Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nároky na server

Zdravím,

na serveru běží Windows Server 2008, IIS, PHP a MySQL. Verze přesně z hlavy nevím, ale myslím, že to není důležité. Na tomto serveru běží instalace webové prezentace bez problémů. Je zde tedy v IIS vytvořen web web_prezentace.firma.cz. Rád bych rozjel další web, ale náš administrátor mi řekl, že vytvoření nového Webu zabere příliš systémových prostředků.

Otázka tedy zní, opravdu pouhé vytvoření webu ve Správci Internetové informační služby (v IIS) zabere hodně systémových prostředků? Vše potřebné pro běh další instalace webové prezentace už na serveru je. Navíc je to instalace jen pro mě (testování). Vždy jsem žil a četl, že záleží na projektu (webové aplikaci), návštěvnosti ... Ale že by pouhé vytvoření webu bylo nějak systémově náročné? To jsem zaslechl poprvé. Nemáte vyzkoušeno, kolik systémový prostředků zabere pouhé vytvoření webu? Nebo je to jen výmluva?

Taženo do krajnosti, kdybych do nového webu umístil index.html s obsahem ahoj, tak to přece nemůže udělat nějakou velkou zátěž. Obzvláště, když ty stránky navštíví jeden uživatel za týden.

Děkuji za odpověď.

Co budu testovat je věc druhá. Na to se administrator neptal a vědět to nechtěl. Jen mi bylo řečeno, že samotné vytvoření záznamu je paměťově náročné. Což si myslím, že je nesmysl a chtěl jsem to jen potvrdit od dalších adminů.

Projekt by měl měřit teplotu. Arduino odečítá v pravidelných intervalech teplotu (po 10 minutách), tu ukládá do databáze (ta může být i jinde, ale zátěž generovat u tohoto projektu nebude). Na tomto serveru má být jen web, který zobrazí v prohlížeči data (třeba 10 posledních měření). Můžu přidat i graf MAX teploty dne.

V tabulce je jen Datum a odpovídající Teplota.
A pak už jen vypisovat vždy poslední záznam. Tam prostor není. To je zatím kostra.

S MIN a MAX za den už by přišla další tabulka (Datum, MAX_teplota, MIN_teplota). Tak by se tabulka s měřením nemusela projíždět celá. To by bylo vše.

Ale jak jsem psal, admina nezajímal projekt. Jen vytvoření webu.

Je to len výhovorka, pretože to je riadny nezmysel. Váš administrátor je buď neschopný alebo lenivý.

Vytvorenie aplikačného poolu zaberie zanedbateľné množstvo pamäte a samotná aplikácia bude zaberať pamäť len v čase, keď sa bude používať - potom (predvolene po 20 minútach) prejde do Idle stavu, kedy sa z pamäte odstráni. Ak je administrátor paranoidný, tak môže pre tvoju aplikáciu nastaviť rôzne obmedzenia na využívanie dostupných prostriedkov.

Pokiaľ nie je aplikácia vyslovene zle napísaná, tak IIS ich zvládne hostovať podstatne viac než len dve (ak nejde o nejaký podvyživený server).

Tak situace se pohnula, už není problém umístit si webovou aplikaci na server. Dle admina musí být projekt umístěn pod existující webovou aplikaci (prezentace.firma.cz/cidla). Doménu cidla.firma.cz prý vytvářet nebude, neb by to spotřebovávalo příliš mnoho systémových prostředků na serveru. :-) Takže projekt na serveru bežet může, s tím nemá problém. Tak co vy na to?