Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plné LAN porty...

Ahoj,potřebuji nějak vyřešit tento problémek:Mám ADSL router D-link 584T se čtyřmi LAN porty...dva zabírá O2TV,ostatní PC1 a PC2...chtěl bych ještě připojit notebook přes wifi...jak je z toho patrné,není kam...k dispozici mám volný bezdrátový ADSL router D-Link G664T...zkoušel jsem ho zapojit mezi 584T a 1PC (do LAN portů)a na volné LAN jsem píchl notebook...je tato možnost z hlediska správnosti zapojení hardware přijatelná ,nebo to prostě takto nejde? (nešlo to,internet jsem na notebook nedostal...)
Díky všem...

Ano, obecně je routery možné řadit za sebe a i když to není zrovna ideální, mělo by to fungovat. Pouze musíte pohlídat, aby IP nebyly přidělovány ze stejného rozsahu. Co ale nechápu je, proč ty ADSL routery nevyměníte? Zahoďte ten původní a místo něj použijte ten s wifi. A pokud se vám v budoucnu nebude dostávat portů, zakupte za 250,- Kč čistokrevný switch, ušetříte si problémy. Původní modem prodat a ještě na tom vyděláte.

To bych samozřejmě udělal hned,ale jak jsem psal,přes stávající router 584T mi jede IPTV od O2 (velmi dobře),takže je vyměnit nemůžu.Ten první nemá Wifi a ten druhý zas nepodporuje ADSL2 potřebnou pro IPTV...takže když jim každému přidělím jinou síť tedy třeba 1. 255.0.0.0 a za druhé 255.255.255.0 mělo by to šlapat...ale ten internet mi tam pořád nejede...

Moje chyba, nějak mi nedocvaklo, že ten s wifi není ADSL2. Pardon.
Teprve teď mi došlo, že ADSL router za ADSL routerem fungovat nebude, neboť na WAN portu očekává telefonní linku. Až se divím, kam jste to vlastně ten kabel z routeru hlavního zastrčil? Můj první příspěvek sice nadále platí, ovšem pro případ běžného routeru, ne kombinovaného s modemem. Omlouvám se za mystifikaci, dneska nemám svůj den.

...no z LAN do LAN

Mělo mi to docvaknout hned, no, nestalo se. Co to se mnou dneska jenom je? :-/

Pouze modelově: Pokud by ten druhý router byl běžným wifi routerem bez modemu, propojil byste LAN port ADSL routeru s WAN portem routeru s wifi. Pak by to normálně fungovalo. Ale ADSL router je běžného WAN portu prostý (a nemusel by), nahrazuje ho vstup pro telefonní linku.

edit: Pokud potřebujete wifi, můžete za ADSL router zapojit přístupový bod (AP). Pokud potřebujete více portů, použijte switch. Každopádně i AP něco stojí, takže uvažte, zda se obou ADSL routerů nezbavíte a nepořídíte nový ADSL2 s integrovaným wifi.

I přesto,že se necítíte...jako jediný jste mi dokázal fundovaně poradit...takže o tom určitě něco víte...víc než já...ptal jsem se již několikrát na různých fórech ...a nic...
je mi to jasné...asi půjdu do jiného ADSL2 wifi routeru...třeba jak jsem koukal G684T...

Aha. No, tak na druhý DSL router bych se vykašlal, není to vhodný síťový prvek na toto použití (DHCP server, výchozí brána).

Osobně bych dopoučil:
1. DSL2+ router 584T (taky ho teď mám) přepnout na prvním virtuálním okruhu do Bridge režimu (aby se nemuselo 2x routovat)
2. nakoupit klasický wifi router. Pokud nechceš na routeru provozovat nějaké USB aplikace (ftp server, kameru apod.), doporučím ti nákup Asus Wl-520G, který má 1xWAN a 4xLAN ethernet a wifi APčko a stojí necelých 1800Kč