Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# lexikálne konvencie

Aké lexikálne konvencie sa používajú v jazyku C# všimol som si že na rozdiel od Delphi sa názvy typov nezačínajú písmenom T a názvy lokálnych premenných písmenom F. Viem že v jazyku C# sa pri názvoch typov a verejných členov používa PascalCase, pri názvoch privátnych členov a parametrov metód camelCase A práve v tom je problém.

Príklad:

TContentType = (ctHTML, ctXHTML);

type
  TExample = class
  private
    FContentType: TContentType;
  public
    property ContentType: TContentType read FContentType write FContentType;
  end;

ako mám tento kód zapísať podľa konvencií jazyka C#?

Tento príklad samozrejme nefunguje keďže názov vlastnosti nesmie byť zhodný s názvom typu:

public enum ContentType { HTML, XHTML }

class Example
{
    private ContentType contentType = ContentType.HTML;
    public ContentType ContentType
    {
        get { return contentType; }
        set { contentType = value; }
    }

Ten príklad je podľa konvencií pre názvy v C# a funguje - názov vlastnosti môže byť rovnaký ako názov typu.

Konvencie pre názvy nájdeš priamo na stránkach Microsoftu: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms229002.a spx
V skratke: žiadne podčiarniky, žiadna maďarská notácia (t.j. bez prefixu podľa typu premennej), žiadne skratky (okrem všeobecne používaných, ako napr. Html, Xml, ...) a hlavne výstižné pomenovania.