Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HIGH END sestava

Zdravím vás, drazí přátelé :-)

Mám v plánu si nechat sestavit to nejlepší, co dnes jde - cena nehraje roli. Dlouho a pečlivě jsem vše studoval a nakonec jsem došel k určitému závěru. Od vás bych žádal schválení či poupravení níže zmíněných komponent. Předem děkuji.

GPU:
Tam mám docela jasno. Hodně dlouho jsem uvažoval o "MSI GTX 980TI Gaming 6GB" https://www.alza.cz/msi-gtx-980ti-gaming-6g-d26511 22.htm
Jenže pak jsem se díval na benchmarky a porovnával to s "MSI NTITAN X 12GD5" Rozdíl v ceně je sice 10 000 a co se tak dívám, Titan pracuje dokonce na nižší frekvenci. Jenže to podle mého laického názoru není až tak důležité, jakože spíš rozdíl v té grafické paměti je dvojnásobný (6GB vs 12GB). A samozřejmě se tu bavíme o 4K hraní. Zmiňuji se o tom proto, protože jsem studoval článek, kde bylo naznačováno, že pokud má člověk pomýšlet na hraní ve 4K, na GPU s grafickou pamětí pod 4GB by se neměl ani dívat. A jelikož u těchto 2 karet je rozdíl v té frekvenci zanedbatelný, ptám se vás.. je ten výše postnutý Titan co nejlepší, po čem můžu sáhnout? Ještě by šlo sáhnout asi po "MSI R9 390X Gaming 8G" https://www.alza.cz/msi-r9-390x-gaming-8g-d2705114 .htm Ta má dokonce největší sběrnici - 512bit. Ale já nevím, mě se ten Titan zdá prostě nejvíc. Je to tak? :-)

CPU:
Tam jsem byl také dlouhou dobu přesvědčen, že "Intel Core i7-4790K" https://www.alza.cz/intel-core-i7-4790k-d1563063.h tm je to nejvýkonnější. Studoval jsem benchmarky a videa tohoto CPU s těmi nejvýkonnějšími GPU. Jenže jsem se nikdy nevyznal v tom, jestli je důležité mít více jader, nebo vyšší frekvenci. Protože pak jsem narazil na tohle "AMD FX-9590" amd-fx-9590-d453452.htm A ač je ten CPU od AMD levnější, zdá se mi výkonnější. Má více jader a pracuje i na vyšší frekvenci. Vím, že se hodně řešilo téma, ve kterém se také nevyznám a nevím, podle čeho to posoudit. Aby GPU či CPU nebrzdilo to druhé. Takže se vás opět ptám.. pokud chci mít prostě Titan, bude mu stačit ten i7-4790K a nebo je lepší ten výše postnutý od AMD, protože je prostě výkonnější? :-)

ZDROJ:
Jelikož diskuze zde sleduji pravidelně, tak vím, že většina místních profíků doporučuje převážně "Seasonic". A jelikož u Titanu je doporučený minimální výkon zdroje 600W (+ zbytek mé sestavy by nejspíše také nebyl z nejúspornějších), vybral jsem 650W verzi, konkrétně "Seasonic X Series 650" https://www.alza.cz/seasonic-x-series-650-d462089. htm Opět se ptám.. je to správný typ a bude to stačit? :-) Protože vím, že mít tam nepřiměřeně silný, který sestava stejně nevyužije, je asi taky zbytečné.

MONITOR:
Samozřejmě jsem vybíral ze 4K a abych se přiznal, asi tam není moc co studovat. Díval jsem se na co nejmenší odezvu, pochopitelně IPS a nejvíce se mi zalíbil tento "32" BenQ BL3201PT UHD 4K" https://www.alza.cz/32-benq-bl3201pt-uhd-4k-d22885 08.htm Je to dobrá volba? :-)

PAMĚŤ:
Vím, vím že se říká, že 8GB na hry dnes bohatě stačí, protože tak vysoko si stejně při hraní žádná nevezme. Ale nějak mi to pořád není jasné, protože když si například na "Game Debate" vkládám parametry určité sestavy a jak by mi na tom běžela daná hra, tak vždy když u paměti zadám těch 8GB, vždy mi to ukazuje, že je to s tou pamětí "tak tak". Nevím, jak to popsat :-D Ale když mi prostě nejde až tak o peníze, říkám si, proč nemít do budoucna něco trošku lepšího, takže jsem se prostě rozhodl pro 16GB. Stejně tak jako vím, že mnozí zde tvrdí, že bohatě stačí frekvence 1600MHz. Ale když jsem ty paměti tak studoval, rozhodl jsem se prostě pro tyto "Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Dual Ranked" https://www.alza.cz/crucial-16gb-kit-ddr4-2400mhz- cl16-ballistix-sport-lt-dual-ranked-d2413196.htm Je to snad špatně? Rozhodně mám ale v planu zůstat u značky "Crucial", u které vím, že jí tu nejvíce doporučujete jako jednu z nejkvalitnějších :-)

CASE:
Tady mě asi většina z vás nebudete mít rádi, ale mě se prostě líbí :-)
"CM STORM Stryker" cm-storm-stryker-d343670.htm Vím, že to asi není nějak profláknutá značka a určitě nebude z těch nejkvalitnějších, ale u bedny nemám nějak extra požadavky. Jediné, o co mi šlo je, aby měla průhlednou bočnici a aby to byla ta největší verze. Pokud mi ovšem doporučíte něco lepšího, budu vás poslouchat :-)

KLÁVESNICE:
U té také nemám nějak extra velké nároky a požadavky. Snad jen, aby byla pochopitelně "PODSVÍCENÁ" (a pokud možno - né jen jednou barvou). Pokud možno, tak "DRÁTOVOU". A aby měla nějaké ty "PROGRAMOVATELNÉ KLÁVESY" (ale zas jich nemusí mít 100 :-D takovou nehledám). A v neposlední řadě mi jde HLAVNĚ o to, aby měla to "české rozložení kláves". Tím myslím, že opravu chci a potřebuji, aby v té horní řadě u těch čísel měla to "ěščřžýáíé". Po dlouhém a nekonečném hledání jsem vybral jednu, která by se mi hodně líbila. A shodou náhod je to i "Genius" a co tak sleduji, tuto značku zde také doporučujete jako jednu z kvalitních. Takže se vás opět ptám na vaše rady, názory, popřípadě i osobní zkušenosti a jestli jsem tento typ vybral dobře :-) "Logitech G510s Gaming Keyboard CZ" https://www.alza.cz/logitech-g510s-gaming-keyboard -cz-d429349.htm

PEVNÝ DISK:
Ačkoliv jsem sice tvrdil, že mi až tak nejde o peníze, tak vím, že nejlepší volba by asi byla nějaký SSD, ale jsou to podle mě až nepřiměřené rakety za (podle mě) poměrně malou kapacitu. Co se týče disku, přál bych si mít alespoň 4000GB. Co jsem studoval právě SSD, tak jsem zjistil, že nejvíce se dělají snad 2000GB a to se mi moc nezamlouvá. Samozřejmě mluvím o tom, kdybych ten disk měl mít v PC prostě samotný a nic víc. Takže mi asi nezbyde nic jiného, než nakombinovat SSD s HDD. Jenže to je právě to, v čem se vůbec nevyznám. Co je pak v takovém případě důležité u SSD a co u HDD, aby to spolu pak spolupracovalo a šlo to k sobě. A hlavně nevím, když bych si vzal například klasický samostatný HDD 4000GB, tak jaký bych k tomu měl vzít SSD, aby to k něčemu bylo a aby to při té práci bylo nějak poznat (120GB? 240GB? 512GB?) Našel jsem alternativu "Seagate Desktop SSHD 4000GB" https://www.alza.cz/seagate-desktop-sshd-4000gb-d4 86833.htm Ten by mi vyhovoval tou kapacitou. Nejsem si ale jist, zda těch 8GB SSD bude něčemu prospěšných. Takže zde bych vás velice žádal o vaše názory, rady a doporučení, jak vyřešit tento pro mě problém :-) Jedinou snad samozřejmostí je 7200 otáček.

ZÁKLADNÍ DESKA:
Tady jsem skončil :-D Nikdy jsem se v tom neuměl orientovat. Jediné co vím, že právě základní deska musí sedět snad se vším (s CPU, s GPU, se zdrojem). Musí být určitého socketu a je tam neskutečně připojení, propojení, konektorů a informací, že to mé mozkové buňky prostě neberou :-) Takže zde bych vás také velice žádal o vybrání a návrh nějaké kvalitní, herní a adekvátní základní desky k této sestavě. A ikdyž vím, že na tom asi vůbec nezáleží, klidně by mohla být od MSI, mám tu značku prostě rád.

CHLAZENÍ:
Co jsem tak brouzdal a zkoumal různé informace, do sestavy tohoto typu by bylo asi vhodné dát chlazení VODNÍ, že? :-) Vůbec se v tom ale neorientuji a nevím, podle čeho poznat, které by bylo vhodné a dostačující. Ale co se tak dívám, toto je asi nejvíc, co se dá sehnat, že? "Fractal Design Kelvin S36" https://www.alza.cz/fractal-design-kelvin-s36-d227 1019.htm Pak je tu ještě nějaká "menší" verze, stačila by? :-) "Fractal Design Kelvin S24" https://www.alza.cz/fractal-design-kelvin-s24-d227 1017.htm Co tak koukám, tak i to chlazení musí sedět do určitého socketu podle základní desky, což je pro mě další Španělsko, takže zas vřele prosím o doporučení nějakého chlazení, které je podle vás adekvátní k této sestavě.

MYŠ:
Nedokáži si z té nabídky vybrat. Mám pár požadavků a proto bych byl opět velice vděčný za všechny návrhy a doporučení nějakého kvalitního potkana :-)
1) drátová
2) laserová
3) podsvícená
4) alespoň 2 programovatelná tlačítka
Tím mám na mysli, že bych si vystačil s těmi dvěma, které jsou na levé straně u palce, při klasickém držení myši. Nemám rád, když je tam těch tlačítek 20 a více. Nějak se mi zalíbila tahle, co na ní říkáte? :-) "ASUS GX1000" https://www.alza.cz/asus-gx1000-eagle-eye-d530443. htm

OPTICKÁ MECHANIKA:
Nevím, ale v dnešní době jsem si řekl, že by bylo fajn, kdyby uměla podporovat už i Blu-Ray. Nakonec mi tam zůstala tahle. Co myslíte, je to dobrá volba? :-) "Pioneer BDR-S09XLT" https://www.alza.cz/pioneer-bdr-s09xlt-retail-d620 627.htm

To by bylo asi tak vše a abych to tedy shrnul. Jsem přesvědčen, že co se týče GPU, Titan je to nejlepší a hlavně nejvýkonnější, po čem mohu dnes sáhnout. K tomu bych chtěl co nejvýkonnější procesor, který si s Titanem bude rozumět a nebude se to navzájem nějak brzdit. Tuším, že to bude jeden z těch dvou, které jsem postnul na začátku. Teď bych potřeboval jen vědět, pro který byste se rozhodli vy a který je podle vás nejlepší. Nějaký adekvátní 4K monitor k tomu + základní desku, do které to bude všechno pasovat a case, do kterého to všechno bez problému narvu :-) Pokud mi v té sestavě něco chybí, rád si to samozřejmě poslechnu. Bez ohledu na veškeré komponenty, které jsem sem házel já výše, velice uvítám všechny vaše názory, rady, kritiku, doporučení a poznatky. A ač jsem sem dával odkazy od Alzy, budu velice rád za vaše příklady sestav klidně od CZC, protože tam bych si to také s největší pravděpodobností nechal i sestavit. Finanční strop nemám a chci to sestavit všechno od začátku až do konce, takže si velice rád prohlédnu, jak byste si to v takovém případě nechali udělat vy.

Omlouvám se za takový román, ale je to pro mě opravdu důležité a chci nastřádat co nejvíce informací a každá je pro mě cenná.
Všem, co to dočetli až sem, převelice děkuji. A těm, kteří se vyjádří tak, aby mi to bylo prospěšné, děkuji ještě více.

Hezký zbytek večera :-)

Ano, to jsem sem tenkrát dával.. a? :-) Máš s tím nějaký nepřekonatelný problém snad? Zrovna od tebe se tu člověk kloudné odpovědi asi nedočká, že? Ty máš asi v popisu práce v první řadě šťourat, kdo sem co psal. Ano, hlubší smysl je v tom, že teď už si jí můžu pořídit. A jak jsem psal (ale ty si to bohužel asi nečetl), není to sestava za 10 000 z brigád, takže se snažím nastřádat co nejvíce cenných rad. Zkus se třeba zmoct na nějakou duchaplnou odpověď a třeba mi to pomůže k tomu, abych si to už koupil.

Díky za inteligentní reakci ;-)

O té R9 295x2 jsem se úmyslně nezmínil, protože jsem jí na Alze už neviděl na prodej - jakto?
Jenom se zeptám, chceš mi říct, že to chlazení co tam máš, bude fakt stačit na tu mrchu? :-)
A ten CPU je dostatečnej na tu GPU?

Nemůžu tu tvou podle toho názvu nikde najít, nemáš nějakej obrázek, nebo alespoň ty rozměry? Tak on ten CM má cca 60x60, to není podle mě tak hrozný. Chtěl jsem jen aby byla z těch "větších", jak říkám (pro případný upgrade) a aby měla průhlednou bočnici a prostě mi nějak padla do oka ta bílá :-) Zas nepotřebuju nějaký monstrum, to je podle mě zbytečný.

Slušně vychovaný jedinec používá jeden nick, a kvůli jedné sestavě nezakládá nesmyslný počet vláken. Normálním jedincům stačí jedno.
Tu slátaninu snad nemá cenu komentovat. Mooreův zákon a aspoň jedna Poirotem oblíbená buňka vede k závěru, že něco takové v dané cenové relaci a na hloupé zapařování je naprostý finanční nesmysl.
FX-9xxx si pořizuje:
- sběratel kuriozit.
- taktovací nadšenec - nikoliv frikulínek.
- naprosto neznalý.
- jedinec bez jediné živoucí Poirotem oblíbené buňky.

No, ty by si tu bibli už asi neměl tolik žrát, chlapče. Nicků můžu mít kolik chci, to bohužel pro tebe není proti pravidlům. A možná by mi i stačilo jedno, kdyby tu bylo (jak sám říkáš) dostatečně NORMÁLNÍCH jedinců, kteří by dokázali odpovědět tak, aby to vyřešilo tazatelovo problém. Zajímavé sledovat, že když sem denně píší lidé se žádostí o návrhy sestav do 10, 15, 20 tisíc, tak se odpovědi jen hrnou, ale jakmile to trošku vyčnívá z toho stereotypu, už to čiší samou závistí, což bude očividně tvůj problém. Já se držel osnovy a za A) jsem slušně pozdravil, za B) jsem výstižně popsal svou prosbu a za C) slušně jsem poděkoval. Takže nevím, o jaké slátanině tu mluvíš, ale nejspíše to bude jen tím, že tvé mozkové buňky nedosahují takové výše, aby dokázali na něco takového odpovědět. A se slušností začni u sebe. Pokud nemáš k danému tématu co kloudného a přínosného dodat, raději by ses měl zdržet svých komplexů a ne to tu spamovat. A když už jsme u toho, oni se ty věci (jak ty je nazýváš finančním nesmyslem) určitě nevyrábí pro srandu králíkům, takže pokud jsem dostatečně solventní na to, abych si to koupil, nevidím důvod, proč bych nemohl. Ať už je to pro tebe jakkoliv nepochopitelné. Hraj si třeba na kalkulačce, ale rozhodně nemám v úmyslu se tu hádat s bezinteligentním tvorem.

Takže děkuji za zpestření a těšilo mě ;-)

Poznámka:
Je naprostý nesmysl stavět na končím si s.1150 herní (high end) a navíc takovéto monstra nebo testovací sestavy jedou na s.2011-3 s přetaktem procesoru.
Pro 4K rozhodně SLI/CF jelikož ani jedna současná jedočipová karta pro skutečné hraní jaksi výkon nemá, tedy v ultra nastavení.