Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kompletny zoznam "Tool shortcuts"

Nedavno som objavil, ze sa jednotlive programy a utility WinXP-cka daju spustat aj z Run consoly. na MS support strankach (tu: en-gb) som nasiel tieto skratky. toto je kompletny zoznam, ci je ich viac? kde ich najdem? vdaka za tipy

Tool - Shortcut

Backup - backup
Calculator - calc
Character Map - charmap
Chat - winchat
Command Line - command
DirectX Diagnostic Tool - dxdiag
Disk Cleanup - cleanmgr
Disk Defragmenter - defrag
Media Player - wmplayer
Notepad - notepad
Paint - mspaint
Registry Editor - regedit
Sound Recorder - sndrec32
System Configuration Editor - sysedit
System Configuration Utility - msconfig
System Information - msinfo32
Volume Control - sndvol32

Propůh - to na to někdo musí mít stránku se seznamem, případně tomu říkat "tool shortcuts"
(co to proboha je za termín) ?

Stačí si vlézt do %windir% a %windir%\system32 a vylistovat si všechny exe, cpl, msc soubory. Všechny ty věci něco dělají...

este to, ze exe subory

něco dělají

som vedel, ale ze cpl a msc tiez to nie. a odkial som mal vediet? aj to napr. kde ich hladat?
a "tool shortcuts" pomenovanie pochadza od vyrobcu. neviem co sa ti/vam nepaci. vsak poradna je tu na to, aby sme sa pytali, nie? ci to mam pomylene a je to na to, aby sa skusenejsi smiali a ukazovali prstom na menej skusenych?

admošu, nezlob.
asi ti ještě nedošlo, že většina faking users nepoužívá windows kvůli samotnému lesklému barevnému operačnímu systému, ale kvůli aplikacím. a ne všichni jsou jen msoffice sekretářky nebo skladníci v sapu. ne všichni ocení že si nemohou ani přidat tiskárnu, připojit usb foťák, v nt ani změnit refresh a rozlišení, na výrobním testeru ani neměli default právo změnit čas a kochali se daylight chybovou hláškou.
rozumím tomu proč je nutné mít v podnikové síti nastavené všechny desktopy maximálně restriktivně, ale zkus si s takovým notebukem vyrazit ven mimo doménu - potáhneš sebou jen tři kila věčně tuhnoucího železa. víš že vím o čem mluvím.
ať už je to kvůli špatnému vychování a malé předvídavosti win programátorů, nebo nejasným duševním pochodům někoho v redmontonu, windows i jeho aplikace potřebují admošský zásah častěji než je mi osobně milé, a pak to naneštěstí nedobrovolně flikuje kdekdo i bez m$ certifikátu :-p ostatně kdyby bylo používání admošských a neadmošských účtů tak dokonalé, proč by to ms ve 4.řadě nt-systémů (vista) měnil.
není důležité že pro mne není většina seznamu objev, ale jsem rád že to je pohromadě na jednom listu, a ncpa.cpl je to co jsem právě hledal (ještě musím ověřit zda funguje v nt4).

Však já nezlobím a vím že systém je na spouštění aplikací a ne jen sám pro sebe ;-)

Co se týče omezených práv, tak to máš sice více či méně recht, ale nechápu jak to souvisí s tématem threadu.

Já jsem se jen divil, že může existovat webová stránka dir *.exe > mojestrankasprikazysystemu.html, když si každý ono dir *.exe můež udělat sám...