BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
- Más-li pripojení k internetu, budes mít zrejmē obe 2
( chtelo by tu otázku trochu naformovat)
No, myslím to tak, že obvykle je veřejné ípečko statické (ještě jsem se nikdy nesetkal s případem, že by bylo dynamické) a na co by mi taky byla NEVEŘEJNÁ IP adresa která by byla statická??
Neveřejné IP jsou velmi často statické. Jde o to, k čemu to potřebujete - z vašeho dotazu není ani trochu zřejmý jeho účel.
Prostě jsem nad tím jen tak přemýšlel a tak mě to zajímá.
A mohl byste mi tedy vysvětlit k čemu mně je neveřejná statická ip adresa, když vlastně z internetu ani nejde "vidět"?
Tebe je na ho*no, Tvoj poskytovateľ internetu ju zdieľa medzi desiatky, možno stovky ďalších užívateľov...
No to je právě její účel, že "není vidět z internetu". Představte si, že by nějaký Franta vedle z vesnice viděl, že máte doma počítač, síťovou tiskárnu a NAS a dokázal se na ně ze svého počítače připojit.
No tak když není vidět z internetu, tak proč je STATICKÁ, mohla by být přece dynamická. Pořád nechápu jaký smysl má statická neveřejná ip adresa. Kdyby jste uvedli příklad, tak by mi to hodně pomohlo.
Kdybyste.
OK, tak třeba právě ta tiskárna - nainstalujete síťovou tiskárnu s IP adresou 192.168.1.50 a druhý den se DHCP server rozhodne, že jí dá IP 192.168.1.55 Co se asi stane? Správně, nebude to tisknout. Stejná situace je i s tím NAS diskem.
nebo mapuješ domácí pc bez proklikávání celé sítě. i tam se hodí aspoň statická rezervace podle mac adresy.
Nevím k čemu je tobě, ale mně je třeba k tomu, že podle IP adresy pak vím, o který z těch asi 100 počítačů, switchů nebo síťových tiskáren ve třech různých budovách se jedná. Kdyby měly pokaždé jinou dynamickou adresu, tak bych věděl prd...
Ano.
Je to možné, záleží od Tvojho poskytovateľa internetu...