Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poměr stran u Smart TV

Ahoj, dlouhou dobu už mě u nových TV štve jedna věc.. (měli jsme už různé, nyní Samsung, všechny stejný problém)

Chci, aby nové pořady a filmy byly klasicky přes celou TV v poměru 16:9 a naopak ty staré, aby byly v poměru 4:3 (s černými pruhy vlevo a vpravo) a ne, aby se roztahovaly přes celou TV (nejsem zastánce tohoto roztahování xichtů)

Měli jsme několik "SMART" !!!!! TV, ale žádná si s tím neumí poradit.

Všechny mají stejné nastavení obrazu:

4:3 (vše je 4:3)
16:9 (vše je 16:9)
automatické (vše je 16:9 !!!) - myslel jsem, že "chytrá TV si poradí a nastaví to tak, jak jsem požadoval výše)
a pár hybridních nastavení

Takže mám obvykle automatické nastavení.. a když přepnu někam, kde je starý formát, musím i já přepínat na 4:3.. a pak zase zpět

To to fakt nelze u nových TV nastavit?

BTW: nyní jsme reklamovali menší Smart TV od samsungu (ložnicová, 55 cm).. ta to taky neuměla.. a po měsíci nám jí samsung vrátil s tím, že reklamaci neuznává - jedná se o šedivku (zakoupeno v CZC).. a jak teď postupně zjišťujem.. tak CZC i další obchody nabízejí desítky a stovky TV - šedivek - pozor na to !

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Smart je "smart" proto, že se do ní dají nahrávat aplikace. S "inteligencí" to vůbec nesouvisí. IMHO…
Wikan 15.10.2015 14:03
Wikan
To není pravda. Poznáte to podle loga v rohu. Co jsem odkoukal: 16:9, tam je to jasné, logo v rohu,… nový
JR_Ewing 16.10.2015 11:27
JR_Ewing
Signal beres z coho? Ak mas nejaky STB, tak to musis nastavit spravne v nom. nový
MM.. 15.10.2015 19:40
MM..
Ja mam kablovku SD aj HD a TV Samsung. V menu pri nataveni obrazu mam: 1. Velkost obrazu: automatick… nový
Ľuboslav 15.10.2015 21:35
Ľuboslav
Mel sis poridit Panasonic a nemusels resit takovehle kraviny. Mam doma od roku 2010 a naprosta spoko… nový
Schizo 16.10.2015 07:26
Schizo
mal sis poridit samsung :) tam ked das 4:3 na celu obrazovku tak je na celu obrazovku (s orezanim ho… nový
MM.. 16.10.2015 11:23
MM..
• Me to dēlá automaticky, ani nevím zda-li mám na to náké tlačítko /numerické kanaly (LG) Podívej se… nový
CoCoChanel 16.10.2015 07:31
CoCoChanel
Mě to přepíná Samsung (anténa) dobře. Mám to nastavené na nějaký ten automat. Ale vzpomínám si, že m… nový
Kráťa 16.10.2015 11:29
Kráťa
mám LG a pomer strán nastavený na pôvodné. T.j. relácie v 16:9 sa zobrazia na plnú plochu, relácie v… nový
robert13 16.10.2015 15:43
robert13
děkuji všem za odpovědi, zkoušel jsem různé vaše nápady, nepomohlo. a k tomu příspěvku - "jak to má… nový
adalkadaar 22.10.2015 09:19
adalkadaar
Ta philips ale nechytala digitalny signal, ale nejaky 4:3 analog ktory bol vzdy 4:3 (ptz analog sign… nový
MM.. 22.10.2015 09:22
MM..
Tak mám doma novou televizi, také samsung, ale krapet jiný model.. a tam si nyní mohu nastavit, jak… poslední
adalkadaar 29.11.2015 16:34
adalkadaar

To není pravda. Poznáte to podle loga v rohu. Co jsem odkoukal:

16:9, tam je to jasné, logo v rohu, obraz pres cele
Pak jsou i 16:9 s černými pruhy nahoře a dole a logo je v černém pruhu, to považuju za maximální prasárnu, protože to je fakticky vysílané v 4:3
4:3, kdyz je logo v cernem poli, tak v televizi jsou prasata, ale ozbrazi se to spravne i na 16:9, když je v obraze, pak je to vysílané 4:3 a televize by to měla poznat. V nejhoršim upravit obraz ručně (zpravidla bývá na ovladačí přímo tlačitko).

Mel sis poridit Panasonic a nemusels resit takovehle kraviny. Mam doma od roku 2010 a naprosta spokojenost co se detekce obrazu tyce.

Ale ja resim uplne opacny problém, ja se nehodlam divat na cerne pruhy okolo a tak dam volbu 4:3 cela obrazovka a sice se to malinko roztahne ( Ne jako u 16:9 ) a zvetsi, ale je to naprosto v pohode koukatelny. Jedinej problém dela na pozemnim vysilani tusim Kino Barandov, tam bezici dokumenty jsou z roku raz-dva a s téma se da jen ZOOmovat a to uz je prasecina. Jinak super TV

• Me to dēlá automaticky, ani nevím zda-li mám na to náké tlačítko /numerické kanaly (LG)
Podívej se po. Switch auto 16/9 - 4/3 , tusim ze funguje jen u DIGITAL TV (TNT)

Mě to přepíná Samsung (anténa) dobře. Mám to nastavené na nějaký ten automat. Ale vzpomínám si, že mi to začal také přepínat blbě, dokud jsem to nenastavil právě u starého pořadu. Nejdříve 4:3 a potom auto.

mám LG a pomer strán nastavený na pôvodné.
T.j. relácie v 16:9 sa zobrazia na plnú plochu, relácie v 4:3 sa zobrazia v pomere 4:3, t.j. po bokoch mám čierne pásy.
Tiež neznášam naťahovanie, orezávanie, deformovanie, takže toto je pre mňa jediný prijateľný spôsob, kým všetko neprejde na 16:9.

ALE:
pokiaľ máš do vstupu TV zapojený Set-top box, je jasné, že tento pomer "pôvodné" musí byť každopádne nastavený na Set-top boxe (a na TV predpokladám že tiež, prípadne v TV odskúšaj kombinácie, pričom v STB budeš mať režim pôvodné)

děkuji všem za odpovědi, zkoušel jsem různé vaše nápady, nepomohlo.

a k tomu příspěvku - "jak to má nebohá televize poznat"... před 5 lety jsme měli velkou philipsku (ještě crtčko), která si už tehdy na automatické nastavení obrazu se vším poradila.. nové pořady fullscreen a vše staré 4:3 zůstalo 4:3 s pruhama. Takže vím, že technologie na to EXISTUJE a funguje to.

holt u toho našeho modelu ne, ale co se dá dělat.

Ta philips ale nechytala digitalny signal, ale nejaky 4:3 analog ktory bol vzdy 4:3 (ptz analog signal iny byt nemoze) a prehadzoval to len podla pasov alebo to prehadzoval rovno poskytovatel. Neplet analog a digital, neni to jedno.
Ked ti to nejde spravne na samsungu tak ti tvoj poskytovatel signalu poskytuje posahany signal. Alebo mas STB a blbo je nastaveny ten.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru