Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak z DVD filmu vyhodit úvodní nesmysly

Chci si udělat záložní kopii DVD filmu a vyházet úvodní nesmysly (reklamy a další hnusy). Nemůžu však přijít na to, jak to udělat. DVDShrink to umí pouze nahradit obrázkem (nedostatečné). 1ClickDVD oznámí, že disk je chráněn proti kopírování, stejně tak CloneDVD a to i když použiji AnyDVD. Zajímavé je, že kopie jde udělat úplně normálně, bohužel buď jen samotného filmu (bez menu či bonusů), nebo 1:1 se vším všudy. Já však chci zachovat vše (film, menu, bonusy) kromě úvodních pár minut nesmyslů před naběhnutím menu.

Co radíte?

Na pevný disk to dostanu zcela bez problémů, (Shrink, AnyDVD, DVDFab - vyzkoušel jsem postupně všechny).

Bohužel, když se pokouším použít CloneDVD2, tak to na mě zařve "óu nóu" a oznámí, že video obsahuje "APS" ochranu a že ji mám odstranit. Je to divné protože bych předpokládal, že AnyDVD by si s tím mělo poradit, stejně tak mně není jasné k čemu ta ochrana slouží, když to jde následně bez problémů vypálit v Neru.

Zajímavé je, že z důvodu "ochrany" se zastaví CloneDVD2 a 1ClickDVD, což jsou zrovna ty programy, které by problém řešily. Jiné aplikace o žádné ochraně nic neříkají, ty však zase neumožňují udělat to, co bych potřeboval.

Ano, samozřejmě.
Dokonce jsem to postupně prohnal přes Shrik -> AnyDVD -> DVDFab a stejně to pořád hlásí tu ochranu. Ale pouštět z disku to jde, vyplálit to jde, ochrana-neochrana. Tu hlášku jsem mimochodem v CloneDVD2 nikdy před tím ani potom neviděl.

Řešení je zcela jednoduché:
1) Nainstalovat DVD Region+CSS Free - musí být registrovaná verze, protože neregistrovaná neumožňuje nastavit klíčovou volbu.
2) Spustit DVD Region+CSS Free - nastavení Add-Ons - Direct Play - Go directly to DVD Menu (druhá možnost, než je nastaveno zde: http://www.dvdidle.com/images/screenshot/bs4_drf.gi f)
3) Zkopírovat DVD jakýmkoliv programem, který podporuje DVD Region+CSS Free. Já používám starý dobrý DVD Shrink, kterým to natáhnu na disk, a pak to po případné další editaci vypaluju v Neru, ale dá se samozřejmě použít i jiný program - dle zvyklostí uživatele.

Výsledkem bude DVD, které po startu spustí hned menu a přeskočí všechny ty "hnusy," které na disku zůstanou v "mrtvém" stavu.

Vyzkoušeno, ověřeno.
Nádhera!