Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox se se*e do pdf souborů.

Zdravim,
PC je po přeinstalaci Winů (XP Pro), jako internetový prohlížeč mám Mozilla Firefox ESR 31.1.1, jako prohlížeč pdf souborů Adobe Reader XI.
PDF soubory (uložené v PC) se primárně otevíraly ve Firefoxu (nevím proč), nastavil jsem je tedy aby se otevíraly v Readeru (viz obr. 1). Nyní se v Readeru otevírají, ale zůstala jim ikona Firefoxu a i při stahování pdf souboru z internetu mi ukazuje HTML dokument, ale přitom je to pdf.
Lze to nějak změnit?
- soubory Vojta 1 a 2 na obr. 2 jsou pdf.

[7TwoG.jpg]

[fxgqT.jpg]

Explorer-Nástroje-Možnosti složky-typy souborů-otevřít v programu Acrobat Reader-to asi už máš,ale dole dej Upřesnit a pak vpravo změnit ikonu.Buď Ti ji to nabídne nebo ji někde najdeš,já tam mám cestu C:\WINDOWS\Installer\{AC76BA86-7AD7-1029-7B44-AB00 00000001}\PDFFile_8.ico.

proč se mi Firefox nastavil jako výchozí prohlížeč pdf souborů?

sám to nedělá.
1) buď jsi mu to někdy povolil: v dialogu pro hledání "čím otevřít..." je blbě default zaškrtnutá volba "použít vždy"

2) druhá možnost pochází ze zkriplené spolupráce adobe readeru a ms internet exploreru. areader má v nastavení -> internet: nežádoucí volbu "otevírat v internetovém prohlížeči".

otevírání internetových odkazů na pdf se nastavuje ve firefoxu. nastavení - aplikace: přenosný formát dokumentu (pdf) nebo acrobat reader document.

Tak za to můžou novejší verze Firefoxu, zřejmě od verze 31 a výš. Když ho totiž odinstaluju, pdf soubory změní ikonu na Adobe Reader a v něm se taky otevírají. Když ho nainstaluju znova (31.1.1) je vše v pořádku, ale vše se opět změní po tom, co Firefox nastavím jako výchozí prohlížeč (v Možnosti => Rozšířené). Když místo tý verze 31.1.1 nainstaluju verzi 24 a nastavím jako výchozí prohlížeč, je vše v pořádku.

Tím to nebude,já mám Firefox 33.0.3 jako výchozí(IE nepoužívám vůbec) a jde mi to normálně.Zkus si vytvořit nový profil.A v tom Rozšířené si zkus dole vypnout to Při startu kontrolovat,zda je FF výchozím prohlížečem.
edit-teď jsem aktualizoval FF na 33.1 a nic mi neblbne,máš tam něco blbě.Nepovoluješ při nové instalaci FF převzetí nastavení z IE,kde to máš možná špatně?

firefox sam od seba to nerobi.
mam FF vzdy najnovsi, nastaveny ako vychozi, mam nainstaleny aj adobe reader, ikonky su spravne (adobe), nikdy som nic nemenil. Adobe reader doplnok vo FF mam zakazany naveky, a pdf vo FF mam nastavene na vzdy ukladat.

Chod do adobe readeru do nastaveni a nastav si asociaciu, alebo ak to tam neni tak chod do moznosti zlozky - karta typy suborov, a skontroluj co tam je pre .pdf

Tak mě se objevila ikonka Firefoxu u pdf dokumentů nyní (11/2016). Instaloval jsem W XP Home SP3 + všechny aktualizace, stáhnul nejnovější firefox v. 50.0 a ejhle ... zkrátka jsem si nevšiml, od kdy tam ta ikonka je změněná na Firefox.
Zkoušel jsem vámi popisované metody, ale ikonka Firefox zůstává.
Nevím, jestli problém nemůže souviset i s integrovaným pdf prohlížečem ve Firefoxu. Před instalací jsem měl nastaveno tak, aby se pdf dokument otevřel v Adobe Readeru přímo ve Firefoxu, ale po nějakých bezpečnostních hrozbách bylo nutné potvrdit hlášku ve smyslu "aktivovat pdf dokument" nebo něco podobného a nahoře pod lištou vyskočila bublina "zapamatovat si volbu". Po odsouhlasení obou hlášek se teprve pdf dokument otevřel ve Firefoxu a byl tam klasický vzhled Adobe Readeru.
Tady: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2910429.html je ještě nějaký polský návod s úpravou registrů. To jsem zatím nezkoušel.

Diskuzi jsem si četl několikrát, bohužel nic z toho nepomáhá.
Zkoušel jsem:
- další uživatelský profil,
- v možnostech složky volbu "otevřít v programu" a zde nastavit Adobe (zde se opravdu nenachází volba "upřesnit", ae jen možnost "obnovit" = na Firefox html dokument. Dokonce jsem zkoušel i možnost nevolit nabízený Adobe, ale přímo "procházet" v Program Filles a teprve zde zvolit Adobe. Samozřejmě je zaškrtlá volba "k otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program". Po zavření Možnosti složky - typy souborů a jejím znovuotevření je zde opět jako doporučený program k otevření Firefox.
- zkoušel jsem i cestu cestu C:\WINDOWS\Installer\{AC76BA86-7AD7-1029-7B44-AB00 00000001}, ale zde se adobe nebo jeho ikona vůbec nevyskytuje (= při volbě "Programy". Při volbě "Vše" se sice objeví i zmiňovaná ikona "PDFFile_8.ico", ale po jejím zvolení se pdf dokument neotevře, hodí to chybovou hlášku.
- ve Firefoxu mám v nastaveních zvoleno u dokumentů Adobe Acrobat "Použít Adobe Reader" (3 případy)
- volba "Kontrolovat", zda je Firefox výchozím webovým prohlížečem" v obecném nastavení FF se nedá změnit - je vyšedlá.
- zatím jsem neměl odvahu vyzkoušet polský návod s úpravou registrů.

Takže pokud víš, čím to je, mohl si to zde napsat (stačilo CTRL + C) - rada "prectes jeste jednou, tak je tu presne popsane jak to vyresit." je mi k prdu, když píšu, že jsem zkoušel asi všechny rady a nic z toho nepomohlo. Možná jsem blbě četl nebo něco přehlédl, takže ještě jednou prosím Redmarx N [195.113.132.xxx] - CTRCL+C, CTRL+V tojho správného postupu. Nebo i další zde diskutující nebo i autora prvotní otázky - problému ferokuldy, jestli se někdo s problémem vypořádal k úplné spokojenosti (= přestalo to nabízet Firefox HTML dokument). Nikdo zde totiž nepíše, zda některá z rad skutečně pomohla.
Díky moc za nápomoc, já sem pak napíšu, jak to pomohlo či nepomohlo.

to co fungovalo v roce 2014, neplatí v roce 2016. dnes už ignoruju to po firefoxu opravovat.
v adobe readeru mám hlavně zakázáno používat javascript, a nějaké další vytunění. dokumenty .pdf spouštím z disku, ne z internetu (ve ff). pokud se ukliknu, vždycky čekám, jestli se spustí nějaký instalátor malware.

můžeš to zkusit, v další verzi to firefox stejně přepíše, mozilla se chová stejně velkopansky jako microsoft.