Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Když MEMTEST neprochází...

Milí přátelé,
dostal se mi na víkend do spárů počítač tohoto složení:

MB DFI nF4x Infinity
CPU AMD Athlon 64 3000+
RAM 3x 1GB Corsair DDR PC400 CL3.0 VS1GB400C3
grafika MSI RX1300PRO-TD256E
Zdroj Fortron Blue Storm II FSP500

Problém je, že na něm neprochází memtest (test 6, na různých místech, podle nastaveného časování a použitých modulů, při opakovaném testu beze změn nastavení je chyba na stejném místě). Počítač je nepřetaktovaný. Memtest neprochází ani s failsafe nastavením biosu - a to ani se všemi třemi paměťovými moduly, ani s žádnou kombinací libovolných dvou modulů (deska má tři sloty).
Nemám s tím moc zkušeností, předpokládám, že budu postupovat takhle:
- zkusím najít googlem nějaká vhodná nastavení časování pamětí pro tuhle kombinaci MB a pamětí a použiju je místo "auto"
- zkusím někde vyhledat, co znamená těch 50 parametrů, které je možné v biosu pro časování pamětí měnit
- podle nalezených informací budu postupně jednotlivé parametry časování měnit a pokaždé zkoušet memtest

Asi to bude pěkně zdlouhavé, a ani nevím, jestli to povede k výsledku.
Máte někdo nějakou radu, co je dobré udělat, nastudovat, vykoušet?

Takže dobrá věc se podařila: oba blbé gigáče na počkání vyměnili za nové - a memtest už prochází se všema třema najednou.

Ještě že máme ten kapitalismus a krámy se součástkama mají i v pátek otevřeno do noci... Za bolševika bychom na nový DDR určitě museli čekat do pondělka. ;-)

Za bolševika jsme měli u sálového počítače ferritovou paměť 64KB. Co bit, to ferritový toroid, kterým procházely tuším 4 dráty (x, y, čtecí, zákazový) a dělalo se to ručně(!) v Šumperku. Proto ta sranda stála 1Mega Kčs! Byla to krychle, o hraně asi 40cm, vážící cca 10 Kg. Vybavovací doba 556 nanosekund. Zato neztratila informace ani po vypnutí šťávy.