Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mrzne mi NOVY PC...asi nekompatibilita

Mam problem..Mrzne mi novy PC..poskladali mi ho technicy v predajni tak v tom problem asi nebude.Je uplne novy nic tam este nemam aj napriek tomu mrzne ci uz pri starte alebo aj len tak.Skusal som preinstalovat WIN asi 2 ci 3krat a nepomohlo zakazdim som sformatoval disk v partition magic a aj tak nic ctale mrzne!!Kamarat mi vravel ze to moze byt tym ze procesor nema dost napatia.....ak hej tak ci je to dovod na reklamaciu??
Moj PC:MB- MSI K9N Neo-F(Ver 1,0),AMD AM2,DDR2,SATAII,nForce550;CPU-AMD Athlon 64 3000+(AM2);RAM- PQI PC667,512MB (2krat),VGA-PCiE Inno3D NX6200 64MB TURBO chache;HDD- MAXTOR 250GB,SATAII.
NEviem ci to moze byt MB alebo cim neviem..........Uz vopred za rady DAKUJEM

zostava je pomerne vyvazena az na tu graficku kartu takze nevidim problem. msi dodava k dvojim doskam obsluzny software ktory ti poskytne udaje o napati procesora a pripadnych teplotnych vykyvoch. odchylka od predpisanych hodnot by mala byt minimalna. ak sa nejaka hodnota vychyluje prilis cele im to zreklamuj.
druha vec ktoru by som spravil zeby som otestoval pamate (pqi nepatri zrovna medzi mnou oblubene znacky).
posledna vec je hypoteticka. mam pocit ze windows ktory si tam dal je kreknuty a mozno nie je kreknuty celkom koser.

No kupoval som to po castiach takze blombu tam nemam a grafika....:-D tento PC je pre frajerku a ona sa nehra akurad je na nete kuka filmy a obcas si zahra luxor...takze grafika jej staci....no dakujem za radu skusim to kuknut tie napatia...a co sa tyka toho win..mne ide OK a aj kamosovy;-).........he

skus sa pozret, ze ked nainstalujes nejaky program z CD (ovladace k doske, grafike ...) ci sa tam neinstaluje aj nejaky program na regulaciu otacok ventilatorov a skus ho vypnut... mne (obcas) zamrzne pre SpeedFan lebo dochadza asi k nejakej kolizi so snimacmi otacok alebo co..

no teraz som skusal haluz......chcel som skusit ci mi staci ten ZDROJ.......tak chcel som ho co najviac zatazit....spustil som defragmentaciu, potom som spustil NOD32 aby hladalo vyrusi potom som spustil film a este taku nenarocnu hru..luxor...a zrazu sa mi restartoval PC...moze to byt zdroj???..mal som spustenu utilitu kde mi pisalo napatia a zdali sa byt normalne????

Ty asi anglicky moc nevies? Ak tam mas zrovna ze mas stlacit nejake S apod. tak stlac aby zacali testy, blikajuci znak je OK, vypisovat to bude len chyby, ak nic nevypisuje tak si to bud neodstartoval alebo este ziadne chyby nenasiel.

Alebo skus memtest86 ten sa spusti sam.

Ak sa to restartuje tak to bude skor zdroj alebo doska(tej by mohol pomoct novy BIOS, odnes to tam kde si to kupil nech ti to PC urobia poriadne. Ak sa predava cele PC ako komplet, tak ma aj fungovat, zakaznik nie je pokusny kralik.).

Ale otestovat RAM je najjednoduchsie tak to urob najprv.

Ja som ten test spustil...a ten napis co tam blika je ze to nemam registrovane.....ale islo to...hore je cas mne pisalo na zaciatku 3,30 asi tak a zastavilo sa to na 3:19.......a pod tym je ukazovatek priebehu..proste sa sfarbuju policka ako klasicky vo wine a aj to sa zastavilo

Inak k tym RAMkam......mam tam 2x 512 PC800 PQI....dal som ich kontrolovat v GoldMemory a pri 83% mi naslo 19323 chyb....cize ak predpokladam spravne tak jedna RAM je v prdeli.......mozem to reklamovat a odvolat sa na tento program?????.....je to dvoverihodny program???....a este tam skusim dat zdroj s mojeho druheho PC...Eurocase 480W....aj ked nan vsetci nadavate ale v BGS inu znacku nemaju...nasiel som tam daky FORTON ale len jeden a aj to daky 280W..to neviem ci je za haluz......tak asi tak

reklamuj najprv vysvedcenie zo slovenciny tych hrubiek tam mas na moj vkus prilis.
ak ti memory test vykazuje chyby je to dovod na reklamaciu...oni v tych skladoch pouzivaju aj tak to iste a potom to zasielaju dovozcovi;o).
350w zdroj ti v principe stacit musi...zlozil som uz par strojov obdobnej konfiguracie a nepadali...problem mozno nie je vo watazi ako skor v tom ako dlho dokaze dany zdroj poskytovat dostatocny vykon.
v kazdom pripade ramky musia ist na reklamciu. a trvaj radsej na znacke kingston.

Sak ale zaujima ma to.....a kupoval som to po castiach a zostavu som si navrhol ja aj vsetko....oni mi to len poskladali....a este takto boli zle tie ramky PQI bol som to reklamovat.....hned mi dali novu..bohes ale si zosaliem....dal som ju kontrolovat GoldMemory a tiez je chybna nie az tak ako ta prva ale aj tak ma zatial 125chyb a kontroluje to 4hod.....ta pred nou mala po 30min kontrole vyse 6000chyb:-/ tak len tolko.......NEKUPUJTE PQI]:(

Skus osobitne len po jednej - pises ze mas dve (skus ich po jednej do rovnakeho slotu), moze mat s tym problem aj doska, alebo aj ten zdroj to moze mierne ovlyvnovat (nejakym napajanim so zakmitmi apod).
Skontroluj v BIOSe nastavenie casovania RAM, nech tam je "BY SPD".

P.S. alebo im tam odnes cele PC nech ti tam daju RAM ktora funguje bez chyb, zaplatil si za 100% funkcnu RAM a predavajuci nema predavat smejdy ak nechce potom riesit reklamacie.
P.S.2. dufam ze dodrziavas (a aj predavac) zasady prace s ESD suciastkami, nechtat to za kontakty ale medzi prsty za hrany modulu apod, a aspon pred manipulaciou s tym sa uzemnit napr. o vodovod alebo radiator, a/alebo o kejs/zem dosky ak je modul uz v doske. Na prenasanie pouzivat antistaticky obal v ktorom ti to vyrobca mal dat (napr. taky tmavy specialny igelit sa pouziva zvycajne je na nom obrazok preskrtnutej ruky).
P.S.3. vymenil ti obe RAM moduly?
P.S.4. v ktorych slotoch v doske to mas? Pouzivaj radsej tie blizsie k CPU, alebo pozri navod k doske, do spravnych slotov tak aby siel dualchannel.

No asi takto.....kupujem to v BGS v Banskej Bystricy..vraj antistaticky obal...ha keby ste videli kde ich drzia..ja osobne mam KINGSTON a toto je Frajerkin PC a dala mi sumu di ktorej sa mam zmestit aby tam bolo aj LCD a proste vsetko a zistil som ze sa neoplati setrit na ramkach...to som chcel len na okraj....ONI TO DRZIA TIE RAMKY V DAKEJ DEBNICKE BEZ OBALU PROSTE LEN TAK AKO ODPAD....dnes tam idem a berem obe ramky a idem im ich hodit o hlavu a berem bud KINGSTON alebo GOODRAM alebo CROSHAIR uvidim podla ceny....ale aj tak si radsej priplatim a nebudem mat taketo problemy....no a ktym slotom trocha sa vyznam a jasne viem ako mam dat pamate aby isli do dualu preto som objednal dve a aj ked mam iba jednu pamat tak ho davam do slotu č.1 a ten je najblissie pri procaku.....a k tej doske neviem podla mna je MSI kvalita. A uz som zistil kedy mi to mrzne...ked mam spustenych vela veci naraz...uz mam osvecenu kombinaciu programov kedy viem ze to zamrzne....najprv pustim film potom dam defragmentovat disk...potom spustim kontrolu vyrusov na NOD32 a dam instalovat 3DMark03 a vdedy to VZDY zamrzne...........myslim ze su to tie ramky........vravite ze zdroj by mal stacit tak hadam je to len v ramkach............

croshair je sice fajn ale to niekto musi robit doma v pivnici. ja poznam len corsair a tie ti mozem odporucit;o).
keby si sa ozaj trosku vyznal vedel by si ze dual channel pri amd vobec nie je taky vyrazny ako pri pentiach vdaka integrovanemu pamatovemu radicu. cize u amd kludne pouzit aj single.
zamrzanie moze sposobovat prehriatie nejakej suciastky...ak je ten pasiv ozaj taky vrely chlad ho nejakym vetracikom.
msi je podla mna dobra znacka u mb ale to neznamena ze sa im obcas nepodari pustit do sveta nejakeho zmatka.
mala rada na zaver...daj si nabuduce poskladat pc odbornikovi aspon ti odpadne starost s tym ze teraz hladas kde je chyba.

Ved tak sa ucim mna to bavi a aj ja chcem byt odbornik8-)....inak takto vymenil som tam zdroj dal som tam zdroj s mojho druheho pc a sice EUROCASE 480W....uz to nemrzne....aspon zatial......a tu ramku idem zase reklamovat a asi si doplatim na kingston alebo crosair uvidime rozhodnem sa podla ceny......inak toto je treti PC co som skladal...a dost som sa naucil....ale caka ma este dlha cesta....ale DAKUJEM za rady

Ak to s inym zdrojom nemrzne pri zatazeni, tak to moze byt prave slabym zdrojom (je mozne ze tam mas 2problemy: 1. RAM, 2. slaby alebo nedobry zdroj), prip. problemy s RAM mozu byt tiez sposobene nekvalitnym zdrojom (nemali by byt ale mozu byt ak nie je doska urobena poriadne, a cinske dosky ani MSI nie su nikdy urobene poriadne ptz vsetci na niecom setria).
Ak budu nove RAM blbut tiez, skus ich otestovat aj s tym tvojim zdrojom.

Dualchannel sa prejavi vzdy, je uplne jedno v com je memory controller zapuzdreny ci v cpu alebo northbridge, dokonca moze za urcitych okolnosti byt lepsie ze je priamo v CPU (ako u AMD), ptz. za urcitych okolnosti moze byt u intelu zbernica medzi NB a CPU "uzke hrdlo".

Ale co testoval a ako, a co to je "narast vykonu". Dualchannel zvysi priepustnost RAM zbernice na dvojnasobok (na akejkolvek platforme), ako sa to prejavi zavisi od zvysku PC a od testovacej aplikacie, ak by som chcel byt moc zaujaty tak urobim testy ze najnovsi intel bude vyzerat jak AMD 1200+, alebo naopak :-)

nechce sa mi hrabat v historii ale shw aj pctuning sa v testoch zhodli preto som ich nepovazoval za zaujate. a dokonca ak si dobre spominam testy robil eagle a toho si ja celkom povazujem (sak to sice aj teba ale s tebou obcas nesuhlasim;o).

Neviem aky bol zvysok PC a na akych freq. to vsetko bezalo (externe a interne zbernice v tom AMD CPU), takze mohlo tam byt v tom konkretnom CPU co pouzili nejake "uzke hrdlo", ze to nevedelo preniest tolko dat, nie je to ale problem ze dualchannell funguje zle alebo co (d.ch. vzdy fyzicky rozsiri RAM zbernicu na dvojnasobok), ale ci a ako sa to prejavi zavisi od vela dalsich faktorov, vcetne konkretnej konfiguracie.
Testy mohli byt OK ale ich vysledok porovnaval len tie dve konkretne PC co tam mali, neda sa vsetko zovseobecnovat ze AMD je take a intel je taky apod na zaklade testu nejakych 2 alebo 4 PC.

este takto mali ste pravdu.....Problem bol hlavne v zdroji..lebo bol slaby a pri velkom zatazeni si zrejme procak a ine casti brali vacsi prud tak zdroj to neuvladal a PC zamrzol(mozno poklesli napatia), lenze koli zdroju som odhalil ze su vadne aj RAMky a dokonca ze ta seria co som mal PQI ze je dost poruchova(mal som doma 3 a 2 boli naprd) dali mi PQI zo starsej serie a na GoldMem dopadla super bola OK.Tak teraz je tam zdroj EUROCASE 480W a ide to bezchybne.....dufam ze na mojom PC bude ta 350W stacit(Foxconn 761 GXK8MC,AMD Athlon 64 3000+ socket 754,2x Kingston PC400 CL2.5 512MB,Leadtek GeForce 7600GT,Maxtor 80GB ATA,a zajtra mi pribudne TV tuner Leadtek WinFast DTV2000 Hybrid TV...dufam ze to bude dost....inak tento PC s ktorim boli problemi som skladal frajerke a v sobotu si pon pride....jaaaj uz aby nebol ziaden problem lebo ma zabije:-D

Si otestuj zatazit naplno teraz tvoj PC. Je mozne ze ten zdroj je smejd a napisane ma 350W a v skutocnosti zvladne menej bez toho aby vytvaral nejake impulzy na vystupoch alebo bez toho aby klesalo napatie.
Ak ti bude tvoj PC mrznut radsej ten zdroj chod vratit skor nez smejdzdroj odide a odpali komponenty PC

V tomto případě by asi bylo nejlepší postupně zaměňovat jednotlivé komponenty. Začal bych zdrojem, přes grafiku, paměti, procesor, desku. Ale ne za jiný kus, ale raději za jiný typ. Pokud si nemáš kde půjčit, ať ti to udělají tam kde to skládali.