Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze zapsat soubory vetsi jak 4GB

Dobry den, mohl by mi nekdo prosim poradit s chybovou hlaskou .Mam op.system Windows HP Home, a pri rozbaleni souboru o velikosti 4.25G ve WinRARu mi to pise.
Na disku není dost místa.
! Chyba při zápisu: soubory nad 4 GB jsou podporovány pouze na souborovém systému NTFS
,prestoze na disku mista dost je.Za pripadnou odpoved dekuju.

[mod]Zmena titulku z "chyba", zmena kategorie z "ostatni" (JaFi)[/mod]

Možný je to tak, že ty máš v adresáři zkopírovaný nějaký DVD, a to DVD není jeden velký soubor, který by měl víc jak 4 GB. A máš tam prázdný adresář Audio_TS a druhý adresář Video_TS a v tom je několik souborů, žádný nemá víc jak 1 GB (protože by s tím pak některé softwarové přehrávače měly problém to správně přehrát).

Ale jeden soubor o velikosti 4,25 GB určitě nemáš.

To je sice pravda a já s tím souhlasím, ale tohle neříká vůbec nic o velikosti souboru! V tabulce FAT jsou "odkazy" na alokační jednotky (cluster) a teprve velikost clusteru (společně s "počtem bitů" na záznam) něco říká o velikosti oddílu a (max.) velikosti souboru. Nebo se pletu?

Pavel

edit: Aha, teď si to čtu znova a skoro bych řekl, že máš pravdu. Drobátko jsem tě pochopil špatně...

Tak se omlouvám...Máte pravdu ten soubor je sise větší jak 4 GB (film uložený z televizní karty ve formátu mpg.,ale já ho ukládám na rozdělený disk : C:-FAT32 D:-NTFS E:-NTFS(sem to ukládám).Tak to byla chyba u mě,že jsem na to zapoměl.