Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Outlook Express - nejdou přijímat (odesílat) zprávy

Ahojte. Mám problém s Outlookem. Správy přijímám, ale nemůžu odeslat. Nastavené to opravdu mám parkrát.Pomoci u seznamu jsem se nedočkal. Odepsali mi ať požívám server.Hlášení při chyb je:Chyba zásuvky 10053, číslo chyby 0x800 CCCOF
[mod]Změna předmětu, původně "problém".
Přečtěte si http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz (karel) (fromM2U) (karel) (fromM2U)[/mod]
[mod]Další změna předmětu - doplněno, že jde o Outlook Express a změněno, že nejdou přijímat zprávy, nebot´z debaty posléze vyplynulo, že jde o problém s příjmem zpráv. Původně bylo v předmětu, že nejdou odesílat. Achjo :-/ (fromM2U) (karel) (fromM2U)[/mod]
[mod]Další změna předmětu, oni jsou dva a každému nejde něco jiného. Bože… (karel) (fromM2U)[/mod]
[mod]Karle, děkuju za redukci chaosu :-D (fromM2U)[/mod]

Na odesílání je nejlepší SMTP poskytovatele připojení.
Pokud však používáš pouze jednu schránku a to na Seznamu, můžeš zkusit i jejich SMTP.
Vlezeš v Outlooku do nástroje-účty, na záložce pošta označíš účet, zmáčkneš vedle tlačítko "vlastnosti", na kartě servery do okénka odchozího serveru napíšeš smtp.seznam.cz, dole zatrhneš "server vyžaduje ověření", vedle se ti odmlží tlačítko nastavení, vlezeš do nastavení, označíš "přihlašovat se jako", vyplníš jméno účtu (to před zavináčem), heslo a potvrdíš.
Vše potvrdíš OK, pozavíráš a je to. Ještě tak před rokem to fungovalo. :-)

Internetové schránky zdarma většinou (u nás) blokují (kvůlivá spamerům) odesílání pošty, jestliže nejsi připojen přes jejich připojení. Řešením je použít jiný, libovolný, neblokovaný a přístupný SMTP server. Poskytovatelé Internetu (třeba WiFi) mají obvykle svůj SMTP server. Dotaž se svého poskytovatele.

Mám nastavený Seznam. Skoušel jsem přepsat celé nastavení ale nic to nepomohlo. Ze serveru mi napsali jako problém, že podle hlášení chyby mam špatně nastavené smtp. seznam. ale bez cz.Ale nastavené opravdu je. Zkusil jsem proto založit vše na centrumu.cz,ale se stejnými výsledky.Zpravy server skontroluje ,stáhne, ale neodešle ani řádek.Začalo mi to v době, když mi skončil Norton,nemám ho aktualizovaný.

Začalo mi to v době, když mi skončil Norton,nemám ho aktualizovaný.

Antimonstrum bez aktualizací je ti k ničemu. Dej to pryč. Pokud máš skutečně zadaný SMTP server správně přímo na poskytovatele připojení nebo tobě přístupný SMTP s ověřením, nemělo by ti to nic takového hlásit. Jiná věc je pokud se ta zpráva snaží ve skutečnosti přejít přes tento NAV.

PS. ten program se jmenuje Outlook Express

Internetové pripojenie ako také Vám funguje, zobrazujú sa stránky? Nedochádza k rozpadu spojenia? Chyba 0x800CCC0F znamená stratu spojenia so serverom, to môže byť spôsobené nekvalitným pripojením, chybným modemom, respektíve routerom alebo nekvalitnou linkou.

stejný problem jsem měl tak u dřívějšího chello.cz,ted je to upc, přestalo to fungovat,tak jsem přenastavil nastaveni na upc.cz podle jejich nastaveni na stránkách a začalo to fungovat,ale fungovalo to 3 dny a mam znova stejný problem?poradíte

No tak fajn, aspoň jsme se něco dozvěděli. V tom případě napiš přesně, jak máš nastavený server pro příjem zpráv. Nejspíš něco jako pop3.XYZ.cz

PS: A taky napiš, jestli nemáš aktivní nějaký nástroj pro odchytávání spamu. Pokud by byl příliš přísně nastavený, tak bys těch emailů taky moc nepřijmul. A navíc nástroje na odchytávání spamu mění zápis v poli pro příjem emailů, takže tam pak není např. pop3.seznam.cz , ale třeba localhost .

Prosím tě, odpovídej na všechny dotazy, to je pak s tebou těžký. Nenapsal jsi mi odpověď na ten nástroj proti spamu - máš něco nebo ne?

Pokud ne, tak zkus nastavit pop3.seznam.cz pro účet u seznamu,
pop3.volny.cz pro případné účty u volného atd. Ten smtp server nech být, jak ho máš a neměň ho. Ten smtp musíš mít u všech účtů (=adres) stejný. Ale server pro příjem je odlišný pro každého poskytovatele. OK?

Ad-Aware a Spybot jsou nástroje proti SPYWARE, nikoliv proti SPAMU! Takže to do Tvého problému nepatří. Nicméně doporučuju je používat co nejčastěji, vždy nejdříve aktualizovat databázi a pak zkontrolovat pc.
A samozřejmě taky mít aktualizovaný antivir a nějaký firewall, aspoň ten z windowsXP.

Prosím tě, nezačínej řešit jiný problém, dokud nevyřešíme ten původní. Pokud nemáš žádný nástroj proti spamu, tak to teď neřeš a oprav si ten smtp server. Pak napiš, jestli to pomohlo. Na nástroje proti spamu se můžeš zeptat v novém dotazu. OK? Už je tady dost velkej chaos, jak napsal Karel.

Začíná tady být chaos.

Jo, to máš pravdu. Jenže sám tazatel má chaos v tom, co vlastně chce. Nejdřív tvrdí, že mu nejdou odesílat emaily, všichni se mu snažíme poradit. Načež z něj posléze vyleze, že vlastně odesílat jde, ale přijímat ne - viz tady http://pc.poradna.net/question/view/76030-ms-outloo k-expres-nejdou-prijimat-zpravy#re-76278
Ptám se ho na nástroj proti spamu a on mi napíše nástroje proti spyware 3-[ To je pak těžký. Napadá mě několik ne zcela spisovných slov :-p

Edit: Karle, máš pravdu, zamotaly se do sebe dotazy dvou tazatelů :-?

OK, shrnutí pro oba:

Pro příjem zpráv server pop3.tiscali.cz pro emaily u tiscali, pop3.seznam.cz pro emaily u seznamu, pop3.volny.cz pro emaily u volny.cz atd.

Pro odesílání zpráv server smtp.PROVIDER.cz nebo mail.PROVIDER.cz , kde provider je ten, přes koho se opravdu připojujete k internetu. Slušný provider uvádí správné nastavení serverů na svých stránkách. A pro všechny emaily - ať už jsou od kohokoliv, nastavte stejný server pro odesílání.

PS: Existujou výjimky, když máte vlastní servery, domény, různé nástroje pro kontroly atd. Ale obecně to platí tak, jak jsem psala.

nene jsem připojenej přes upc a učet mam na chello,ale to je ted upc,takže stahuju ze servru upc!ted už tomu rozumim,jak to mam mít nastavený,ale tak to mam nastavený,fungovalo to.Nastaveni tam je co v pondělí fungovalo a dnes to nejde

ale to celou dobu řikam,že mam nastavený !toto nastaveni mam
# Server odesílaní pošty: smtp.upcmail.cz, port: 25
# Server přijímání pošty: pop3.upcmail.cz, port: 110 a nejde

Jo a já jsem ti už několikrát psala, že to máš blbě a ať si to nastavíš jinak. Ty to pořád nechápeš? ]:(]:):x:

to se snažim celou dobu vysvětlit,že to nejde bylo tam pop3.chello.cz,když to přestalo fungovat,tak jsem se koukal na jejich stránky a tam jelikož se sloučili dvě firmy (upc a chello) tak ted jsou stránky a server jen upc!Takže jsem to přenastavil z pop3.chello.cz na pop3.upcmail.cz a zas to fungovalo,ale po dvou dnech to přestalo fungovat

Pokud dělají nějaké změny, tak by ses měl obrátit především na jejich hot-line. My ti tady můžeme poradit jen obecně, jak to platí většinou. Ale pokud tam něco přepojujou, tak ti nepomůže nikdo z nás. Taky jim může zlobit server, co já vím. Volal jsi na jejich hot-line?

ještě ne,sem myslel jestli nemuže být chyba jinde!ale jak jak jsem se již dozveděl,že to zavisí jen na nastavení odchozích a příchozích serveru!abych upřesnil ptal se mi na to znamý a já jelikož outlook vůbec nepoužívam,tak jsem se nejdříve zeptal a zitra brnknu na hot-line!

Pokračování shrnutí pro všechny (kdo nečetli můj předchozí příspěvek :x:):
Emaloví poskytovatelé ZDARMA mají většinou ochranu proti spamování. Není nic jednoduššího, než si založit schránku zdarma, pár dní spamovat než se na to přijde a než to zatrhnou. Aby se tak nedělo, tak poskytovatelé schránek nedovolí odesílat (stahovat ano) poštu přes jejich SMTP server, jestliže nejste přes něho přihlášeni (třeba dial-upem). Proto SMTP server musí dodat poskytovatel internetu (a je fuk, kde má kdo schránku).

nejsem správce sitě!je na to dohromady 14 lidí a já jsem ten posledni co nastoupil a zaučuju se!

Jo, teď to už chápu. Ale tvoje původní vyjádření jsem pochopila tak, že za to zodpovídáš ty, tak jsem se divila :-p

Tady jsi to tak hezky napsal

jen chci ho plikovat na firemních pc místo IE!ale nerad bych aby mi za to zavřeli,když přijde audit

:-D

Tak jste mi toho napsali dost,i můj problém se párkrát překroutil.Ale problém přetrvává. Mám napojení na místní síť rádiem přes síťovou kartu(rychlost kolem1,5mb)Ale nedávno tam něco dělali.Někdo napsal že chyba hlásí problém se sítí.Na seznamu mi odepsali že nemám cz. za smtp.seznam.což nebyla pravda,ale přepsal jsem vše znova a nic. Založil jsem proto na centrumu nový účet se stejnými výsledky.Aco dál.

To je stále dokolečka. :-(

SMTP server musíš mít podle svého poskytovatele připojení.

Takže ne smtp.seznam.cz ale smtp.poskytovel.cz (v jakém tvaru ta adresa má být ti sdělí právě ten poskytovatel). Nebo si na počítač nainstaluj vlastní SMTP server, jak už tady v diskuzi určitě taky zaznělo.

buď té lásky, zjisti si 3 věci:
1. ke komu jsi tím rádiem připojený, kdo ti řekl jak si máš nastavit síť (IP, DNS, anebo DHCP), prostě komu platíš prachy za připojení. tomu pánovi se říká třeba provider, a odesílací adresa pro tvoje mejly bude něco jako smtp.provider.cz

2. pak se rozhodni jaká je tvoje mailová adresa (například bejo@seznam.cz) - a podle ní nastav stahovací server, například pop3.seznam.cz

3. jako bonus, protože jsi tam měl dnes už nefunkční norton (korektně tu obludu odinstaluj nebo si kup licenci) - vypiš sem obsah souboru C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\HOSTS - jestli nemůže za nějaké přesměrování. je to textový soubor, otevřeš ho F3 třeba v totalcommanderu