Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akcelerácia hardware pre win7

Poradte mi prosím, hľadám kde nájdem vo windows 7 Home premium sekciu akcelerácia hardware. Respektíve pri odstraňovaní problému z excel mi poradili vypnúť hardwarovú akceleráciu lenže ja som ju vypol cez program AMD lenže mal som ju vypnúť v Exeli. Nakoniec som musel preinštalovať windows. Kde to nájdem, akceleráciu a kde danú ullitku lebo na cd priloženom k pc niesú. Je tam len program Cataclyst control centre.

[http://pc.poradna.net/file/view/22072-amd-jpg]

Ovládače sú všetky urobil som ez double drive log a potom som po preinštalovaní windows a urobení nového logu oba logy porovnal. Chýbajú iba tieto dva

< Generic Non-PnP Monitor >
Version: 6.1.7600.16385
Date: 6-21-2006
Provider: Microsoft
Class: Monitor
Setup Information: monitor.inf
Setup Section: NonPnPMonitor.Install

< Generic PnP Monitor >
Version: 6.1.7600.16385
Date: 6-21-2006
Provider: Microsoft
Class: Monitor
Setup Information: monitor.inf
Setup Section: PnPMonitor.Install

Skúšal som ale finálna backup verzia po preinštalácii nefungovala a už je dávno odinštalovaný. Použil som ho znova len po nainštalovaní nového sytému ale drivery som inštaloval ručne iba pomocou logu som si zisťoval ktoré mám a nemám. Inač zistil som aj zaujímavú vec a to že technici čo mi predávali môj počítač používali automaty na sťahovanie driverov. Po tom čo som nainštaloval na nový systém ovládače z priloženého cd zístil som že sú to tie isté ako boli v minulom systéme a ručne som vyhľadával aktualizácie ale pred tým som si urobil kópiu logu a vymazal z neho ovládač čo už nainštalovaný mám a dva z ovládačov ma priviedli k inštalátorom o ktorých som sa domnieval že sú to inštalátory driverov ale boli to inštalátory automatov prvý bol DriverToolkit a druhý bol Smart Driver Updater, nepoužil som ich iba som ich v omyle nainštaloval že sú to nejaké drivery a vážne sa drivery zobrazujú v správcovi ale ja som nič neinštaloval, môžem ich odinštalovať aj z registrami ale nepoškodím si počítač?
Prikladám aj oba registry v zipe, porovnajte ich, prosím, a povedzte ktoré ovládače sú zbytočné aby som ich odstránil.

Do logů jsem se díval, "DriverToolkit" ani "Smart Driver Updater" jsem tam nenašel, nechápu nač jsi ty logy posílal. Technici nemuseli updatery používat, měli je možná dopředu nainstalované na nějaké standardní image třeba od výrobce, to už nezjistíš...

Důležité je, držet se následujících dvou zásad.
Zásada č.1: do registrů se nehrabe!
Zásada č.2: po čisté instalaci Windows instaluješ všechny drivery z webu výrobce příslušného HW.
To je vše, žádné updatery ani zjišťovače čehokoli nepotřebuješ. Porušením těchto zásad se ocitáš v roli řidiče, který jede v protisměru na nepřehledném místě - nemusí se nic stát, ale taky se tam může objevit kamión...

Osobne sa do registrov nepúšťam, mám na to program greek a ten sám odinštaluje program ale aj detekuje registry s ním spojené. V predchádzajúcich dňoch som s ním mal iba najlepšie skúsenosti. Po Microsoft Office našiel aj tie registri čo sme ručne nevedeli nájsť a odstráni aj zložky súvisiace z programom.
Toho sa taktiež držím, ako hovorím programy som nepoužil a dnes som ich odinštaloval ale považoval som ich za drivery, keby som vedel o čo ide nenainštaloval by som to...

Zažils v životě aspoň jeden den, kdy ti Windows normálně fungovaly? Nech si je nainstalovat od někoho, kdo to umí, po instalaci vytvořit image a až si to znefunkčníš, prostě to obnovíš ze zálohy. Účet samozřejmě omezený, čím víc, tím líp. Potom možná do počítače ani ten hacker nevleze.

Áno, celých sedem rokov bez jediného víru a nepotreboval som ani antivirák, ľubovoľne som si inštaloval hri čo sa mi zachceli. Potom ale prišiel rok 2010 a z vírmi na internete sa roztrhlo vrece. Uznávam, keď mi zmizli obsahy diel v dokumentoch myslel som na hackera a bola o buglá inštalačka openoffice. To je už za nami, radšej si systém inštalujem sám navolím stránky proguktu a sťahujem.
Základná doska:Ovládače k základnej karte
Inštalované boli: Realtek Audio Driver
Realtek LAN Driver
Intel Chipset Driver
Intel USB 3.0 Driver
Chcel som nainštalovať aj VGA grafic akcelerátor ale môj pc nesplňuje požiadavky na inštaláciu. ???
Grafická karta:Ovládače k mojej grafickej karte
Inštalované boli: Catalyst Software Suite
Latest Beta Driver
Monitor: Driver k monitoru som žiaľ musel inštalovať z CD lebo stránka www.hp.com je akosi nefunkčná načíta sa ale po kliku na príslušnú kolonku ovládače skočí iba nejaká chybová hláška.
Ostatné ovládače som hľadal podľa názvu a verzie na internete viz. log "pred" niekde v predošlom príspevku tejto diskusie.

... mám na to program greek a ten sám odinštaluje program ale aj detekuje registry s ním spojené ...

Aha ::)
To mnohé vysvětluje.
Sám prostě do registru nesáhneš, ale programu, který naprogramoval bůhvíjak nějakej Číňan, necháš dělat co se mu zlíbí? Mělo by to být naopak: žádnýmu programu - s výjimkou (od)instalátorů - bys neměl povolit úpravy v registrech. Pokud je ve výjimečných případech potřeba (nejvýše 1x za několik let), provádí se zásah do registrů ručně s chirurgickou přesností - tj. jseš na 200% jistej, že to, co mažeš či přidáváš je přesně to, co máš mazat či přidat a nikam jinam nešaháš.

Po Microsoft Office našiel aj tie registri čo sme ručne nevedeli nájsť a odstráni aj zložky súvisiace z programom.

A jaký byl tedy přínos této operace? Jak má nějakej program vědět, jestli náhodou tyto registry nejsou sdílené ještě s nějakým jiným programem, kterej je potřebuje pro svou činnost? Jaký smysl mám mazat prázdné složky? Myslíš, že promazáním registrů a prázdných složek se Ti zrychlí systém?

AMD Catalyst control centre už mám nainštalovaný, sú to najnovšie ovládače a obsahujú aj sekciu Check update pomocou ktorej sa mi stiahla aktualizácia aj nejaké podporné programy ani neviem či potrebujem AMD Gamming Evolved a nejaký Raptor. Ovládače som inštaloval ručne, nie cez žiaden automat pomocou logu z Double driveras som zadával názvy ovládačov pre môj pc aj hľadal update ovládačov a dnes mám všetky aktuálne.

[http://pc.poradna.net/file/view/22072-amd-jpg]

Čo sa týka programu v sekcii Hardwar a zvuk tak ozaj tam bol nejaký program AMD, viem že som v ňom vypínal Hardwarovú akceleráciu a ani graficky do sekcie nezapadal. Bolo to také dlhé obrázove tlačidlo po ktorom skočila AMD tabuľka a rovno spodný riedok bolo Hardware akceleration Enabled / Disabled. Pričom technik MS ma mal upozorniť že v programe a nie v systéme. Lebo klikol som na Disabled a v zápätí sa tvrdo podfarbilo Hardware akceleration Enabled / Disabled. Hardwarová akcelerácia sa už potom znova zapnúť nedala a tak som radšej volil preinštaláciu systému. Pri pokuse zaškrtnúť tlačidlo Enabled skočilo iba Hardware akcelerate error.

Ide o to že programy bežia nejako pomaly, respektíve Excel sa spúšťa skoro 1 minútu pred tým bola odozva pár sekúnd a to ešte nepočítam že obsah tabuľky sa načíta ďalšiu minútu. Občas sa musím odreagovať od stresu a často hrám aj online 2 hry naraz ale pred tým to nebol problém ale teraz si zapnem jednu a keď spustím druhú všetky postavičky sa zobrazujú divne. Obalené bielou aurou z bielym tieňom. Niečo chýba ale nie ovládač...

Naviac v spravcovi sa mi zobrazuje neznámy hardware???