Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba PC-nazory na kompatibilitu/vykon

http://www.czc.cz/8rcjs7g8p2irfbkv8c33cj28e4/sezna m

Dobry den, rad bych se zeptal na kompatibilitu a vykon teto (me snad budouci :-) ) sestavy (Rady kde usetrit nebo kde navic pridat, ci neco vymenit, jsou vitany bylo by vsak dobre se vejit do 30 tis) Nerad bych pak po koupi zjistil ze nemuzu neco nekam zapojit nebo mi to nebude komunikovat. Nejsem zas az tak zbehly ve stavbe PC, ale pevne doufam v me dohledavaci schopnosti. Case je pouze provizorni varianta, jde mi jen o to zda se do miditoweru "vejdu" s komponentami. Aneb estetiku az nakonec.

www.czc.cz/178263,174125,168552,145290,1788 44,141073,70136,110330,165980,178815,171934/kody

Desku za 3500kč protože má raid řadič? to tazatel jistě na hry využije, o 600kč levnější MSI B150 stačí. Nevhodná špatně větraná bedna k R9 390? v parnem létě to nespasí ani ten další fan přidaný na předek.

:-D Kde si byl tak dlouho? Chyběl si mi..

Tazatel chtěl sestavu do 30k, postnul jsem mu sestavu do 30k. Takže (už jsme zas u toho), když má prachy na něco lepšího, proč by měl brát něco horšího? Své slavné "béčko" si můžeš nechat pro sebe. Ta bedna není vůbec špatná, to je zas jen další z tvých úsměvných a nijak nepodložených blábolů. A jinak si představ, že 3 větráky v case by to chlazení fakt dostatečně spasili.

BTW: uprav si ten odkaz..
BTW 2: ten fan určitě nebyl myšlen na předek..

To zcela jistě podle té jedné negativní recenze, která u ní kdysi byla (nevím jak teď, nestudoval jsem). Nějaký moudrý zákazník s ní byl asi velice nespokojen a snažil se jí "pošpinit" a jak vidíš, tak u některých uživatelů této poradny se mu to povedlo a znamená to, že je celoplošně špatná.

To by ses spletl. Představ si že ano, čtu :-)
Ale JEDNA negativní recenze mě určitě nedokáže odradit od toho, abych si tu danou věc koupil. Jelikož tu jednu negativní recenzi tam mohl jakýkoliv člověk úmyslně napsat z jakéhokoliv důvodu.
A už vůbec kvůli JEDNÉ negativní recenzi nebudu o té case říkat, že je špatná a troubit to všem na potkání ;-)

Já vím, to přiznávám :-)
"bohužel" se dnes vyrábí hodně beden, které jsou prostě předurčeny k tomu, že ten zdroj musí být dole. A ano, vždy jsem u takových sestav zdůrazňoval fakt, že by se měl dát ještě jeden Arctic nahoru a vždy jsem ho v dané sestavě i doporučoval. U téhle case jsem "pozapomněl", že zde nahoru dát nelze, takže ano, asi jsem vybral to nejhorší z celého CZC. Je to takto už lepší? :-)

http://www.czc.cz/178263,174125,168552,145290,1788 44,141073,70136,110330,165980,178815,163028/kody

Mám Lian Li ,ventilátor vzádu a vepředu nic víc,karta která topí hodně 90C v zátěži GT7600 pasiv,zdroj dole a teploty ako v case kde je zdroj nahoře...

Tobě to teplo požírá ten hliník :)
Jinak takto vypadá sestava za 30k http://www.czc.cz/178262,178000,168552,180290,9968 9,164760,179545,141073,174125/kody
-výkonnější cpu
-ssd 5 let záruka
-bezkonkurenční zdroj v cenové relaci, 7 let záruka u výrobce+ czc, ultratichý 140mm fan, eco mod on/off, stabilita bez konkurence.
-deska dostatečná na herní pc, bez taktování atd.

K tomu zdroji jenom 2 roky u CZC a pak se starej posílat ho někam do ... platit poštovný sem tam atd to se fakt vyplatí,SS.G 5 let na CZC ,nedávno se tu něco podobnýho řešilo s GPU. ;-) Do herního za 30 bych nerval B150 ,na něčem odrbaná bude viz hore ve zprávičkách máš odkaz prkno z 8 vrstev ,ty levný 4 atd....

Ty jsi tu nějak hrozně rychle zmoudřel, nemyslíš? :-)

Jinak takto vypadá sestava za 30k

Možná leda tak pro tebe..

-výkonnější cpu

Bereš "výkonnější" CPU jen kvůli tomu, že si zas oj*bal desku, na které se prostě šetřit nemá. Viz dole od Sambilionka máš dost výstižný článek, že celé to tvé BÉČKO je vhodné max. tak do kancl šumítek.
Nehledě na to, že ten CPU je jen nepatrně lepší ve frekvenci, což ve hrách opravdu nepozná. Nebo tím chceš snad říct, že na i5-6500 se nedá hrát?

-ssd 5 let záruka

Nějak nevidím důvod, proč si připlácet za nesmyslnou záruku, když Crucial je ověřená kvalita..

-bezkonkurenční zdroj

:-D to stačí.. více to rozebírat nemusíme..

Tady máš návrh můj:
http://www.czc.cz/178263,174125,168552,145290,1788 44,141073,70136,110330,165980,178815,163028/kody
A zde svůj:
http://www.czc.cz/178262,178000,168552,180290,9968 9,164760,179545,141073,174125/kody

Já nevím, VŮBEC si tu nechci nějak honit ego, ale co myslíš, že je lepší?
S tvým CPU bys mě ve hrách rozhodně nevyklep. Oba jsme na stejné ceně, ovšem s tím, že já tam mám lepší a vhodnější MB, levnější SSD.

Tvůj sesmolený návrh pramení pouze z toho, že ty nikdy nedokážeš s nikým souhlasit (a už vůbec ne semnou), proto se za každou cenu musíš snažit doporučit něco více "cool" ;-)

jeste k tomuto

zdroj: ten EVGA zdroj, koukal jsem na recenze nevypada spatne, nicmene jak Seasonic, tak EVGA jsou za stejnou cenu, proto bych se drzel proverene kvality Seasonicu.

cpu: dokonce jsem ti chtel v tvem prispevku odepsat, ze i i5-6500 je zbytecne a staci i5-6400, protoze vykonove rozdily jak mezi tema dvema, tak i i5-6600 jsou minimalni a je zbytecne priplacet, ale pak jsem uvidel ceny a bylo mi jasne, ze zatimco investice +300 do i5-6500 muze davat smysl, jakekoli dalsi penize navic uz smysl nedavaji.

ssd: tak Samsung 850 EVO vubec nema smysl rozebirat, na tom se pozna, ze ten frkulin vubec nevi o cem mluvi, tenhle ssd nedava zadny smysl, neprinasi vubec nic navic, je oproti Crucialu i Transcendu pomalejsi, drazsi a mene spolehlivy. Pokud chce nekdo spickovy SSD, tak Samsung 850 PRO, ktery je ale uplne za jinou cenu. V ekonomicke kategorii rozhodne Crucial MX200 nebo Transcend 370(S).

ZDROJ:
Ono mu totiž asi nestačí, že jsem začal cokoliv namítat proti jeho slavnému EVGA. Zavřel jsem oči, zaťal jsem zuby a přestal tenhle zdroj jakkoliv hanit. Ale aby používal výraz "že v této kategorii je to bezkonkurenční volba", ba co víc.. aby ho povyšoval nad Seasonic, to se mi zdá trochu moc. Takže naprostý souhlas.. pokud je cena stejná, nevidím důvod, proč brát něco jiného, než ověřenou kvalitu.

CPU:
Tak samozřejmě.. v těch procesorech jsou rozdíly čistě jen ve frekvenci (což nijak neznačí výkon = určitě to neznamená, že ani ten i5-6400 by nebyl vhodný na hry). A kdyby byl tazatelův rozpočet nižší, s klidným svědomím bych ho tam dal. Ale ten 6500 se tam vešel, tak proč ho tam nedat.

SSD:
Ano, ještě pro verzi "PRO" od Samsungu bych měl samozřejmě pochopení. Ale umění je tam dát KVALITNÍ SSD za cenu takovou, aby se tazatel vešel do rozpočtu a aby to nebylo za cenu toho, že oj*be další důležité komponenty. Tudíž MX od Crucialu pro mě byla vždy jasná volba = kvalita. Takže opět naprostý souhlas :-)

Můj názor je ten, aby lépe padal do PC prach nebo aby člověk mohl osadit radiátor na vodní chlazení. Ano, může jej osadit i normálním ventilátorem, ale to se mi zdá jako zbytečné. To co se zepředu nasaje, vzadu se vyfoukne. Co se nestihne vyfouknout s pomocí ventilátoru, tomu pomůže fyzika (teplý vzduch postupuje nahoru).

Co se tyka desky, tak B150 k nejakemu i3, Pentiu apod., ke slusne slozene sestave za 30k je B150 vysmech, urcite H170. Sam mam o neco levnejsi MSI H170 Gaming M3 a kdybych se mohl rozhodnout znovu, tak urcite vezmu tu Pro, ikdyz momentalne uz byly problemy sitovky na M3 pod linuxem vyreseny a deska slape OK.

Ohledne skrine take nesouhlasim s tim, ze to neuchladi, ale faktem je, ze jsem si nevsiml zdroje dole. Preferoval bych skrin se zdrojem nahore.

To nema s hrama zadnou souvislost, H170 nebo konkretne ta H170 Gaming Pro je lepsi na vsechno.

---

Abych se jeste vratil zpet ke skrini, hruza, ziram na CZC a vsechny skrine zdroj dole. Zase nejaka pojebana moda. Tazateli doporucuji zajit do bazaru a koupit levnou starsi skrin tam nebo aukro apod. S CZC se pak domluvit, aby ti to postavili do vlastni (dodane) skrine, myslim, ze u sestavy za 30k by to nemel byt problem. Pozadavky na skrin se zdrojem nahore jsou snad krome rozmerovych a zbytecnych perforaci vsude mozne, jen dobre udelana perforace zadniho ventilatoru a moznost namontovat 120mm ventilator, pouze mensi rozmery nebrat.

Jinak co se tyka otvoru pro ventilator nahore, tak je to pravda, pouze zadni ventilator bude zbytecne zvysovat otacky a bude hlucnejsi. Na druhou stranu ventilator nahore snad u zadne z tech levnejsich skrini neni reseny s nejakym filtrem nebo krytim proti padani prachu. Takovou levnou skrin mam u sveho stareho PC, muzu stoprocentne rict, ze uz bych to nikdy nechtel.

To nema s hrama zadnou souvislost, H170 nebo konkretne ta H170 Gaming Pro je lepsi na vsechno.

Nenapsal si sice na co na všechno,(asi myslíš ten raid řadič a usb 3.1) MSI B150 má aspon M.2 slot který my přijde výhodnější.. Jinak ok tvůj názor

translate.google.cz
Do herního za 30 bych určitě nerval B150....

Hodnota & Závěr: Jaký je nejlepší Chipset pro můj herní PC stavět?

Pro hráče, můžeme téměř okamžitě vyloučit-out Q170, Q150, a B150 jako vhodné čipových sad. Q170 má nejvíce herní-ready funkce tří (s jeho podporou PCI-E), ale náklady budou posíleny nepřiměřeně s ohledem na obchodní zaměření při zvažování více hlavního proudu alternativy. To tedy přesune nás do rozsahu jen Z170, H170, H110 a. Jsme ignorovat X99 neboť hostí zcela jinou architekturu procesoru.

Nejvíce bezprostřední způsob, jak zúžit možnosti dole je odpovědět na tuto jednoduchou otázku: "Chci, aby přetaktovat?" Pokud odpověď zní "ano" nebo "možná", pak Z170 je místo, kde v rukou opratě. Je-li odpověď "ne", můžeme začít s ohledem na ostatní požadavky systému. Konfigurace GPU, například, bude další rozcestí; Uživatelé, kteří požadují SLI nebo CrossFire by měl být nákup Z170, a ti, kteří vědí, že nikdy nebudete muset může začít uvažovat H170.

Uživatelé bez zájmu o přetaktování může ušetřit peníze tím, že se rozhodly pro non-K procesoru, a pak se může dále ušetřit peníze pomocí H170 desku (pokud konfigurace multi-GPU a / nebo přídavné PCI-e zařízení jsou nepotřebné). H110 by se našlo v ultra-rozpočtu staví a má smysl v některých regionech. Pro většinu NA a EU kupujících, bych důrazně doporučujeme H170 jako základ při posuzování gaming-grade částí.

No za me, neni to uplne jasne, ale NVidia si hodne uskodila s tou ojebanou pameti u GF970, kdy 3,5GB je rychla pamet a 0,5GB je pomaloucka pamet jak od sneka. Ono to ve vetsine her nebude mit zadny vyznam, ale je to od NVidie ojeb ktery hodne lidi nastval. Dalsi pomerne nejasna vec je DX12, jednu se zajimavych a velmi pravdepodobne do budoucich her nasazovanych feature karta od NVidie nepodporuje a karta od AMD ano. Druhou stranou mince ale je, ze se spekuluje, ze pristi rok vyjdou nove generace karet od NVidie i AMD a ze vykon pujde nahoru snad i v desitkach procent. Stane-li se to, je pomerne mozne, ze se tomu prizpusobi i vyvojari her a budouci tituly, ktere budou na DirectX12 budou stejne vyzadovat vykon, ktery nedokaze poskytnout ani GF970 ani R9 390. Vykon v DX11 je u obou karet podobny, podobna je cena, akorat preci jen diky lepsi podpore DX12 je tu nejaka nevim zda az tak velka sance, ze R9 390 bude pouzitelna delsi dobu. Vyhodou GF970 je jeji nizky prikon a tudiz je ta karta setrnejsi k tve penezence (vydajum za elektrinu). Rozhodnout se musis sam.

Na jakem hrajes rozliseni?
Pokud je to jeden fullHD monitor, vzal bych v tuto chvili R9 380 nebo pockal do vanoc na R9 380X a radeji setril na budouci upgrade grafiky, pokud se septanda promeni v realitu. Pokud je to vyssi rozliseni nebo vic monitoru, pak se budes muset rozhodnout mezi tema dvema drazsimi kartama.

Tohle je dokonale ukázkový až učebnicový rozbor, pod který se podepisuji :-)

Dodám je pár věcí z mého pohledu. K tomu nekonečnému boji 970/390.
Ono když se člověk podívá už jen na ty papírové parametry, musí mu být jasné, že ta 390 má prostě trochu navrch (větší sběrnice, více paměti, více snímků). Tím samozřejmě rozhodně neříkám, že zrovna toto by byly věci, které se nějak extra promítnou do FPS ve hře. Přiznávám, že v určitých hrách, při určitém nastavení, při určitém rozlišení, je někdy ta 970 trošku výše. Ale vesměs jsou to pro mě vždy tak nepatrné rozdíly, že bych se tím nějak moc neorientoval. Takže i kdyby obě ty karty byly parametrově a výkonově naprosto stejné (což nejsou), pořád u mě vyhrává AMD z pár prostých důvodů. A abych se tu neustále neoháněl tím slavným DX_12 (i když tak to prostě je = AMD bude asi lepší), tak další z těch důvodů si sám vyjmenoval.
Celá nV se mi těmi jejich GPU dost zprotivila. Mohl bych nastínit ořezanou plečku 960, kde za stejnou cenu mohu mít opět lepší 380. To samé platí i o "nově" vydané 950. Ten samý šunt (pro mě) jak 960. Pravdou zůstává, že co se týče karet od nV, měl bych pochopení už jen pro dvě. Buď dražší a výkonnější 970, nebo do levnějších sestav pak 750Ti. Jenže nikdo mi nevymluví, že z mého pohledu toho AMD nabízí prostě mnohem více. Levnější sestavy (R7 360/370, R9 380).. do těch dražších pak 390. Podstata je v tom, že ceny jsou stejné, ale ten výkon je úplně někde jinde. Už jen i ten papírový, kdybych to měl srovnat s nějakou 950/960. Pro nákup těchto karet opravdu nevidím opodstatnění.

Jediné, co by se dalo u 390 považovat za "neduhu", je ta spotřeba. Ale kolik lidí to bude řešit z těch, co si takovou kartu kupují? Ale jo, dokázal bych to pochopit..
Můj názor je ale ten, že těch 8GB paměti se může v budoucnu určitě hodit.

Takže tak, jak jsem byl dřív zainteresován do nV, dnes je tomu úplně naopak. A kdybych si dneska pořizoval špičku, tak už by to nebyla žádná 980Ti, ale FuryX :-)

Jen dodám, že ať bude budoucí výkon nových grafik jakýkoli, téměř jistě bude maximálně jen cca dvojnásobný (nárůst mezi generacemi nebyl historicky nikdy vyšší). Tj. z R390 se stane (nejhůře) řekněme nižší mainstream, na kterém by neměl být problém provozovat jak minulé, tak budoucí hry v rozumných rozlišeních a nastavení kvality zobrazení.