Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotazy na počítačové sestavy

Ještě jednou pěkný večer.

Po dlouhé době jsem se vrátil zpět na poradnu a nestačím se divit.

Teď to vezmu z pohledu "náhodného kolemjdoucího", který chce poradit s PC sestavou. Vložím dotaz a čekám. Čeho se mi dostane. Při troše štěstí odpoví někdo adekvátní, kdo nahodí pěknou sestavu, popřípadě nějaký komentář a dokáže si svůj výběr i zdůvodnit. Ale jak to končí ve zbytku případech? Někdo nahodí návrh, přijde další, ten mu to zkritizuje a skončí tím, že by vyměnil pomalu půlku komponent. Pak přijde další, kdo doporučí něco co se tady na poradně obecně nedoporučuje (poslední dobou téma značky zdroje a samozřejmě nekonečné téma AMD x Intel) a pak z toho vzniká nekonečná hádka, ze které stejně není žádný výsledek. Poslední dobou je to tedy hlavně JCVD a POW a častěji už vídám i konfrontace mezi "Rádci". Nebudu konkrétní, to ví sami. No. Takže jako náhodný kolemjdoucí si z této poradny vlastně nic neodnesu. Pouze návrh, který jiný zkritizoval (a sám tomu nerozumím, takže nevím zdá je návrh dobrý nebo ne) a následně hádku, kde kolikrát padají i neslušná slova. Co udělám? Jasně, půjdu raději na jiný fórum. Proto se mi velmi líbil ten projekt M-POLa a Eessencie "zlesa.cz" kde byly ty sestavě pěkně vypsány podle ceny apod. A za tu cenu to bylo to nejlepší a to se doporučovalo. Ale nějak se to už neaktualizuje, což je dle mého škoda (nevím jak to je nebo není)

Co chci vlastně říct. Dle mého, by se to tady mělo nějakým způsobem zpřísnit nebo omezit tyto hádky. K čemu to je? Akorát to kazí jméno poradny. Jasně, je mi do toho prd, ale já se na této poradně hodně naučil a když vidím tohle... Podívejte se, jak to tu vypadalo dřív. Přišel někdo s požadavkem, během chvíle se mu někdo ozval a nahodil pěknou sestavu. Ve většině případech přišli i další, co řekli, že ta sestava je fajn a bylo. Požadavek vyřešen, rychle, stručně a kolikrát i autor příspěvku poděkoval hned nebo až když měl počítač doma a byl spokojen. Tohle jsem už dlouho neviděl. Ano, problém je i v těch lidech, ale stejně to určitě má nějaké řešení. Dle mého i zde některým stouplo do hlavy označení "Rádce" (opět nechci být konkrétní) a dovolují si více než předtím. Protože jsou prostě něco víc. Ano, víc rádců dřív poradí a člověk jim věří trochu víc než ostatním. Ale když se rádci začnou hádat, tak to dobře nevypadá. A někteří se i určitým způsobem povyšují.

No, toť má první připomínka.

Pak mám ještě jednu, nadpisy. Hlavně tedy PC sestav. Zkoušel jste někdo někdy hledat v kategorii "PC sestavy" počítač třeba za 25000 s OS třeba nebo monitorem. Do nadpisu příspěvku to dá jeden z 20 ale ve zbylých 19 je třeba požadavek na takový PC 5x, z toho třeba 3x ještě speciálně bez OS nebo monitoru. Ano, je tu hledání, ale dle mého to není 100% a v některých případech i trochu nepřehledné.
Vím, že zde nemáte rádi "lživě.cz", ale něco se jim pochválit musí (alespoň dle mého) - že opravdu mají pořádek v těch dotazech a apelují na těch nadpisech. Tam, když člověk přijde, tak hned vidí, co se v jakým dotazu řeší za sestavu (cena, OS). A nemusí proklikávat každý dotaz zvlášť aby zjistil, jaká sestava se řeší. Proto si nemyslím, že by bylo špatné vymyslet nějakou jednotnou strukturu nadpisu na sestavy. A popřípadě na to určit někoho, kdo by to případně upravoval. Protože je mi jasné, že to většina lidí napíše stejně podle svého. A hned si myslím, že by to tu vypadalo zase o něco lépe, více zorganizovaně.

Toť vše. Omlouvám se za tuto slohovku, ale osobně se na to už nemůžu dívat. Rád bych nějak přispěl na dobré jméno této poradny a na její lepší přehlednost.

Sestavy.net

• To vypadá slusne a prehledne, skoda jen ze není doprovázen i benchmarkem pro orientacní prehled vykonu pro tazatele, jelikoz krome ceny a v otázce komponentu je to jeden z nejcastejsích dotazu pri vyberu sestav/y.
• Také skoda ze je tam abstence mini sestav kupríkladu multimédia na iTX základe, ted jsem klikl na jednu sestavu, první polozka CASE jiz ma napsáno "Produkt Není Urcen K Prodeji", ale jsem presvedcen, ze sestavy budou aktualizovány, čím podobny problém bude vyresen.

Souhlas a připojuji se.
V posledních měsících je skoro každý dotaz na sestavu smutná fraška.

Je to částečně důsledek ne moc šťastného "přidělení rádců" a hlavně naprosté absence nějakého moderování/umravnění ze strany řízení poradny.

Už mě nebaví abych sám věčně něco vysvětloval a dohadoval se.

Včerejšek byl poslední kapka a proto dočasně mimo pošty s návrhy končím.

Ke specializaci rádců se přikláním,měly by být rozděleni podle kategorií,poněvadž kdo například hoví softwaru,tak už neumí třeba doporučit mobil a tak podobně. Mnoho rádců si taky ohřívá třeba svou dealerskou polívčičku a to je už mimo.

Máš pravdu, nevravím že som sa tu pár razy pohádal, ale to nemá význam. Každý si tvrdý svoj názor a stále hádky Intel vs AMD.
Všetci predsa vieme že väčšina ľudí kopírovali od M-Pola.
Práve ja som sa od M-Pola veľa naučil do života či už výber správných komponent, alebo čo a ako sa skladá a či to zo sebou bude pasovať a preto mu ďakujem. Na zostavy.net by som rád niečo niekedy prispel.

No,myslím si,že sestavy.net bude chlouba poradny,poněvadž jde o nejsložitější a nejodpovědnější rady. Třeba doporučit foun umí každý ...... stylem babička má s....g a lepší nikdy neměla tak doporučuji,je naprostá komedie.Navíc jakékoliv hardwerové kusy si každý může dohledat v recenzích,ale vyvážené sestavy teda ne.

väčšina ľudí kopírovali od M-Pola.

• O to trosku jde, kdyz alespon ten HW trosku znas, od nekoho material kopirovat nemusis, jestli se drzis podle toho co dal M-POL a né svého rouzumu zkusenosti, tak je to zrejme problém.
• Ano, nejvestsi diskuze jsou okolo Intel vs AMD, nikdy nejsem nebyl zastance toho ci toho, AMD mam rad kuprikladu kvuli potencionalu OC, k Intelu, to je tadu trosku problém, ale spis vedomostni, zde je "nejvice" diskuzi typu, i3 na hry neni je to jen 2 jadro (threads je k nicemu, nebo ani nevi co to je), jak toto muze napsat radce, ? Jak funguje program, jak funguje procesor je snad uplny zaklad.
• Druha nevetsi diskuze je Nvida vs AMD a hlavne DX12. Kde stale, kdyz se nekde objevi NVIDIA ne jen 9xx, uz je to "orezanà sracka", to ze tazatel nema v umyslu pouzivat Windows 10, to uz je kazdému jedo. To ze jde jen o <9xxS>, a ze zadné DX12 ONLY nejsou, to ze "vetsi cislo" neznamena vetsi vykon, je snad také uplny zaklad.
• Posledni jsou zdroje, o tech mimo domaci zkusenost moc nevim, ale opet z dotazu se stava diskuze.
Celé je to vlastne postavené jen vedomostech, kazdy nemuze vedet vse presne, neni lehké precizne sledovat vyvoj kazdeho HW a jeho trhu, presného vykonu, ale zaklad zustava zakladem.
PS: Ano, ja osobne jsem se nekterych diskuzi zucastnil, nekdy zbytecne, tak jak zbytecne reagoval coz uznavam, ale nekdy, nekteré odpovedi kdyz uz to snad bylo i na hranci fyzikalnich zakonu, reagoval musel, v opacném pripade nerozumim oznaceni "RADCE" jakékoliv barvy (presnou hirarchii zde neznam), kde by toto oznaceni a jeho podstata postradala smysl.
• Stalé to je lepsi protoze to mam doma, nebo dokonce protoze to ma kamarad, obhajovani se clanky vseho druhu, neni k pousmati ale k zaplakani..O vlastni oznaceni nebo obhajobu "radce" mi nejde, chodim sem i jako neradce <XoXoChanel>, bohuzel, nekteri tazatelé, k tomuto oznaceni gradu maji duveru.

Jen přidám komentář: Poradna bude vždy taková, jací budou tazatelé a rádci. Když není někdo schopen napsat nadpis (ani poté, co nad formulářem je hovadským písmem napsáno pište výstižně předmět), tak je to těžké a automaticky se očekává od modů, že to mají všech no přepisovat?

Další věc: "hádky" (za mně: slušná výměna názorů) je základ diskuse, nikdo tady nemá 100% patent na rozum, i když třeba M-Polovy sestavy jsou vážně dobré. Je na každém, aby si vyhodnotil informace a k tomu slouží "hodnost" - Zlatí rácové mají váhu větší než stříbrní a ti zase větší než bronzoví, všichni pak větší než neocenění a nebo dokonce neregistrovaní. Neexistuje žádné dogma, dokonce neexistuje nikdo, kdo by se o Poradnu staral coby primární zaměstnání. Vše je to otázka práce ve volném čase, a podle toho to taky tak berte. Mně třeba Poradna vezme denně 1-2 hodiny volného času, který bych mohl prožít úplně jinak - a věřím, že spousta adminů, modů a rádců to má podobně.

V podstaě s komentářem s dovolením moc nesouhlasím. Spíš hají současný,ne zrovna ideální stav. Rozdělení rádců dle barev bez upřesnění odbornosti není v pořádku. To jako třeba v nemocnici primář (zlatý rádce) očního oddělení nebude hvězda na chirurgii. Já bych dokonce tady ty hodnosti zrušil a preferoval odbornosti dle kategorií.To,že to tady lidé dělají ve volném čase je přece jejich volba. O tom bych se nezmiňoval. Je mnoho rubrik i jinýchn neplacených. Řekl bych,že většinu zde radících těší zájem který o tuto poradnu je a ne si dělat zásluhu že "můj" nebo jiného čas je nade vše. Tak to nedělej.

rádců dle barev bez upřesnění odbornosti není v pořádku. To jako třeba v nemocnici primář (zlatý rádce) očního oddělení nebude hvězda na chirurgii.

Ten, kdo tady radí, tak radí obvykle v tom, čemu sám rozumí. Výrazem nějaké vyzrálosti je i to, že se neseru do toho, čemu nerozumím.
Třeba sestavy (například) jdou mimo mě, tak tam prostě neradím. Myslím, že takhle to mají i ostatní.
Primář očního oddělení se také nebude srát do operace apendixu, nemyslíš?

Další věc: "hádky" (za mně: slušná výměna názorů) je základ diskuse

Četl jsi ty poslední "diskuze" u těch sestav? Tomu já diskuze neříkám, to jsou kolikrát opravdu hádky a nadávky.

A ty nadpisy - ano, je to tam napsaný. Ale nikdy to nikdo moc neřeší a pak ty nadpisy jsou takové jaké jsou. Uznej sám. Zní lépe "Herní PC sestava" nebo "PC sestava na hry, xx xxx,-, OS"? Pak by se mnohem lépe odkazovalo na dřívější sestavy. Takhle když někdo napíše "najdi si v historii", tak se to rychle dohledat nedá. Třeba by se někdo přihlásil někdo, kdo by řešil jen ty nadpisy. Mě by to třeba osobně nevadilo. Nejedná se o nic náročného a až tolik těch sestav tu denně není.

Ale až tady budou ty sestavy.net, tak to bude úplně o něčem jiném, to je pravda.

Tw to uz naznacil, ja len doplnim.
Takisto ako vy, tak aj my spravujeme a vyvijame poradnu vo svojom volnom case. Na tohtorovnom valnom zhromazdeni sme si postavili plan vyvoja na rok dopredu, urcili priority a bohuzial pre niektorych z vas zmena v znaceni radcov tam nie je. Takze nad tym zatial neuvazujeme, pretoze poradna ma ine a myslim dolezitejsie veci an riesenie.
Pravdupovediac neviem, co riesite, pretoze ja osobne som z tvorby zostav stiahol par mesiacov po prichode M-Pola, pretoze som usudil, ze nemam co navyse ponuknut oproti jeho navrhom. To, ze tak neucinili vsteci a ze M-Pol ma konkurenciu aj "konkurenciu" je fakt, ze sem chodi prilis vela ludi a nie kazdy ma tolko sebareflexie ako som mal napriklad ja.
Trosku sa divim M-Polovi, ze sa nechal niekym/niecim vyprvokovat a stratil chut do tejto neocenenej cinnosti, ale zase to chapem, pretoze za tie roky som mal chut s celou poradnou prastit aj ja uz mnohokrat.
Pokladam vsak M-Pola za natolko inteligentneho, ze ked si trosku oddychne a ziska odstup nebud brat vsetky veci na poradni tak vazne a zase sa mu vrati povodny elan.
Ak budete vsetci trpezlivi a pockate par tyzdnov/mesiacov tak doladime tie sestavy(zostavy).net a v podstate sa navrhy zostav budu odkazovat iba na zostavy, ktore tam budeme mat a vyhneme sa tak (castokrat) zbytocnym diskusiam a hadkam.
Momentalna priorita je dokoncenia vyvoja noveho enginu poradne do konca roku, ktory by mal priniest uz roky ziadane nove funkcie.

Přiznám se,že mě dost překvapila tato věta z jiného příspěvku :... Zlatí rácové mají váhu větší než stříbrní a ti zase větší než bronzoví, všichni pak větší než neocenění a nebo dokonce neregistrovaní... To zavání samolibostí,prostě já jsem zlatý a rozumím od kolovrátku po nadzvuková letadla...

To nezavana nicim, je to normalne odstupnovanie, pretoze sme chceli radcov nejako rozlisit.
Ano zlaty ma pravdepodobne pravdu ak sa hada so striebornym a ten zase nad bronzovym, ale to neznamena, ze je tomu tak vzdy.
A nie je to ziadna samolubost, zlatych radcov pozname vacsinou dlhe roky a vieme oz za ten cas odhadnut uroven ich vedomosti a priznam sa, ze poradit blbost od zlateho radcu (mozno aj strieborneho) som tu este nevidel. S bronzovymi by som mozno obcas polemizoval.
Ano kto je zlaty naozaj rozumie vacsine veci a hlavne su to vsetko natolko inteligetni ludia, ze sa vyadruju len k veciam, ktorym naozaj rozumeju a nekecaju do vsetkeho.

No a jsme u toho. Neumím posoudit,že někdo proto že je zlatý tak rozumí od programování po mobilní telefony. Mám na mysli,že vysoké školy jsou taky rozdělené a absolvent třeba humanitních oborů neradí stavařům. No můj názor. Chtělo by to kategorizovat.Třeba Karel(mimikry) zvládá i psychologii a dovede rozveselit dav. Třeba .... raději jméno ne, je studený čumák,absolutně strojově naprogramovaný.

Hvězdy nejsou udělovány bez rozmyslu. Takže persony s hvězdou obvykle nejsou idioti, co by kafrali do všeho, ale radí tam, kde se vyznají. Všudybylům, všechnoznalům a podobným broukům Pytlíkům tu hvězdu nikdo nedá.
Já třeba se nevyznám v programování, tak takový dotazy ani neotevírám, v mobilech se vyznám málo, ale když už nějaký takový téma otevřu, tak tam vidím hádky tří stených jedinců, z nichž jsou dva totálně zaujatí pro/proti nějaké značce telefonu. Hodnota rad účastníků té hádky je nulová a udělali by líp, kdyby si zlámali prsty a už nic dalšího nenapsali.