Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový "herní" PC do 10 000KČ

AhOj potřeboval bych od někoho zkušeného radu z jakýck komponent bych měl poskládat PC do 10 000. PC by sloužilo na hry a na občasný střih videa ve FULL HD takže to bude asi chtít dobrý procesor, ale zase i výkonnou grafiku na hry tak si nevím rady.. Díky za rady

To by byla chyba "neexperta", protože za ty peníze je pro střih videa Fx-8320 lepší než o patnáct stovek dražší i5 od Intelu a herního výkonu má dostatek. Proti gustu, žádný dišputát. Zvyšte finance a pak se můžeme na něco podívat. Pod 16 tisíc osobně ale nic vybírat nebudu, neboť to nebude mít smysl.

Jenom dodám že GELID Solutions Tranquillo Rev. 2 na FX 8320 stačí tak tak!
Mám ho od pátku a je to sklamání! Teploty v zátěži (program occt) 67-70 stupnu!
Malé oc 4400Mhz a teploty 77-80 st!
Pasta Arctic mx 2, aplikace bobek na střed ihs.

Věřím, že pří přetaktu se zvýšeným napětím už bude mít ten chladič co dělat, ale v základní nastavení procesoru by problémy/teploty takto vysoké být neměly, tedy pokud byla správná montáž a zapojení/regulace točáku chladiče + předozadní proudění v krabici s výfukem dozadu ven z bedny.

Tak to je fakt záhada! Ted jsem skusil dodanou pastu gelid gc 2 dukladně rozetřel a teplota (occt bez oc 59 st)
s arctic mx 2 (occt bobek) 57 st
Každopádně beru že OCCT to rozehřeje na max a ve hrách je to v pohodě!
Takže další procesor co se blbě chladí...
naposled jsem měl tyhle problémy s prescottem..

Obecně si s tím rozpočtem moc her neužije. Ovšem co jsem četl recenze, tak si na lidi i na této kartě zahráli...

parada.pisou tam ze neni urcena k hrani her ale pritom to utahne i nektere hry v rozliseni 1920x1080 a na plne detaily.

Mám 2,9 GHz procesor a 4 giga ram a s pomocí týhle grafiky sem rozjel na plné detajli Crysis 3 a Eurotruck simulator 2.Atd....

třeba to nebude tak špatný :-)

CM Force 500 - aspoň trochu normální skříň.
Seasonic SSP-450RT
ASUS M5A97 R2.0 - nebo i jinde navrhované MSI, ale zásadně s čipsetem AMD 9xx a ne starými vykopávkami!
AMD FX-6300 - připlatil bych za AMD FX-8320
Corsair Value 8GB (2x4GB) - vyšší frekvence je pro APU.
WD Caviar Blue EX - 1TB - v případě zpracování videa později druhý disk.
Chladič vynechám, návrhy tu jsou, mechanika prý je. A teď je to základ za cca 10 000,-Kč

A teď GK:
MSI R7 260X 2GD5 OC - pokud tedy chce šetřit, nebo MSI R9 270 Gaming 2G - dražší, ale výkon také vyšší. Návrh GK s nevýkonným čipem, 64b sběrnicí v kombinaci s GDR3 považuji za vyhazování peněz! Pokud by opravdu chtěl až moc "šetřit" (nákup výkonnější GK považuji za rozumnější), pak ASUS HD7750-T-1GD5 lze považovat za dolní mez.

Ach jo to je ale arogance, člověk se slušně zeptá a čeho se dočká výsměchu, nikde jsem nepsal že ty hry musí běžet na ultra detaily, a nevidím důvod proč by se nedal poskládat slušnější počítač do 13 tisíc. Jsem student takže si toho moc nevydělám a holt nemám na to abych si koupil PC za 30, ale to tady prostě nejste schopni pochopit. Takže tady končím a dále si tu skládejte ty svoje sestavy.

Odpusťte, ale nechápu, proč stále trváte na Intelu, když Vám bylo řečeno od lidí, kteří tomu rozumí, že není vhodný. To i mě, a to se v HW nevyznám, přijde do 10000Kč Intel spíše jako sen. A potom, jestliže již narážíte na aroganci, tak Váš příspěvek není asertivní zrovna tak.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_16NT0 11WQQ011O1X011LEG011ZAW012I91010TM0012BXB01
Víc se snažit nebudu. Maximálně můžete ještě přehodit IB na Haswell (na czc.cz)
tj vyměnit desku a cpu za
http://www.czc.cz/msi-b85-g43-intel-b85/130608/pro dukt
http://www.czc.cz/intel-core-i3-4330/135653/produk t

Oproti té mé sestavě postavené na AMD (za 16.3K), ten výkon bude ale o dost slabší (jak ve hrách, tak ve střihu).

- Zrejm nechápes, proč to i3 je v té hre lepsí jak FX83xx co?,, tak nemà cenu se s tebou o tom bavit.
- Nebudu ti psat ze o tom vís velky kulovy, nebo jakou koliv formou te urázet, ale zkus si o Tom prečíst víc jak jeden článek.
- ORIENTAČNÍ tabulka CPU podle vykonu.
high_end_cpus.html
PS: Jestli chces prirovnavat I3 s AMD tak ho porovnavej s FX43xx

Navíc AMD má 2x takouvou spotřebu a to se za rok projeví na účtech za elektřinu

- Né vetsi rozdil, jak tva zarovka na WC.
- O proti SLI, CF, nebo Gurmanckych GKaret, rozdil bude zanedbatelny.
- Pri skladani HERNICH pocitacu, se da spotreba CPU do jiste miry prehlidnout, jde-li o kancelarsky, zde se muzeme soustredit na co nejmensi spotrebu, cenu a hluk.

Takže se řídíš pravidlem "Čím víc RAM tím lepší PC máš"?
::)

Dovol abych ti vysvětlil princip Dual-Channel. Ten funguje na principu spojení dvou identických paměťových modulů při stejné frekvenci, velikosti a časování. Tímto spojením dochází k lepší stabilitě. Pokud se moduly liší mohou být nekompatibilní a vzájemně se budou prát, systém bude tedy nestabilní. Na takovém principu funguje i Quad-Channel...