Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sapphire R9 280x TOXIC 3GD slabé fps

Zdravím, nedá mě to ale musím se ještě jednou optat. V porovnání s různými testy fps na internetu mám při hraní strašně málo snímků za vteřinu, tak například tady: http://diit.cz/clanek/test-sapphire-radeon-r9-280x -toxic/tes-v-skyrim-dx9 - Skyrim na ještě vyšší rozlišení než mám (mám 1920x1080) má u této grafické karty na ultra spec. framrate 100fps, kdežto u mě se při hraní nedostane nad 60fps, místy klesne až na 38 fps a hra už tak plynule nejde. Například u hry Watch Dogs mám stejný problém, testy na internetu prokazují o dobrých 5 - 10 fps více na ultra, než já mám pouze na high. Nenapadá vás ještě něco, v čem by mohl být zakopaný pes? Zde je celá sestava: http://www.czc.cz/erjo2agsb4gv6aenrbl2ehvf0d/sezna m
Díky za názory

FPS:
38.5
Score:
Min FPS:
7.7
Max FPS:
87.5
System

Platform:
Windows 7 (build 7601, Service Pack 1) 64bit
CPU model:
Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz (3300MHz) x4
GPU model:
AMD Radeon R9 200 Series 14.100.0.0 (3072MB) x1
Settings

Render:
Direct3D11
Mode:
1920x1080 8xAA fullscreen
Preset
Custom
Quality
Ultra
Tessellation:
Extreme
tady je moje skóre, nenašel sem na internetu žádné přirovnání. Co myslíš?

Já taktoval všechny procesory a grafiky tak klid v tom mám velké znalosti! Jinak ten muj křemík FX-8320 nevydrží
ani prd, taktnuj jsem ho dnes na 4600Mhz nasobič 23x200 FSB napětí o 5% výš a počítač ko. Až podruhém vymazání biosu to nejelo HRUZA]:)
Sakra předchozí deska najela vždy! Hold DELUX je DELUX.

Samozřejmně mám origo Windows, nainstalované aspoň co já vim správně. Ty hry sem stahoval, ale pouze na zkoušku nové sestavy. Každopádně ty rozdíly mezi mnou a vámi, co jste sem hodili vaše výsledky jsou srovnatelné a asi budou uzpůsobeny procesory(vím, že xeony na hry určené nejsou, ale hraní není moje jedniná záliba), každopádně proč je ten rozdíl našich výsledků a výsledků těch profiků co je zveřejňují na internetu tak propastný, to netuším. Asi to budou nějací přibarvovači, nebo s těmi kartamy používají nějaké superkompatibilní sestavy z říše divů. No asi bych už to uzavřel, takže vám všem děkuju za názory a tipy!:)

Mezi tím Xeonem a i7 není žádný výkonnostní rozdíl pokud pojedou na stejné frekvenci, jelikož jde o ten samý křemík.
Jediný rozdíl je absence IGP a kvalitnější výběr s ohledem na jeho hlavní zaměření.
Žádný CPU se nevyrábí jako herní, navíc ten tvůj IB se nechá lehce (o 300-400 MHz) přetaktit, tedy pokud to deska umožňuje.

A jsem tu z5 :D mám jen dodatečný dotaz, něco jsem objevil - dnes jsem zkoušel po čerstvé reinstalaci systému a s nejnovějšímy ovladači hry Crysis 3 a Battlefield 4 a mám u nich stejný problém, fps je u obou her na ultra specifikace o více než polovičku nižší, než na různých internetových testech, kde mají i výsledky testů na Heaven Benchmarky. Avšak u HEAVEN benchmarků jsou moje výsledky téměř na chlup stejné, jako jejich - u Village i lepší. No ale k věci, instalační program hry Crysis 3 prověřoval mojí sestavu a mojí GK s 3GB paměti detekoval jako kartu s pamětí pouze 1GB a jako jediná tedy nesplňovala optimální požadavky pro tu jistou hru, ikdyž by samozřejmně měla. Není náhodou problém někde v nastavení Catalystu? Nebo v čem by mohl být problém? Hry mám origo.