Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IrfanView 3.99

po dlhej dobe vysla open nova verzia freeware grafickeho prehliadaca - IrfanView.
z mnozstva noviniek spomeniem len:
- PDF export
- podpora formatov SIF, PVR, AWD, VTF
- nove efekty
- FTP support
- testovanie WMF formatu na vulnerability
a mnozstvo dalsich noviniek. precitat si o novinkach mozte tu: main_history.htm
stahovat mozte tu: 194967
domovska stranka je na: www.irfanview.com a stahovat podporu slovenciny a cestiny mozte tu: languages.htm

Párkát jsem IrfanView zkoušel, ale nikdy mě osobně nezaujal a tak raději zůstávám u ACDSee 3.1 (SR-1), jehož plná licence byla před pár lety v PCWorldu. Doufám, že zůstane funkční i pod Windows Vista (momentálně nemám možnost vyzkoušet... takže kdyby se nějaký dobrovolník objevil ;-) ...). Pozdější verze jsou zbytečně přebujelé.

Upozorním na plugin PNGOUT pro IrfanView:

utils.htm

Autorem je Ken Silverman (ano, to je ten člověk co napsal Build engine pro Duke Nukem 3D).

Pokud si jej nainstalujete, při ukládání obrázků PNG aktivujte volbu "použít PNGOUT plugin."

Ukládání obrázku potom probíhá v několika průchodech (plugin sám rozezná, po kolika passech už další výpočet nemá smysl), výsledná velikost souboru je o dost menší než při použití standardního algoritmu v IrfanView.

Hodí se pro optimalizaci webové grafiky, nebo v mém případě s ním "stlačuju" mapy (cca 5000x5000 bodů x 16-256barev) pro použití v PDA, když někam cestuju.