co si mam dat dnes na veceru, neviem ci vobec uvidol co ma za PC, alebo ci to chce na telefon alebo co, sa na to neda odpovedat. Ked si taky strasne mudry mal si dotazovatelovi nejaku hru poradit. Ziadnu radu od teba tam nevidim. Len cakas kedy sa tu bude niekto stazovat aby si si mohol honit ego a urazat. Nie si o nic lepsi jak ti ktorych urazas, robis uplne stejnu vec. Len z opacnej strany.

P.S> s prasakom vseobecne suhlasim, a modi vsetci by mali podla mna mazat prispevky typu narazka bez obsahu.

Nie ty nevidis, co som ti pisal. Posudzovanie prispevkov je individualne, kazdy mod ma iny meter, ja napriklad mazem nieco malokedy. Kazdy nech si je zodpovedny za to, co napise, nie som tu na to, aby som ludom mazal ich slovne preslapy.
A ze sa urazi tazatel? Toz kto chce urazi sa, kto nie vyberie si z vlakna to podstatne.
Prave preto som ti pisal, ze si dostal moznost to zmenit ked ti to vadi a to tym, ze mozes robit moderatora na oboch vetvach.
Inak niektori jedinci co ti tu pritakavaju to stale nepochopili, ze ty pises o beznych uzivateloch, kym oni pisu o moderatoroch a adminoch. Zaujimave ako prebera kazdy nieco ine v jednom vlakne;o).

Já tu od začátku řeším nesmyslné, bezobsažné narážky a urážky tazatelů především v první odpovědi. Už v nadpisu to je vyřčeno. Protože první odpověď často rozhoduje o tom, jestli z dotazu něco bude. Modi a admini tady tento problém nemají, i Karel, ač to někomu nepřijde, vždy do odpovědi vsune radu. Rozumný člověk jeho odpověď pochopí.
Už jsem to tu psal několikrát, nehájím tu trotly a provokatéry, ale ty, kteří jsou nějakým honičem vlastního ega zprzněni v první odpovědi za pár chyb a přitom jsou to slušní lidi se slušnou otázkou. Odborníkem na toto je právě hoppus a občas i green4.

Si masochista ci co? Naco sem chcodis, ked je to tu take na...?
Pochop matematiku. Mala poradna = malo blbcov. Velka poradna = vela blbcov.
Osobne si myslim, ze by teba aj nam prospelo keby si sem prestal chodit, zalozil si vlastnu poradnu alebo sa siel rochnit na to Oktavia forum.
Cislami sa nechvastam, pretoze sa to neda, cisla su cisla a nepustia. Takze som len oznamil fakty.

A to o te atmosfere na jinych poradnach/forech - mluvim samozrejme o forech, ktery existuji roky, ne o necem novym. Takze napriklad vymluva, ze to delate dlouho, nepripada v uvahu. Z toho jen vyplyva, ze to delate dlouho, ale porad stejne blbe. Proc to jinde jde bez zesmesnovani tazatelu a tady ne?

Porovnávaš neporovnateľné - hovoríš o fórach, ktoré sú oproti nám trpaslíci. Rovnako aj Dreamer spomínal zahraničné fóra, ktoré boli oveľa menšie než poradňa.

Vo svojich príspevkoch sústavne napádaš celý tím poradne - administrátorov, moderátorov a radcov. Všetko sú to ľudia, ktorí sa delia o svoje znalosti a aktívne a kvalitne na poradni radia. A práve rady sú ten dôvod, pre ktorý sem návštevníci chodia. Zamysli sa nad tým, čo chceš dosiahnuť, pretože chodíš po tenkom ľade.

jako otevru prvni vlakno a vyskoci na me:

hoppus (nereg.)
techno a dubstep je sracka, to co si vybral je sracka, za 350 bude vsetko sracka.

jako chlapi tohle je fakt uz moc, ja tu jiste taky podobny prispevek budu jiste mit, protoze clovek nekdy proste vytece, kdyz jsou ty dotazy opravdu hloupy, ale treba v tomhle pripade je to fakt zbytecny, mely by se za tyhle prispevky zacit rozdavat nekolikadenni bany a to i MODum, pokud nebudou dodrzovat zasady slusneho chovani.

Ja som vtedy uvazoval ci to zmazat (nahodou som tam bol prave vtedy) ale on proste mal hoppus pravdu a nemozem zmazat pravdu :) (aj ked teda slo to napisat aj normalnejsie).

... ono to je tazke moderovat ked na jednej strane jadro tej odpovede je vpodstate spravne ale na druhej strane je to vulgarne napisane (ale kedze som z vychodu tak taky styl viem zaradit ako normalny v urcitych skupinach ludi. Keby si pocul mna niekedy ked jazdim v aute tak toto je este uplny cajicek :D Ale ano dotazovatel to nemusi chapat, hlavne ak nikdy nebol na vychode :)

jo chapu, me by to taky nevadilo, ale nesmi to bejt moc casto a to je asi jadro problemu, zacalo se to tu vulgarismama prilis mnozit, je treba to zacit trochu omezovat a jak sam pises hoppus to proste mel napsat bez tech vulgarismu.

Já sem teda moc nechodím, protože se spíše vrtám v mobilních zařízeních. Vzpomínám si ale na začátky této Poradny, která se tehdy více méně vymezovala vůči poradně na Živě. Tenkrát tady bylo prostředí mnohem kamarádštější a i veselejší, viz Remca a spol.
Proto si myslím, že má Prasák pravdu a že by se měli modi, admini i rádci více ovládat především vůči začátečníkům a BFU. Pokud to nejsou schopni, tak ať vedení Poradny zvolí model jaký je např. na jedné z ajfounových poraden, kde je každý dotaz filtrován přes móda, který rozhodne, zda ho vůbec do fóra pustí.