Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace mobilu

Dobrý den,kamarádka si koupila nový mobil, doma do něho dala simku a nešel ji,tak ho dala do servisu,tam nenašli závadu a poslali ho zpět. Když ji přišel ,tak ho zkusila a zase ji nešel,dala ho zase do servisu,jo a zkoušela i novou simku ,ma t mobile . Jak dál postupovat ? Díky moc .

Pak to měla v prodejně napsat do reklamačního protokolu a neměli to od servisu přebírat, když jim to brátili jako bez závad. Všechny tyto věci musíš nechat zapsat do protokolu - např. na prodejne ověřeno že telefon nefunguje ani s jinou SIM kartou. Tím se vylučuje problém konkrétní SIM.

Pravne ma kupec obchodny vztah s predajcom, a ne s nejakymi servismi, a moze ti byt ukradnute co kde pise nejaky servis. Das to predajcovi nazad - nefunguje. Ked to predajca chce vratit tebe akoze to funguje a skusis na predajni ze nefunguje tak to vobec nepreberes, a povies mu ze nabuduce podla zakona ziadas peniaze alebo novy mobil, tak nech sa nehra na blbeho. So servisom si to ma riesit predajca, ty nemas pravne nic so ziadnym servisom.

S podobnou závadou jsme si užili své. Bohužel Nový OZ věci ještě zkomplikoval, protože není v této věci vůbec určeno, kolik vad atd. stačí pro odstoupení od smlouvy jako dříve. Takže si to každý prodejce vykládá tak, aby mu to vyhovovalo. Přesné znění NOZ je toto:
§ 2169
(1) Nemá-li věc vlastnosti stanovené v § 2161, může kupující požadovat i dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti věci, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady.
(2) Právo na dodání nové věci, nebo výměnu součásti má kupující i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě nebo pro větší počet vad. V takovém případě má kupující i právo od smlouvy odstoupit.
(3) Neodstoupí-li kupující od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nové věci bez vad, na výměnu její součásti nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu. Kupující má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat novou věc bez vad, vyměnit její součást nebo věc opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy spotřebiteli působilo značné obtíže.
Všeobecně známý výklad 3 závady a dost by přicházel v úvahu až v případě soudního řešení (precedens)
Jinak doporučuji při sepisování reklamačního protokolu písemně !! uvést, že se závada projevuje jen se SIM, případně další tyto anomálie.