Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem xp na pomalé pc

Myslíte, že by jel windows xp na počítači s procesorem pentium 150 mhz, 64 mb ram, graf. karta 2 mb a hardisk 2,5 gb s 5600 otáčkami?

Ta konfigurace je velmi slabá :-( Zkus rozšířit paměť aspoň na 128 MB - i to bude málo, ale bude to o něco lepší. Možná se ti ta XP-éčka podaří nějak rozjet, pokud povypínáš veškeré postradatelné služby a necháš jen ty úúúplně nezbytné. Ale i tak to pojede šíleně pomalu a práce s tím bude k uzoufání pomalá :-( Takže XP tam vůbec nedoporučuju, leda snad pokud si to chceš nějak otestovat... ;-)
Na takový stroj bych radši dala Windows98 - a i pro w98 bych doporučovala to rozšíření paměti. Nemá nějaký kamarád starou vyřazenou RAMku 64MB? Nebo ještě lépe 128MB? - ale záleží na tom, co podporuje motherboard... :-/

Nejel.

Here's What You Need to Use Windows XP Professional

PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended

128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)

1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*

Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor

http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/evaluation/s ysreqs.mspx

1) originální CD Windows NT 4 je bootovací a instalace obsahuje o pár kliknutí víc než Windows XP, nevím kde je problém...
2) vypadá jak Windows 95 - to moje Windows XP v podstatě taky. Mám barevnější ikony a aplikace se mi v taskbaru seskupují, ale jinak je explorer jako explorer. Ostatně do Windows NT lze doinstalovat IE 4 active desktop, a explorer je pak nerozeznatelný od Windows 98.
3) user friendly - to je otázka vkusu a zvyku

NT 4 můžou být nezvyk pro někoho, kdo je zvyklý na plug and play a "všechno funguje samo" z Windows 2000 a výše, ale jinak nevidím problém. Obzvlášť když se v tomhle threadu tolikrát zmiňují Windows 98, systém nesrovnatelně horší.

Já si myslím,že toto je opravdu málo,já jsem viděl,že to fungovalo na Win Chip/200MHZ/160MB RAM s instalací 120 minut,rozhýbal jsem to na AMD K6/300/96MB RAM,na 64MB to ani nešlo nainstalovat,přičemž na stránkách Microsoftu je již zmiňovaných MMX/233/64MB RAM.Myslím si podle své zkušenosti,že i pro W98 je
64MB ram málo,když se tam narve spousta nových aplikací a připojíte se na internet tam to začne doslova RAM žrát...Momentálně mám na AMD K6-2/300MHZ/192RAM s W98 a budu přecházet na W2000 i když to na W98 chodí zatím dobře...

Jen aby nevznikl z Tvých příspěvků dojem, že "odlehčení" Windows XP vzniká skrze nějaké "osekání" přes nlite, skutečnost je taková, že náročnost systému odvisí jen a pouze od toho, co rezidentně za programy běží a náročnosti systému samotného - nemusí být vyříznuty ze systému. Jinými slovy Windows XP s patřičným nastavením a zastavenými rezidentními programy jsou stejně nenaročné jako upravené Win přes nlite. A co se týče náročnosti skutečných "core" procesů Windows NT 5.1, jde o nějakých 18 MB RAM, pod kterých už se systém vůbec nespustí.

A ještě jinými slovy, nástroj typu nlite je tudíž k ničemu.

Docela bych souhlasil, ale s

A ještě jinými slovy, nástroj typu nlite je tudíž k ničemu.

nesouhlasím. Moje důvody: když odstraním nLitem součásti WinXP, pak se nemůže stát, že uživatel omylem zprovozní nějakou nechtěnou činnost. Spekulace: možná je po osekání menší i registr. Dále se nLite hodí kvůli místu, obsazenýmu systémem na disku.

Pavel

Kdybych šel za něco sedět do krimu a měl bych si vybrat jestli si chci platit denně noviny nebo zadarmo být připojený na internet se sestavou procesor 200mhz/64mb ram, s 2,5giga diskem a Win XP jakkoliv osekané - třeba i Tebou - tak si radši vyberu ty noviny. Z červené diody od hdd bych dostal epileptický nebo bych se zbláznil.