Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s internetom - vysoký ping (v hrách občas naskočí až 6.000ms!)

[img=http://www.speedtest.net/result/4639468259.png]4639468259.png[/img] [img=http://www.pingtest.net/result/130289346.png]130289346.png[/img]
---
Viete mi poradiť jak vyriešiť ping? (podla speedtestu a pingtestu je celkem v pohode ale v hrách mi často naskočí aj cez 6.000ms)

V hre League of Legends mám priemerný/bežný ping tak 65ms, občas skočí ale na 6.000 a viac (server v Amsterdame)
V hre StarCraft Brood War mám bežný ping 46ms (takmer nedropuje) - hrám na serveri ICCup&Fish (ktorý je v Rusku)

Problem je ten, ze musis pingovat IP adresu toho herneho servera a nie akukolvek IP adresu akehokolvek servera ked uz teda chces zistit aspon priblizne kde je problem.
Laicky povedane: server, ktory je hned vedla totho na ktorom hrajes moze byt pripojeny na inu trasu, ktora ide inym smerom, cez inych providerov. A ze tych providerov je na trase celkom aj dost... zistis ked si das traceroute. Samozrejme na IP adresu herneho servera a nie na hocijaku IP adresu, ktora sa tebe zda, ze by mohla byt odpovedajuca. A hlavne nepouzivaj webove merace pingu. V operacnom systeme mas ping, ktory bude zaujimat providera ked mu budes dokazovat, ze nieco nieje ok. Providera webove merace nezaujimaju. Inak doporucujem to merat pred routrom, alebo bez routra.

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené.

C:\Windows\system32>ping 104.16.26.33

Pinging 104.16.26.33 with 32 bytes of data:
Reply from 104.16.26.33: bytes=32 time=34ms TTL=57
Reply from 104.16.26.33: bytes=32 time=33ms TTL=57
Reply from 104.16.26.33: bytes=32 time=35ms TTL=57

Ping statistics for 104.16.26.33:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 33ms, Maximum = 35ms, Average = 33ms

C:\Windows\system32>

---

IP adresu serveru neviem (ako priamo herného serveru) ale na web stránku League of Legends ano, to jsem postnul hore.

Ja bohuzial neviem ako to maju poprepajane. Tych serverov moze byt niekolko. NA stranky moze byt iny, na mejly moze byt dalsi, na hry moze byt znova dalsi. Opytaj sa, snad existuje nejaka komunita na Internete okolo tej hry, ktoru hras. Preto som pisal, ze najlepsie je komunikovat so spravcom herneho servera. Snad maju nejaky mail. Mozes napisat dotaz a opisat problem. Myslim, ze by ti vedeli povedat asi najlepsie ako mas postupovat.

skutočne som priojený na ruské linky z doby komunizmu.. (tuším bol budovaný v roce 1984, následne sa prerábal v roku 1996)

od toho wifi čo som sem postnul to už jede len do takovej malej krabičky (skoro ako zápalková, na vonkajšej strane steny domu tesne pod strechou čo vytŕča) a od tadial to ide káble cez stĺpe elektrického vedenia na stĺp T-com, a tam to jede do zemi.

inač je to DSL

potom musíš mít někde dsl modem.
jenže ap od tplinku ti nevyrobí více ip adres pro více domácích pc => půjde o adsl router.

následne sa prerábal v roku 1996

tak ono dobrá polovina tras bývalého žlutomoru (československý spt telecom) pochází z bolševických let. a jak píšeš, pochopitelně se musely všechny předělat, protože bys přes ty dráty a ústředny dnešní adsl neprotáhl.

anebo je teda po tvojem - jsou to ruské dráty, v tom případě už z toho stabilnější rychlost nikdy nedostaneš a tady se rozepisuješ úplně zbytečně, když to víš.
a všichni uživatelé připojené na tyto ruské linky mají rychlost připojení 9.6-14.4kbit a dodnes jim to není divné.

dál ve zbytečném threadu nepokračuju, ztráta času.

To je ale uplně jedno, rychlost toho internetu je dostačující, za dob CS 1.6 jsem hrál na internetu, co měl 2MB down a 0,5MB UP a ping jsem měl do 20ms. A LOL není náročná hra

edit : s tím internetem jsem hrál dokonce i CS:GO ještě před rokem a půl -> ping do 20ms. Teď už mám optiku 50/50.

Ale chyba v internetu zřejmě u tebe bude, zavolej poskytovateli.

problém je tu ten že to nespravia, druhý problém že iný poskytovatel tu nemá vôbec sieť (napríklad T-com tu nemá ani mobilnú sieť, popritom som kilometer od okresného mesta)
u orangu sa to riešilo tolko krát, a vždy to bolo len že lepšie sa to nedá.

Predtým som síce ešte od orangu mal mobilný internet, ale to ani nekomentujem,...

Tak riešil som to s orangom,... kokoti sa vždy vyhovarali na router, tak ok vymenily sme, a ping totožny, len ten co nám dali je ešte víc napiču, totiž když napíšem do vyhladávača (z lubovolného prehliadača/zariadenia) IP adresu routera vyskočí len:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
namiesto toho aby vypítalo heslo a po zadaní vyskočilo nastavenie routera, ja asi pojdem do orangu a tým routerom im rozjebem hlavy.
Jinak predtým když som sa ešte do routeru dostal, tak vždy ale vždy na jednej záložke zamrzol a trebalo ho reštartovať. -.- asi v piči firmware.
Jednoznačne nikomu nedoporučujem internet od oragnu.
Skúsim resetovať router a znova nastaviť (PPPoE už viem naspamäť čo to tolko riešim),... jo nejlepší je na tom to že kurwa v roce 2015, vlastne čoskoro už 2016, posratých 427 metrov od okresneho mesta neni žiadne pokritie len tento jeden skurweny orange tu ma aj to len toto,... už pomali si kúpiť poštového holuba, a budem "mailovať" rýchlejšie.

A mám stochuti ich udať na súd, za okrádanie, totiž platiť za neposkytnuté služby a vyhovárať sa a furt pičoviny drístať, to je fakt... mám pocit že tý týpci v orangu nevedia nič, to už pomali cikán na vidličke si spravý načerno rýchlejší internet kurwa (jo vím je to kus blbost čo som napsal, ale taký pocit už mám).

Když se odstehuju, budu hledať internet jednoznačne u iného ISP.

Prosím, neviete jak vyriešiť tento boj proti orangu?

má presne takú IP adresu,... totiž když napíšem do cmd ipconfig -all tak vypíše:

default gateway: 192.168.x.1
DHCP server: 192.168.x.1

a presne rovnakú IP zadávam do prehliadača, resetnul som router, vše je rovnake ale ted nastavenie už vyskočí normálne.

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené.

C:\Users\userl>tracert eune.leagueoflegends.com

Tracing route to eune.leagueoflegends.com.cdn.cloudflare.net [104.16.116.34]
over a maximum of 30 hops:

  1     1 ms     2 ms    <1 ms  192.168.x.1
  2    28 ms    28 ms    28 ms  90-64-0-1.dynamic.orange.sk [90.64.0.1]
  3     *        *        *     Request timed out.
  4    29 ms    29 ms    29 ms  213-151-198-26.static.orange.sk [213.151.198.26]

  5    28 ms    65 ms    28 ms  brat-b1-link.telia.net [213.248.69.53]
  6    34 ms    34 ms    34 ms  prag-bb1-link.telia.net [80.91.254.51]
  7     *       38 ms    39 ms  prag-b3-link.telia.net [213.155.132.165]
  8     *       34 ms    33 ms  cloudflare-ic-154352-prag-b3.c.telia.net [80.239.194.86]
  9    34 ms    34 ms    33 ms  104.16.116.34

Trace complete.

(len na web, priamo na herny server neviem aka je IP)

E: už som zistil zde: https://support.riotgames.com/hc/en-us/articles/20 1752674-Network-System-and-League-of-Legends-Logs

Jediny co ti k tomu reknu .....telia.net,jak na tu linku do Amstru prijde vic pozadavku "umre" Dam ti priklad:
WoT EU2 Amsrt Ping 30ms do 50tis hracu,stejny server pri 100tis+ ping 90-250 nekdy i 9999ms (moje pripojeni Optika 100/100 + verejna IP) a ber to tak,ze po ty lince jede vsechno ;-) Tyhle problemy se resi porad ...

Priamo na herný server:

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené.

C:\Users\user>tracert 31.186.224.42

Tracing route to 31.186.224.42 over a maximum of 30 hops

  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.x.1
  2    29 ms    29 ms    28 ms  90-64-0-1.dynamic.orange.sk [90.64.0.1]
  3     *        *        *     Request timed out.
  4     *        *        *     Request timed out.
  5    28 ms    29 ms    29 ms  brat-b1-link.telia.net [213.248.69.53]
  6    34 ms    34 ms    34 ms  prag-bb1-link.telia.net [213.155.130.106]
  7    65 ms    73 ms    52 ms  ffm-bb1-link.telia.net [62.115.136.62]
  8    52 ms    55 ms    54 ms  ffm-b1-link.telia.net [62.115.114.244]
  9    53 ms    52 ms    52 ms  internap-ic-305857-ffm-b11.c.telia.net [62.115.41.206]
 10     *        *        *     Request timed out.
 11     *        *        *     Request timed out.
 12     *        *        *     Request timed out.
 13     *        *        *     Request timed out.
 14     *        *        *     Request timed out.
 15     *        *        *     Request timed out.
 16     *        *        *     Request timed out.
 17     *        *        *     Request timed out.
 18     *        *        *     Request timed out.
 19     *        *        *     Request timed out.
 20     *        *        *     Request timed out.
 21     *        *        *     Request timed out.
 22     *        *        *     Request timed out.
 23     *        *        *     Request timed out.
 24     *        *        *     Request timed out.
 25     *        *        *     Request timed out.
 26     *        *        *     Request timed out.
 27     *        *        *     Request timed out.
 28     *        *        *     Request timed out.
 29     *        *        *     Request timed out.
 30     *        *        *     Request timed out.

Trace complete.

C:\Users\user>tracert 95.172.65.100

Tracing route to 95.172.65.100 over a maximum of 30 hops

  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.x.1
  2     *       29 ms    29 ms  90-64-0-1.dynamic.orange.sk [90.64.0.1]
  3     *        *        *     Request timed out.
  4     *       37 ms    29 ms  213-151-198-26.static.orange.sk [213.151.198.26]

  5    29 ms    29 ms    28 ms  62.168.110.73
  6     *        *        *     Request timed out.
  7     *        *        *     Request timed out.
  8     *        *        *     Request timed out.
  9     *        *        *     Request timed out.
 10     *        *        *     Request timed out.
 11     *        *        *     Request timed out.
 12     *        *        *     Request timed out.
 13     *        *        *     Request timed out.
 14     *        *        *     Request timed out.
 15     *        *        *     Request timed out.
 16     *        *        *     Request timed out.
 17     *        *        *     Request timed out.
 18     *        *        *     Request timed out.
 19     *        *        *     Request timed out.
 20     *        *        *     Request timed out.
 21     *        *        *     Request timed out.
 22     *        *        *     Request timed out.
 23     *        *        *     Request timed out.
 24     *        *        *     Request timed out.
 25     *        *        *     Request timed out.
 26     *        *        *     Request timed out.
 27     *        *        *     Request timed out.
 28     *        *        *     Request timed out.
 29     *        *        *     Request timed out.
 30     *        *        *     Request timed out.

Trace complete.

mne to skôr prijde že to nechcipne, ale že to skôr nejaky server packet zahodi, ako kvoli filteringu (napriklad ochrana servera proti DDoS / Ping of Death)
lebo v launcheru ma nikdy neodpoji v hre ma vyhodilo len par krat, ale celkovo jinak častejšie skôr iba vyskočí vysoko ping, ale neodpojí.

Ale divné je že 99% ostatných hráčov nemá žádný problém a nekterý majú úplne stabilne 15-25 ms ping.

server muze byt pretizeny,nebo ma nastavenou ochranu

už som odpovedel, ochranu, a neni pretižen. Okrem toho to ani nemôže byť na strane serverou když taký ping som nameral i na server poskytovatela (vid tie screeny zo speedtestu a pingtestu)

od toho wifi čo som sem postnul to už jede len do takovej malej krabičky...

Ak hladas problem, tak v ziadnom pripade to neskusaj cez wifi. Ak mas problem na svojej domacej sieti, tak aj pingy na dalsich stupnoch mozu davat zavadzajuce vysledky, zvlast vtedy ak ping na domacej sieti skace ako sa mu zachce. Ping na domaci router musi byt stabilne <=1ms, inak namerias hovadiny pomocou traceroute, alebo mtr.
Pripoj sa na DSL router kablom a tak testuj konektivitu.
Niektore DSL routre mavaju celkom dobru statistiku, ktora zobrazuje chybovost na linke az po ustrednu. Doporucujem preskumat ci nemas problem tam, ked hovoris o ruskych dratoch.

Problem c.1.
Mas dsl od alternativca. To je chyba c.1. Pretoze ak je problem alternativec ti nepomoze, vyhovara sa na Telekom a Telekom ta posle do pecka lebo nie si jeho zakaznik. Ked dsl tak jedine od Telekomu, aj ked za vyssiu cenu bohuzial.
Problem c.2.
Platis si nizky program. Telekom oficialne priznal, ze cim vyssi program tym mensia agregacia, dokonca za rovnaku linku pisanu na firmu mas este agregaciu o policku nizsiu. Mat pisanu linku na firmu je vyhoda, pretoze spicka rezidentov je vecer, kdezto firmy vacsinou robia spicku cez den.
Problem c.3.
Napriek vsetkemu nemusia body 1 a 2 pomoct, pretoze Telekom porusoval vo velkom svoje vlastne pravidla (pocet paralelnych ucastnikov na linke) a svoje dsl zabil dost aj magiom TV.

Navyse problem moze byt aj mimo trasy Telekomu a s tym uz nespravis nic, aj ked prave Telekom ma slusne prepojenie do zahranica.

platím najvyššie možné ADSL, na VDSL nemám možnosť, pokrytie je tu špatné,... pred nedávnom "zrýchlovaly" vtedy som mal stabilných 5/0.5mbps na 10/1mbps, minulý mesiac zase "zrýchlovaly" na 15/1mbps,... 10/1 mi ešte išiel v pohode,.. u 15/1 som mal skorej 13/0.4 a teraz mám toto.

oni ten internet z tej ceny čo som psal pôvodne zdražily na 12.99€ 5/0.5 to bolo keď zaviedly aj ten 300MB FUP pre DSL, wtf. Potom to zrýchlenie na 10/1mbps bolo že nová cena bude 14.99€ (to sme boli priamo v Orange, podpísaly papiere atd) to bylo asi tak pol mesiaca po tom čo o tom psali na žive (o zrychlovani):

http://www.zive.sk/clanok/113486/telekom-vyrazne-z rychluje-vdsl-internet-az-80-mbit-s-dalsie-plany

potom automaticky zrýchlovaly bez toho aby sme žiadaly:

http://www.zive.sk/clanok/117601/zacina-zrychlovan ie-dsl-kedy-a-kde-pride-vsetky-informacie

a to ked zrýchlily tam mi klesol kus upload a zvýšil sa download asi z 10/1 som mal v skutočnosti 13/0.7mbps (mal som mať 15/1) a teraz posledné dni mám už len nestabilné 2.5/0.4 s dropmi aj na 0.5/0.3...

zrejme orange aj s T-comom to "zrýchlily" z 10/1 na 2.5/0.4 :D

jinak docela nechápu že vôbec takýto internet v roce 2016 pol kilometra od okresného mesta vôbec môže existovať,... když jidne v Belgicku napr. je vraj jedna "samota" teda dedinka so 17 obyvatelmi a majú tam optiku 500/150mbps a pritom najbližšie mesto je 13km od nej,... a tu na Slovensku ani hovno,... aspoň že o necelý rok sa stahuju,... snad pak keď už budem v Košiciach alebo v Brne či v Praze tak tam už takéto problémi nebudem musieť riešiť.

Kukni sa konecne do toho routra na chybovost DSL linky. Ak nic nenajdes, pozicaj (alebo kup) si router, ktory ma detailnu statistiku prenosu DSL. Je dost pravdepodobne, ze zvysovanim rychlosti ti stupa chybovost. Vymenou routra sa to moze zmenit. Moze to byt lepsie, alebo aj horsie, podla toho aku citlivost ma router pre DSL.

jediné čo v tom routri som našiel je toto:

[img=http://s22.postimg.org/puec48p0h/screenshot_72.png]http://s22.postimg.org/puec48p0h/screenshot_72.png [/img]

ono čo tak poznám svoj internet aj router, tak mám pocit že obe sú na hovno,... routeru často zatuháva firmware a napríklad když napíšem IP routeru do prehliadača tak mi načíta nastavenia ale o dvne dni už vypíše iba "neodpovedá" a když pak reštartnu natvrdo tak zas to 2 dni ide a pak neodpovedá.... ping mám cez wifi na router nekdy aj kolem 30-50 ms, ale když sa pripojím cez kábel a odmerám tak napríklad na google tak mám trebárs 300ms ping, takže by som povedal chyba je u poskytovatela aj v routri zároveň, a obe pridávajú kus k pingu.

podle letošních příspěvků to vypadá na vadný router - otevřel bych ho a zkontroloval kondy v napájení, je to přece jen adsl krám.
loni zmiňuješ výměnu routeru, není úplně jasné kdy. stejně tak jestli třeba linka v domě je v pořádku.

začal bych se rozhlížet po místním wifi providerovi, horší než tato parodie na adsl to nebude.