Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno S5 vs G3

Ahoj, idem si kúpiť nový mobil (minule som to tu už rozoberal ale doteraz som nemal čas...). Chcem dať max. 400€. Vyberám medzi Samsung Galaxy S5 G900 a LG G3 16GB
Oba vyzerajú super a majú taktiež aj super vlastnosti.
Niesom náročný užívateľ, ale rád fotím a natáčam videá (v 60fps). Neviem, ktorý z týchto dvoj je lepší ,,fotomobil" kedže LG G3 ponúka dvojosovú OS a s5 iba DS... Ale to ani tak nezáleží. Hlavne aby vedel tých 1080p/60fps... Čo sa týka displeja, QHD je asi moc, síce je to lákavé ale má to aj svoju daň. Batéria G3-ky má síce 3000MaH ale na QHD je to aj tak málo tak v tomto prípade vyhráva s5 s 1080 displejom. Stále si porovnávam tieto dva fony a stále neviem, ktorý vybrať. Ktorý by ste mi odporúčili??? Rád sa pozriem aj na vaše iné návrhy...
Požiadavky:
1080p displej, 2500Mah+, 5-5,5" ,min. 13mpx fotak, 60fps video 1080 (2160p môže byť), LTE (poprípade 4G), 2GB RAM a viac, min. 16GB priestoru + slot na mSD, najlepšie by bol procesor snapdragon min. 800 alebo exynos, 4-8 jadro...

Kdyz to tak ctu...jde ti hlavne o fotak/kameru...
Ja mel oba tyhle telefony...nejdriv S5 a pak G3

Nevyhodu u G3 bych videl v tom ze pri 13Mpx foti na pomer 4:3 takze jsou fotky na display smrstene...muzes fotit na 10Mpx
ale sam jsem to testoval a neni to uplne ono(ztraci se detaily)
Jinak bezkonkurencne foti v horsich podminkach lepe nez S5...takrka bez sumu a diky stabilizaci je 99% fotek vecer ostrych.
U videii nevim...mne osobne se zda 60fps video takove "umele" zrychlene a 30fps uplne staci.

Jinak u S5ky mne stval prave TW a "jen" 2GB...coz se zda hodne ale spojeni tehle dvou veci melo za nasledek ze si telefon vubec nic "nepamatoval" a zaviral mi i po par sukundach IDOS...
Vykonove je na tom ale lepe diky FullHD.

ale jinak jsou tyhle 2 telefony vic nez podobne a je tezke si vybrat ktery...a po pravde ani ja sam bych ted poradne nevedel ktery bych si vzal.

Fotil jsem na S5 i spouste jinych founu a od 5MPx vys nejde poznat rozdil, nikdy nebyl rozdil mezi 4:3 nebo 16:9 co se tyka detailu. Takze pokud je na G3 problem mezi 13MPx a 10MPx, pricital bych to nejake hardwarove chybe zabudovaneho fotaku nebo softwarove chybe, zkus fotit v jinem programu stazenem z GP (doporucit mohu treba A Better Camera).

S5ky mne stval prave TW a "jen" 2GB...coz se zda hodne ale spojeni tehle dvou veci melo za nasledek ze si telefon vubec nic "nepamatoval" a zaviral mi i po par sukundach IDOS...

S5 jsem testoval vic nez mesic a nikdy se mi nic podobneho nepovedlo, ani kdyz jsem mel otevreno vic aplikaci najednou, nemas tam nejaky pseudoantivirovy zabezpecovaci software, ktery ten telefon zpomaluje?

S5 je vyborny, nicmene vubec neprovozuju nataceni videa, natoz nejake 60FPS a podobne ptakoviny, takze jak je dobry v teto cinnosti ti nepovim. Jinak nejake drobne chyby jsou i u tohoto telefonu, ale nic co by neslo vyresit, ikdyz to bylo na KitKatu, na Lollipopu jsem netestoval, ale snad by mel byt jeste mnohem lepsi.

Mam k SGS5 jednu zasadni vytku, u Androidu, pokud od nej clovek chce opravdu kompletni portfolio funkci, teda aby to bylo jako pocitac a ne jen telefon, clovek brzo zjisti, ze potrebuje telefon rootnout (mit administratorske opravneni), jenze u Samsungu se to rovna ztrate zaruky na zakladni desku a software. Hlavni problem je v te zakladni desce, protoze stane se, ze nekomu odejde, to se sem tam stava u vsech telefonu a pak ma u Samsungu smulu, takze to je hlavni nevyhoda pro porizeni SGS5, jinak ale kecy o pomalem Touchwizu a podobne nesmysly jsou predevsim od lidi, kteri Samsung nikdy nedrzeli v ruce nebo naposledy nejake SGS2, kdy to proste jeste nebylo ono, ale od te doby se Samsung hodne posunul dopredu.

no, lenovo sú síce dobre optimalizované mobily ale čo ja viem... :-/ teraz mám lenovo a536 (šunka :-D ) ako rýchlu náhradu za môj starý mobil z1 compact, ktorý sa ,,totálne" rozbil (vypadol mi zo 16 poschodia :-D ) No ale k veci, ostatné značky ako ZTE, Xiaomi... nebudem riskovať, chcem kúpiť overenú značku ako LG, Samsung, Sony... Aby som mal potom aj tú možnosť rýchlo reklamovať, aby som mobil nemusel posielať neviem kam až do číny :-D

LG G2 nema sd-slot, tam toho videa moc nenahrajes. Takze ne.

Zbyle tri patrili k mym favoritum, LG G3 jsem zavrhl pro podle meho nesmyslen umisteni tlacitek hlasitosti na zadech stroje, tim nerikam, ze sto dalsim lidem to nebude vyhovovat, nakonec znam lidi, co na to nedaji dopustit. Sony Xperia Z2 jsem zavrhl pro nevyrovnanou kvalitu displeju, nutno zkontrolovat pred koupi a vyssi procento reklamaci a zbyl mi Samsung Galaxy S5, ktery jsem chvili vlastnil, ale pak jsem ho posunul v rodine a nechal si Samsung Galaxy S4 i9506, ktery me momentalne dost prudi kvuli Lollipopu, na ktery jsem presel, na Kitkatu to byl snad nejlepsi foun, co jsem kdy drzel v ruce.

Edit: Ty zde doporucovane cinske znacky, to je uplne mimo realitu, maximalne to Lenovo, ale byl bych radeji opatrny. Kdyz uz jsme u toho, tak stejne opatrny bych byl i u Huaweie, ma sice take nekolik zajimavych modelu, ale rozhodne dobre vyzkouset pred koupi a nespolehat se jen na casto zaplacene nebo fanouskovske recenze. Posledni realna moznost je jeste Asus Zenfone 2, ale vubec nevim jestli umi ty funkce co pozadujes.

Ja byt na tvem miste, tak zustanu u te trojice, co jsi sam zhodnotil jako nejlepsi, akorat LG G2 z uz receneho duvodu bych vyskrtl.

Ešte som sa dopočul, že G3 má pri natáčaní FULLHD a 4k videa menšiu ,,zaostalosť". Totiž videá natáča pri menších mbps než je dané u iných konkurentov. Pozmení aplikácia xcam pre LGG3??? Alebo si mám stiahnúť tento ,,mód" ktorý umožní natáčať 1080p/60fps?

Já mam lg g3 a nemůžu si stěžovat fotky na tomto telefonu vypadají opravdu nádherně video je taky super ikdyž s5 natáčí asi o něco malo lépe ale rozdil je snad jen ve fps.Lg g3 i sg s5 mají neco do sebe například lg ma laserové ostření a QHD display samsung zase čtečku otisků a snímač tepu a další. A pokud jde o HW tak samsung ma pouze menší RAMku a myslim že už touchwiz už taky neni problém, kamarád má samsung galaxy s5 a na žádné lagy ani pomalý software si nestěžuje. Ani jeden z těchto dvou není špatná volba.

Ďakujem za odpoveď, práve som pozeral porovnanie fotoaparátu u s5 a g3 a neviem, výhodou LG G3 je to že jeho laserový AF je dokonalý a nič sa mu môže vyrovnať (mobily) ale zase na druhej strane má S5 krajšie fotografie čo sa týka podania farieb, natáčania videí (viac fps, viac mbps), ostré fotky, pekné fotografie za šera... Tak, rozhodol by som sa pre S5 no stále neviem, či to bude ,,risk alebo zisk". Obávam sa toho TouchWizu, ktorý nieje tak populárny vďaka jeho lagom, zamŕzaniu a reštartom. Je to ako by som sa mal rozhodnúť, či si mám vybrať žiť a či umrieť :-D

Tak to co jsi teď napsal je pěkná kravina, zkus si projít pár recenzí nebo nějaký fóra, kde to píšou samotní uživatelé co ho vlastní. Momemntálně mám LG G4, ale předtím jsem používal Samsungy a už bych ho nikdy nechtěl, ten Touchwiz je fakt blbost. Už jen to, kolik RAM si bere například u S6 je katastrofa. Ale chápu, že pro někoho je Samsung prémiová značka a nedá na něho dopustit :)

Rozhodně je to dobrá volba. Měl jsem několik Samsungů. sice starší, se starším Touchwizem a ano, vývoj šel kupředu a už i ten Touchwiz je lepší než býval, ale prostě to furt není ono a důvod, proč jsem nekoupil SG S6 ale LG G4 byl : lepší foťák,lepší výdrž baterie,lépe optimalizovaný systém. Pročítal jsem několik recenzí, ptal se samotných uživatelů těch telefonů, koukal na videorecenze porovnání kamery,foťáku atd a prostě G4 ten Samsung válcuje ve všech směrech, jediné čím válcuje Samsung je čtečka otisku a jeho přemrštěná cena ale hold za "Prémiovou" značku se platí :D :D

Lg g4 nemá na s 6tku ani náhodou.
-s6 ma ohromnej vykon a u androidu má bejt ram zaplněná, to dělá telefon rychlejší, v případě nutnosti si jí uvolní.
Tu čtečky beru jako obrovský plus ( a i ten shealt beru jako plus).
V čem je g4 lepší? ( možná ve foťáku ) a v ceně, která je u s 6 nehorázná.

V takovém případě se nemáme absolutně o čem bavit. Pokud dokážeš takovou kravinu napsat, zajímalo by mě, jestli vážně tu S6tku máš a jestli si vážně G4 někdy zkoušel. To co píšeš je absolutní blbost, zkus si pročíst například androidforum, ať z toho Samsung obláčku spadneš a bude tí líp-

V cene je rozhodne lepsi G4, ale ve fotaku je to sporne, duvodem je to laserove ostreni na G4, nekdy muze byt vyhodne a nekdy v urcitych podminkach se ostri hur nez na S6, ono uz myslim G3 ma to laserove ostreni, takze to same plati i tam. (Zase nerikam, ze je LG horsi, ale proste to funguje jinak a nekdy to dava lepsi a nekdy horsi vysledky, v prumeru je oboji na telefon velmi kvalitni a lepsi bude tazatel nachazet stezka.)

Ty tu pises srovnani G4 a S6, ale tazatel se pidi po srovnani G3 a S5. (Jinak za me se S6 moc nepovedl, nicmene problemem rozhodne neni Touchwiz.)

Co se tyka toho omilaneho Touchwizu. Lide se drive stezovali, ze je spatne optimalizovany a prostredi laguje, nemohu soudit starsi Samsungy neznam. Od S3 je Touchwiz paradni a nic nelaguje. Mimochodem prostredi Touchwizu je na S5 o malinko rychlejsi nez prostredi z G3, ale oboji je OK, aby zase nekdo hned nezacal psat, ze si vymyslim, ze G3 nelaguje. Ne nelaguje, je take v pohode stejne jako Touchwiz na S5.

Co se tyka vyuzivani RAM, tak to je uplny nesmysl pramenici z nepochopeni problematiky okolo RAM pameti, kdy dotycni znaji chovani Windows na svych pocitacich a ze spravy pameti na Windows vyvozuji zavery, ktere ale pro Android neplati, nebot sprava pameti je resena uplne jinak.
Vubec vyuziti RAM po startu Androidu nevadi, proste se vsechno co jde nacte do pameti kvuli rychlejsimu pristupu a kdyz uzivatel potrebuje spustit neco co v RAM jeste nacteno neni a uz neni dalsi pamet RAM k dispozici, tak si Android automaticky nevyuzivane aplikace z RAM vykopne a nahodi tu spoustenou. Samsung se tohoto drzi a proto po spusteni nacita do RAM vsechno co jde.
Tady je take reseni zahady, nebot pokud na Samsung telefonu mas root pristup, muzes sam zkusit aplikace z "po spusteni" vykopat a zjistis, ze samotny Touchwiz zabira uplne stejne jako jina prostredi. To co zabira pamet jsou predinstalovane aplikace od Samsungu jako je S Health (velky zrout pameti) a dalsi desitka predinstalovanych S aplikaci Samsungu. Na druhou stranu LG je dalo by se rict lepsi v tom, ze ti nuti mene svych aplikaci, ma jich predinstalovano mene a tudiz ma v defaultnim stavu vic volne pameti. Jeste jednou zopakuji, ze to ale je v podstate jedno, protoze predinstalovane aplikace u Samsungu se z pameti automaticky vykopnou vzhledem ke logice spravy RAM v Androidu. Jedine snad trva boot Samsungu dyl nez boot LG, ale stejne clovek bezne telefon nevypina.

Proc by melo tohle zpusobovat sekani telefonu? To je nesmysl. Co si vlastne pod pojmem sekani telefonu predstavujes?

Popsane ma jediny efekt a to je pomalejsi start aplikace, pri pohybu v prostredi telefonu nebo v aplikaci to zadne sekani zpusobovat nemuze. Jestli ti vadi pomaly start aplikace, tak zkus spoustet programy pod Windows, take to preci neni okamzite a chvili cekas nez se aplikace nacte do pameti, v cem je teda problem v telefonu?

Ano, vic RAM znamena vic soucasne nactenych aplikaci, takze casem se dockame i na telefonech 8GB RAM stejne jako mame dnes v PC. Ovsem uz vidim nektere konzervy, jak budou nadavat na co v telefonu 8 Giga. :-D

Jinak pro bezne pouziti je 2GB uplne v pohode, spousta lidi ma nakonec dneska i min a porad se to da. Samotnej system vcetne graficky nastavby a systemovych nebloatware aplikaci si rekne okolo 500MB. Jinak jsem si dneska hral s founem a dokonce uz Samsung opravil i ten S Health protoze to chtelo nejakych 50MB, takze uz ne 200MB jako driv, taky jsem nechapal, jak si takova skoro nic nedelajici aplikace muze rikat o tolik. :-/

Co si představuju : Například zapnu mobil,třeba Samsung a on se nenačte systém ani za deset minut. Ten Samsung je jen náhodně zvolený typ.Pokud si někdo narve mobil aplikacema jak ruksak do školy a má 1GB RAM tak jak to asi dopadne ?

Mam v S4 i9506 pres 120 uzivatelsky stazenych aplikaci a her. :-) Je to OK.
I v Jiayu G3s, kterej mel 1GB RAM, jsem mel tak okolo 80 aplikaci. Ale fakt je, ze u cinana byl root v zakladu, takze jsem nepotrebne hned vykopal z "po spusteni".
Treba ZTE Blade mel 512MB RAM a tam kdyz sem do nej narval Android 4.3.1 uz moc aplikaci dat neslo, aby to bylo funkcni a nesekalo se to jak na bezicim pase. Ale tam byl hlavne problem, ze hardware byl uz moc pomalej a spoustu aplikaci delaji prasata a vubec to neoptimalizuji.

Jenze tohle je preci bezne i na pocitaci, ze si nekteri BFU cpou do systemu nejruznejsi speedboostery, cistice a antiviry a system si zaneradej a zpomalej sami, za to taky nikdo neobvinuje Microsoft, ze by tomu mel nejak ve Windows zabranit.

Napriklad aplikace na zaznam pohybu na jedne strane RunKeeper, kterej na tom ZTE Blade se nacital asi 5 minut, potom vyprsel Androidu timeout a aplikaci shodil, na druhe strane aplikace Endomondo se stejnou funkcnosti, mozna i o neco lepe vybavena a sice se to taky nejakou chvili nacita, ale nacte se to a bezi to na tom.
Nebo treba Firefox pro Android, proc vyvojaru tu aplikaci z prominutim nasrali do "po spusteni" a nespousti se az po kliknuti na ikonu aplikace? Zvlast kdyz je ta aplikace naprosto neoptimalizovana a nacitani trva neumerne dlouho. Na druhe strane treba Chrome, ktere se nacita na Androidu mnohem rychleji nebo treba cinsky browser Dolphin, ktery se nacita take mnohem rychleji a navic se do "po spusteni" nesere jako Firefox. (pardon za vyrazivo, ale v pripade Firefoxu pro Android nenachazim jine adekvatni slova)

To bohuzel neposlouzim, ja si dneska hral s S4 i9506 a taky jsem se bal Lollipopu a nakonec je to OK. Ono to bylo zpomaleny mozna na zacatku hned po vydani, protoze tohle dela Samsung podobne jako Microsoft, vyda novy OS a pak ho jeste ctvrt roku opravuje nez vychyta chyby, jenze mezitim se zaplni fora stiznostmi na zpomalovani founu, ikdyz pak uz je to OK, takze bych se toho nebal.

Jinak problem na Lollipopu je s nekteryma aplikacema, ktery vyzadujou root, ale ono se to vetsinou vyresit da. Ja to momentalne resim na tom S4 i9506, zatim nastesti uspesne, doufam, ze nakonec rozbeham vsechno, co chci.
No ale stejne bys to rootovat hned po koupi nemel, ono to chce aspon ctvrt roku nechat kvuli te zaruce, protoze vetsinou vyrobni chyby tak do ctvrt maximalne pul roku po koupi odhalis a pak uz to vetsinou funguje OK. Aspon teda ja to takhle delam.