Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 Ano, nebo Ne

Chci se jen podělit o zkušenosti.
Tak mám nainstalováno, vše proběhlo bezvadně z Windows 8.1.
Teď nedostatky:
1. Nejdou spustit některé programy.
2. Nelze nastavit způsob instalací aktualizace.
3: Mizivé možnosti nastavení plochy - "Témata"
4. Nejde mi nastavení času vypnutí displeje (stále stejný čes i při nastavení "nikdy" nevypínat displej. Nezkoušel jsem restartovat s novým nastavením.
5. Obrovská spotřeba energie - baterie na notebooku nevydrží tolik co vydržela s Windows 8.1
Věřím že nedostatků je v tomto OS mnohem a mnohem více. Vracím systém zpět na Windows 8.1, možná časem až se tyto chyby vychytají se k tomuto systému vrátím.
Nabídka "Start" pro mě nebyla tak zásadní, hezčí startovací obrazovka taky ne když je zbytek nějak moc rychle upeklý. Mám pocit že je tento systém ze všech systémů Windows nejhorší, možná snad kromě Windows 7 který jsem nepoužíval, ale když jsem se s ním někde setkal měl jsem "nervy".
To je můj názor.
Proto tento systém vřele NEDOPORUČUJI, pokud nemáte počítač jen na internet.

Ja som upgradoval z čistej inštalácie win 8.1 a časť z týchto vecí funguje.
1. Nemôžem posúdiť dodatočné programy som inštaloval až po a všetko fungovalo ako má. Pred upgradom ma to varovalo že niektoré programy nemusia fungovať a bude potrebné ich preinštalovať.
(nepáči sa mi obmedzenie pri nastavovaní predvolených programov napríklad podporované súbory pre xnview nastavovať po jednom cez windows je dosť otrava ale stačí nastaviť raz.)
2. Toto je škoda ak mi to naištaluje nejakú málo testovanú záplatu čo viac pokazí ako opraví, ale zas to nevyrobí niečo ako keď v starších windows nainštalujem aktualizácie v inom poradí ako ich vyberie ms a znefunkční mi to pol windowsu. (Stalo sa mi keď som chcel najprv nainštalovať všetky ponúkané záplaty ktoré nepotrebujú reštart.) potom som ich musel všetky odinštalovať a pri inštalácii vybrať všetky a nechať win. update aby si poradie inštalácie vybral sám.)
3. Mne tam nechýba nič z toho čo som mal na windows 7 a 8.1, len je to trochu rozhádzané. Časť sa nastavuje v nových nastaveniach, časť cez ovl. panel.
4. Toto mi funguje aj bez reštartu.
5. Na toto ms chystá záplatu ak už nieje. Ja väčšinou notebook používam pripojený do zásuvky takže výdrž na batériu neviem posúdiť.

Omlouvám se, 4. bod ruším, zjistil jsem že jsem měl vytažený prodlužovák a tím pádem se nastavení energie týkalo baterie. Prostě mi to funguje.
Ještě doplním že programy které se Windows 10 nepodařilo spustit, na Windows 8.1 nebyl problém, nezprovoznil jsem je ani při nastavení kompatibility.

... Mám pocit že je tento systém ze všech systémů Windows nejhorší, možná snad kromě Windows 7 který jsem nepoužíval .. :-D Ano W10 je ze všech systémů,ten systém nejsystémovatější,možná ale lepší než Windows 12,který ještě nevyšel.

Otazka je viac menej akademicka, takze tak budem pdpovedat.

Som starsieho data vyroby, takze preskakal som si rozne OS (DOS, OS2 od IMB, NeXT od Steve Jobs az po MS).
(8-bitaky radsej nepisem).

Neviem pochopit, preco ludia uz konecne nepochopia, ze OS od Microsoftu je pouzitelny az po nejakej dobe.
Win 98 az po Win 98SE, Win XP bolo dobre po SP3, Win Vista je po SP2 pouzitelna, Win 7 je SP1 je dobre ...
(nespominam prepadaky Widows Milenium, alebo Widows 8.x)

Upgrade na Win 10 je mozne az rok. Tak preco ponahlat, ked Microsoft sam priznal, ze vyhodil "nedorobok" (ako vzdy), ktory potrebuje za 6-dni od vydania opravovat stovku suborov (a nie uplne srandovnych)?

Cumulative Update for Windows 10: August 5, 2015

Viete si predstavit automobilku, ktora da do predaja auto, kde sem tam nefunguju brzdy, riadenie, airback ...
Microsoft vyhodi surovu verziu (ano, deklaruje ju ako final) a cely svet mu ju pomaha doladit.

P.S. nieco o marketingu a Win10 zadarmo:
Window 10 neni zadarmo, je to len pre Win 7 a Win 8.x, teda pre tych, co na konto MS uz zaplatili.

Ked si kupite softerovy produkt mate narok na jeho aktualizaciu (aj u MS).
Pri WindowsXP sa to nazyvalo ServicePack (SP1, SP2, SP3).

U Windows 8 to bolo Windows 8.1 a premenovany Windows 8.2 na Windows 10.

Takze, ked si niekto mysli, ze Microsoft dava nieco "zadara", nech sa pozie sem:
http://diit.cz/clanek/microsoft-vydelava-na-androi du-2-miliardy-dolaru-rocne-aniz-by-hnul-prstem

Ale vo Windows 10 mate naozaj zadarmo haldu "spicli" programov.
http://www.cnews.cz/clanky/soukromi-v-ohrozeni-win dows-10-mohou-microsoftu-predavat-i-kontakty
alebo
http://martintomes.blog.idnes.cz/c/471131/windows- 10-prvni-dojmy-soukromi.html

Pekne rano prajem, instalujte NSA bude mat radost.

Pamatuju si, jak se ozvaly vlny nevole, když se po WinXP objevily Windows 7. Teď je to podobné (Vista ani Windows 8 se moc neujaly).
Co se týká verzí, možná si pamatujete, že to měly být původně Windows 9, ale kvůli detekci, kde by se to u starších aplikací mohlo plést s Windows 9x se přešlo k verzi Windows 10. Takže ani sudé/liché verze tu moc nesedí.

Windows 10 mám na pracovním notebooku (Dell E6530) jako jediný produkční systém od chvíle, co vyšla oficiální verze.
Zatím jsem nenarazil na nic, co by nefungovalo. A to včetně svých zhůvěřilostí, kdy mám notebook připojený najednou do dvou různých sítí. Stejně tak, jak fungovalo routování ve Windows XP, Vindows 7, tak funguje i na Win10 (http://pc.poradna.net/q/view/357432-tip-windows-xp -a-routovani)

Co se týká vzhledu, osobně se mi Win10 líbí. Vždy jsem preferoval jednoduchý vzhled před omalovánkami.

To, že se musí pro nějaké nastavení chodit do starých ovládacích panelů? Spustit "control" zvládne každý.

Naopak. Spousta věcí ve Windows 10 je lepší. Dělal jsem instalaci bez zachování souborů. Nainstalovaly se mi všechny ovladače (až na čtečku prstu) a nemusel jsem na nic sáhnout.
Připojíte tiskárnu a můžete ji používat. Připojíte scanner a můžete jej používat. Máte síťovou tiskárnu. Stačí, když v přidání tiskárny zadáte IP adresu a můžete ji používat. Všechny ovladače se nainstalují automaticky v řádu jednotek sekund.
Z pohledu koncového uživatele je to velký krok dopředu.

Jestli upgradovat nebo ne? Pokud mám funkční systém a nechci tím trávit čas, není důvod. Pokud chcete nový systém, rádi zkoušíte nové věci, pak nevidím důvod, proč nepřejít na Windows 10.

Přesně tak, já na svém notasu taky dal už na trvalo Win 10 a spokojenost. Mám ho plně aktuální, a zdá se mě, že se zlepšil od instalace (zrychlil). Jediné co mě zarazilo je vestavěný prohlížeč fotek. Ale zase to prvotní zapnutí nahrazuje automatickou upravou fotek, takže si mužu dovolit zvětšovat i nizké rozlišení, bez obvyklých zubu.

Je to Honzo jak píšeš. Na notebooku mám instalaci Win 10 od zimy, vystřídalo se tam dost těch testovacích buildů. Od těch 101xx to už fungovalo dobře, nepadalo.
Na hlavním PC (v profilu vypsaný Dell) jsem udělal aktualizaci z Win 7 64bit a všechno zůstalo, programy fungují a systém je svižný. Jediné, co jsem se obával, byla tiskárna (OKIPage 14ex) která je stará jak metuzalém a výrobce se chlubí kompatibilitou s MS-DOS, Win 3.1 a podobně, pochází to někdy z roku 1997. A světe div se, funguje. Ovladače se mi taky nainstalovaly na všechno.

Tak se mi podařilo vyřešit i bod 1. kdy mi neběžely některé programy, problém byl v neurčení výchozí tiskárny, na to ovšem systém při hledání potíží nepřišel, až jsem nastavil vychozí tiskárnu, aplikace fongují. :-D

Musis pockat. Vsetky Windows boli v dobe vydania nepouzitelne. Situacia je IMHO velmi podobna viste, to sa bez SP nedalo ani pouzivat (zrazu prestavali fungovat nastavenia, diali sa tam veci ze jeden zasol). Po SP1 uz to bolo pouzitelne a po SP2 uplne stabilne bezim na tom tusim od poslednej instalacie (po zmene HW) ca 3roky bezproblemu. Cakaj pol roka, potom instaluj.

Chci se zeptat na co jsem u win 10 nepřišel. Je pět kompů v jedné místnosti bez routeru, chlapci chtějí zapařit jako dřív. Jak vytvořit bezdrátovou síť mezi pc? win 7 to jde. Od win 8 jsem na to nepřišel. Díky za radu.

cpeš se do dotazu o něčem úplně jiném. já to říkal, že z matlacích windows se blbne.

když si chcou chlapci zapařit, stačí jim najít ve skříni switch a nastavit pevné ip na lan kartách. nebo už někdo z nich vydělává a toho pošlou do obchodu pro switch a lan kabely.
switch nemá wifi, leda router. ten se taky hodí, když chlapci neumí nastavit ip adresy.
běžný router má jen 4x lan, ale připojení jednoho pc přes wifi zase není tak diskriminující. u 5 wifikrámů už to tak slavné nebude.