Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vypínání monitoru...

Ahoj, když zapnu počítač, tak se mi po 1-2 sekundách vypne monitor, přičemž světýlko monitoru je stále zelené. Když monitor vypnu a zapnu, tak se zapne zase pouze na 1-2 sekudy. Počítač ale "normálně" běží. Prosím poraďte...Děkuji

behni so svojim monitorom k nejakemu kamosovi a testni ho, ked to bude to same, tak to reklamuj, este skus vymenit kable, ako sietovy, tak aj ten co ide do grafiky, nemas v blizkosti monitora nejaky zdroj silneho rusenia?...btw..najlepsie ten monitor skusit na inom kompe...

Jde o LCD. Acer AL1715.
Po spuštění počítače se monitor asi na dvě sekundy rozsvítí a potom obraz zmizne. Když ho vypnu a znovu zapnu, zase se obraz tak na dvě sekundy objeví a zase zmizne... Po několika pokusech (občas až půl hodiny) zůstane zaplej a pak celou dobu běží normálně. No a další den všechno začíná nanovo... Nejhorší je, že asi před 14 dnama prošla záruka...

Podívejte se pořádně na obrazovku, jestli není nááhodou vypnutý podsvit. To by měl být obraz, alespoň náznakově, viditelný, jakoby naznačený. V tom případě (a já bych se k tomu přikláněl) by to byl hardwarový problém s podsvitem, s největší pravděpodobností něco s invertorem (to je měnič pro napájení podsvícení). On ten invertor u notebooků vypínat signálem, ale u stolního LCD bych dost pochyboval, že by měl nějakou takovou funkci zabudovanou.
Ale co s tím teď momentálně neporadím.

Dobrý den, mám LCD monitor BELINEA 1705 S1, model No: BP10001, po zapnutí PC, nebo ručním se sám automaticky vypne cca po 15 vteřinách provozu, při rosvěcení je nejdříve více červené barvy, posléze se ustálí na normálních barvách a po cca těch 15 vteřinách se sám vypne a je nutné jej opět zapnout vypínačem. Prosím o radu, co s tím, zda je to porucha v elektronice a pokud ano tak kde mám hledat, nebo jestli je to v nějakém nastavení, tak jak to přenastavit. Na stejném compu mám nyní CRT monitor a ten funguje normálně. Díky.