Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zmršená čeština v názvu zpráv OE6

Dobrý večer, zkuste poradit, když mi přijde na Outlook Express 6 zpráva z fóra(upozornění na odpověď z fóra), tak její název v předmětu zprávy je se špatnou diakritikou - místo diakritiky jsou otazníky. Přitom samotná zpráva je v pořádku. Je to problém v nastavení zprávy u odesilatele nebo u mě? Kódování písma mám nastaveno na středoevropské jazyky Windows. Poradíte? Děkuji.

Jde o to, že v phpBB foru si nastaví předmět zprávy, který je pro všechny notifikace stejný a má jiné kódování (tipuji utf-8), než zpráva samotná (obsah). Ta má třeba kódování Windows-1250) a je generována třeba z externího txt souboru, kam se automaticky doplní odkaz na sledované vlákno.
Ty s tím nic neuděláš, jedině "foromajitel".

S tímto problémem jsem se nesetkala, takže bez záruky odhaduju, že bude někde problém v kódování češtiny. Zkus propátrat nastavení Outlooku v menu Nástroje - Možnosti. Pročti pozorně všechny záložky a zaměř se zejména na volby související s jazykem, písmem, kódováním. Zatím nic neměň, jen sem opiš to, co tam nalezneš. Třeba tam najdeme něco podezřelého ;-)