Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou navigaci do auta?

Jakou navigaci do auta? Tím myslím samostatnou navigaci.
Tady na poradně toho bylo popsáno už tolik, že neumím udělat závěr.

Nyní navigaci nemám. Používám Iphone 4S s aplikací WAZE.
Po Brně našla všechno, co jsem zkoušel.
V Telči mě zavedla do pěší zóny a chtěla, abych přejel přes řeku přes mostek pro pěší široký asi 1m, a nenechala si to vymluvit, ani když jsem poodjel bokem a přinutil jij přepočítat trasu.
V Liberci zná jen nákupní centra a hlavní ulice. Z menších ulic je zmatená. Při hledání penzionu jsem skončil někde v poli pod Ještědem v sobotu o půlnoci.
Ve Znojmě skvělá.
Mimo obce skvělá.
Současné opravy Pražského okruhu ignoruje.
Nerozlišuje mezi výrazy "Odbočte vlevo" a "Držte se vlevo".
Pokud jsou odbočky ze silnice třeba doleva blíž než 50m, netuší, kam jet.

Proto jsem se rozhodl zkusit samostatnou navigaci. Poradíte s výběrem?

tomtoma ani garmina ani žádný podobný nekupuj jsou to předražený gps...neříkám,že tě nenavedou...ale....Vše je hlavně o mapových podkladech a software...měl jsem Mio i garmina skoro za 10k a s čistým svědomím řeknu že to byly uplně vyhozený peníze.
Dnes jezdím po celý republice s noneme gps i když jsem taky dlouho hledal aby ta krabice měla solidní baterku a rychlé vyhledání a zastabilizování družic...potom již je vše o software kde dnes jednoznačně vede igoprimo (o tom si může garmin nechat leda zdát)a mapové podklady nevteq (naviguje na 99% čísel popisných v čr)aktualizace min.2x ročně.
Gps jsem koupil za cca 1700,- navíc si mohu zadávat výšku i tonáž nákladu.Mám jednu gps navíc ...pokud by jsi byl někde z VČ,tak ti ji klidně pujčím na vyzkoušení....

Ahoj.

Prekvapuje mne tolik kritiky na Waze.
Rad bych treba na foru Waze rozebral tve pripomink do detailu.
Dostanes se tam pres www.wazer.cz

Souhlasim, ze muze byt nekde chyba, ovsem vse se da opravit. Waze je komunitni navigace. Uzivatele si samy vylepsuji podklady.
Tedy muzes byt jeden z uzivatelu, kteri muzou vymazlit mista ktere znas.

Pokud ocekavas od ostatnich navigaci neco lepsiho drive nebo pozdeji zjistis, ze jses tak kde nyni, jen o par stovek chudsi.

GinBook

No ja treba Waze prestal pouzivat pote co me pri dvou ruznych prilezitostech navedl na dalnici prestoze ta byla jedenkrat pro nehodu uzavrena a podruhe byla kolona na vice nez dve hodiny (v obou pripadech o tom Waze vedel). Pritom pokazde soubezne z dalnici vedla "stara", ktera byla uplne volna... este ze jsem si toho vsimnul vcas
Pritom navigace na zaklade hustoty dopravy je to cim se Waze chlubi...

To je mi líto, ale jsou situace, kdy se tomu nejde vyhnout.
Sám jsem jednou trčel hodinu v tunelu. Z druhé stránky mne pomohla tolikrát, že u mne spokojenost. A ten tunel jsem potom později pochopil, nebyla jiná cesta.
Musíš pochopit, že je to o penetraci uživatelů, chvilku trvá než to servery přežvejkají.
A já osobně jak vidím problém před sebou, nechám si vždy přepočítat alternativní trasu.

Já na Iphone vyzkoušel několik navigací. Waze se mi zdá výrazně nejlepší. Používám ho už 3/4 roku. V Brně žiju a dost důkladně jsem WAZE zkoušel a našlo všechno.

Moje negativní nálady jsou za posledního 1/4 roku, kdy se oteplilo a já začal jezdit na výlety do míst, která neznám a byl jsem tam často poprvé.
Ten Liberec mě dojal asi nejvíc. Jel jsem po správné ulici Švermova, přehlídl jsem mrňavý penzion, waze mlčelo. Pak jsem projel přes trať a nějakýma garážema na této ulici a zabrzdil jsem před vybragrovanou hromadou hlíny. To bylo o půlnoci ze soboty na neděli a já byl v Liberci poprvé v životě. Pak jsem waze raději vypnul, zavolal jsem do toho penzionku ať na mě počkají a navigují mě oni. Pak jsem jel s mobilem na uchu pomalu zpět a až jsem zahlídl Billu, tak na recepci poznali kudy mě poslat.
Zkušenosti Držte se vlevo a ulice pro odbočení blízko sebe, jsem získal nejvíc v centru Liberce.
Telč byla taky zajímavá. Měl jsem objednaný hotel na tom historickém náměstí a waze mě nejdřív posílalo přes lávku a pak po schodech. Tohle naštěstí bylo v pohodě. Ačkoli se v Telči blbě parkuje, našel jsem místo. Bylo to přes den. Chytil jsem jazyka, ten řekl kudy. Já si to prošel pěšky a pak jsem dojel i na to náměstí.

Třeba Znojmo mě překvapilo velice příjemně. Přestože se v centru nedá parkovat ( všude je to na přeplacené karty a MP tam projíždí minimálně 2 x za hodinu ) a zrovna teď se tam dělá kanalizace, našel jsem hotel na první pokus s přesností snad 5m.

Kdysi jsem měl půjčenou navigaci, která mě i upozornila, když jsem někde jel rychleji, než je povoleno. Tuto funkci jsem ve waze nenašel vůbec.

Dík za ten odkaz. Mrknu se tam.

Olda

Pokud jseš z Brna, je možnost někdy přijít na minisetkání Wazerů. :) to jen bokem.

Byl bych opravdu rád pokud tě navigace vedla kama neměla, aby jsme opravily chyby.
Nevím jaký jsi měl zadaný cíl v Liberci jestli adresu, nebo přímo penzion, nyní nevím jak to vyhodnotit.
pokud je v Telči někde nastaven segment street a přitom jsou tam schody, to je průser.
Ohledně uzavírek a jam na cestě. Uvědom si, že pokud se to nedozvíme nějakou cestou, tak to prostě ve Waze není. JSDI je sice služba celkem dobrá, ale jsou úplně v moci úředníka sedícího na obecním úřadě, který to má dělat. Když to nemá JSDI nebo neupozorní uživatel jsme nahraní.
Opět to chce přesný/místo příklad ohledně toho odbočení, no každá navigace má problém pokud je blízko sebe křižovatka.

Místa, ladmarky, body může každý uživatel přidat sám. Pokud si nenašel penzion máš jedinečnou možnost to přes aplikaci udělat sám a příště ty a i ostatní najdou toto místo.

Rychlosti v navigaci Waze se v budoucnu pravděpodobně někdy objeví... víc o tom neřeknu...

Taky mě překvapuje kritika Waze. Považuji ho za velmi zdařilou navigaci, každý může opravit chybu v mapě (akorát si myslím, že se nemůžu dostat na vyšší úroveň editora map, že zas tolik problémů po cestách již není - spíš zadávám nové ulice v okrajových částech obcí). Někdy se mi stane, že jsou vytížené servery a nebo spadlé, někdy to nemůže najít spojení se serverem. Nevýhodou je samozřejmě (jak se to vezme) trvalá nutnost připojení na Net, zato jsou čerstvé zprávy od ostatních uživatelů kde se vyskytuje policajtstvo, kde je problém na silinici atd. Dle mých zkušeností není datový tok tak nijak závratně velký. No, a že si Google shromažďuje informace, kudy kdo jezdí... Libí se mi, že můžu poslat trasu a vidí mne, kde jedu, takže nemusím volat telefonem, že už jsem tady.

igo primo a mapy nevteq ukazují rychlost jakou máš aktuálně jet,jakou jedeš a při překročení jaké si nastavíš tě upozorní hlasově,že jsi překročil povolenou rychlost...mimo jiné má i upozornování na policejní radary jak statické tak mobilní....

To vážně nemáš představu jak to pohodlnější s navigací je ?
Já teda na navigaci nedám dopustit než na ňoumu, kterého se budu na každém rohu ptát a pokaždé mi ukáže jinak. Dokonce jsem jednou jel podle navigace v mlze, kdy bylo vidět tak na metr, ale díky navigaci jsem tak nějak věděl kdy a jaká zatáčka bude. Pokud jezdíš do Horní Lhoty a zpět tak je jasné, že je pro tebe navigace zbytečná. Ale pokud často cestuješ, nebo jako já se živíš tím, že jezdíš po Evropě a pokaždé je cíl někde jinde tak je navigace nenahraditelný pomocník.

Já pouštím Waze i na každou cestu do práce a z práce. To bys nevěřil, kolikrát mě už obtáhla kolem ucpaných hlavních tahů a jaké trasy dokáže vymyslet (v tom nejlepším slova smyslu).
Když se mě snažila navést někudy, kudy to nešlo (zákaz vjezdu), stačilo odpoledne sednout k editoru, během pár vteřin nastavit správný typ segmentu a příště už mě to tam netáhlo.
Jasně, občas to člověka z kolony nevyvede, protože to o ní neví - někdo je holt ten pionýr, co poslouží ostatním. Ve většině případů z toho ale vyváznu jako vítěz.

Bavíme se o cestování hustým městským či dálničním provozem. Pochopitelně pokud někdo přejíždí z Horní Lhoty do Dolní Lhoty polňačkou za JZD, tak tam mu Waze nic moc nedá.

Po zklamání nemá smysl kupovat další krám, ale vyžít s tím co je k dispozici. Zkus otestovat Sygic pro ČR (přijatelná velikost).
Čekal jsi, že se ti komunita složí na funus, až to pošleš někam ze skály nebo do řeky? (ironie)