Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testování ventilátoru zdroje

Dotaz mě napadl při čtení tohodle. Nedala by se otestovat funkčnost (alespoň ventilátoru) zdroje tak, že by se na 220V připojil holý zdroj (na něj nic nepřipojovat) a ten by se zapnul? Alespoň vrtulka by se měla točit, ne?

Jestli je to úplný elektrikářský blábol, tak to raději rovnou smažte... :-x

A co chces na tom ventilatore testovat??
Zdroj sa da zapnut aj samotny, tak ze zoberes napr. pinzetu alebo co a spojis zeleny drat s ktorymkolvek ciernym. Zdroj sa musi zapnut. Ako uz pisal Pytlik je dobre pripojit nejaku zataz (preistotu, nech pri tom "teste" zdroj neskape), napr. stary HDD.

Jenom bych měl trochu zábran psát "zelený drát" - on totiž mívá různé barvy. Takže já to raději popisuji jako "čtvrtý drát od kraje, který není červený a který má z obou stran černé dráty". Tohle platí vždycky, i když je to krapítek ukecané (ale to já jsem taky).

jako zátěž dávám 2 autožárovky, jednu na pětivoltovou a jednu na dvanáctivoltovou větev. Má to dvě výhody -
1.je krásně vidět, když zdroj blbě stabilizuje
2.využiju žárovky se spáleným jedním vláknem;-)