Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kompletny zoznam "Tool shortcuts"

Nedavno som objavil, ze sa jednotlive programy a utility WinXP-cka daju spustat aj z Run consoly. na MS support strankach (tu: en-gb) som nasiel tieto skratky. toto je kompletny zoznam, ci je ich viac? kde ich najdem? vdaka za tipy

Tool - Shortcut

Backup - backup
Calculator - calc
Character Map - charmap
Chat - winchat
Command Line - command
DirectX Diagnostic Tool - dxdiag
Disk Cleanup - cleanmgr
Disk Defragmenter - defrag
Media Player - wmplayer
Notepad - notepad
Paint - mspaint
Registry Editor - regedit
Sound Recorder - sndrec32
System Configuration Editor - sysedit
System Configuration Utility - msconfig
System Information - msinfo32
Volume Control - sndvol32

Propůh - to na to někdo musí mít stránku se seznamem, případně tomu říkat "tool shortcuts"
(co to proboha je za termín) ?

Stačí si vlézt do %windir% a %windir%\system32 a vylistovat si všechny exe, cpl, msc soubory. Všechny ty věci něco dělají...

admošu, nezlob.
asi ti ještě nedošlo, že většina faking users nepoužívá windows kvůli samotnému lesklému barevnému operačnímu systému, ale kvůli aplikacím. a ne všichni jsou jen msoffice sekretářky nebo skladníci v sapu. ne všichni ocení že si nemohou ani přidat tiskárnu, připojit usb foťák, v nt ani změnit refresh a rozlišení, na výrobním testeru ani neměli default právo změnit čas a kochali se daylight chybovou hláškou.
rozumím tomu proč je nutné mít v podnikové síti nastavené všechny desktopy maximálně restriktivně, ale zkus si s takovým notebukem vyrazit ven mimo doménu - potáhneš sebou jen tři kila věčně tuhnoucího železa. víš že vím o čem mluvím.
ať už je to kvůli špatnému vychování a malé předvídavosti win programátorů, nebo nejasným duševním pochodům někoho v redmontonu, windows i jeho aplikace potřebují admošský zásah častěji než je mi osobně milé, a pak to naneštěstí nedobrovolně flikuje kdekdo i bez m$ certifikátu :-p ostatně kdyby bylo používání admošských a neadmošských účtů tak dokonalé, proč by to ms ve 4.řadě nt-systémů (vista) měnil.
není důležité že pro mne není většina seznamu objev, ale jsem rád že to je pohromadě na jednom listu, a ncpa.cpl je to co jsem právě hledal (ještě musím ověřit zda funguje v nt4).

Však já nezlobím a vím že systém je na spouštění aplikací a ne jen sám pro sebe ;-)

Co se týče omezených práv, tak to máš sice více či méně recht, ale nechápu jak to souvisí s tématem threadu.

Já jsem se jen divil, že může existovat webová stránka dir *.exe > mojestrankasprikazysystemu.html, když si každý ono dir *.exe můež udělat sám...