Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - nevyžádaný režim spánku

Zdravím,
od doby, co jsem přešel na Windows 10 (cca 3 týdny), se mi stává, že se mi můj počítač samovolně uspává, a to vždy tak po 3 minutách. Samozřejmě vím, že je nutné to nastavit, ale dělá to, i když to nastavím. Jen uvedu, co všechno jsem nastavoval:
1) Po stisknutí Start - Nastavení - Systém - Napájení a režim spánku: ve všech možnostech jsem nastavil "Nikdy".
2) Po kliknutí na "Další možnosti nastavení" - Zvolené schéma "HP Optimized": Ve všech možnostech nastaveno "Nikdy".
3) Po kliknutí na "Změnit pokročilé nastavení napájení" - ve všech možnostech, které mě napadají, a které s tím mohou souviset, zvoleno "Nikdy". Např. "Vypnout pevný disk po": "Nikdy". Režim spánku i hibernace "nikdy". atd.

Přesto se mi stává, že se počítač sám převede do režimu spánku, cca po 5 minutách, pokud na pozadí není nějaká aktivita, jako hudba či stahování souboru, resp. má vlastní aktivita prostřednictvím periférií, jako jsou myš či klávesnice.
Netušíte, čím to může být? Jsem už z toho celkem zoufalý. Kdykoli si zajdu udělat čaj/kafe a vrátím se, počítač je uspaný, kdykoli si skočím na WC, po návratu je uspaný. Je to otrava.
Mimochodem, přítelkyně přešla u totožného NTB z totožného OS (8.1) na totožný OS (10) ve stejnou dobu jako já, a neděje se jí to...

Já tam mám ten HP Optimized, protože jsem si všiml, že když jsem na baterii, tak při běžné práci počítač místo tří hodin vydrží čtyři. Takže čistě pragmatické důvody. Ale ok, zkusím nejprve to první řešení a pak to druhé... ale chvíli to potrvá...

Ok, takže první krok nepomohl. Druhý (změna schématu z HP Opt. na "Rovnováha") taky ne. Vždy se počítač po chvilce sám uspí.

K těm dalším programům HP. Já mám zakázaný skoro ve všech případech jejich start po spuštění systému. Koukal jsem se do procesů a běží mi vlastně jen dva:
1) HP Support Assistant - ten program mi ale přijde vcelku užitečný, hlásí mi vždy aktualizace ovladačů. A vlastně nic dalšího neumí, když nepočítám opravdu velmi jednoduchou diagnostiku HW.
2) HP 3D Drive Guard. K tomu programu se ale nijak nedostanu. Jediné, co vidím, je ten proces + ikonka sbalená ve spodní liště - na tu, když kliknu, nic se nestane, kromě toho, že se ukážou dvě možnosti: a) O programu; b) Informace. Jsou tam napsány nějaké žvásty. V prvním případě verze a copyright, v druhé případě jedna věta: "Přijímá upozornění z integrovaného rychloměru a automaticky parkuje pevný disk, aby v případě pádu počítače snížil riziko poškození." Tzn. asi by to na tohle nemělo mít vliv. Ten program ale nemá žádné grafické rozhraní, resp. se k němu nedostanu (ani přes program files).
Takže fakt nevím :(

K dalším programům od HP, které ale nepoužívám, patří (výpis ze složky Program Files/HP:
1) HP Hotkey Support
2) HP System Default settings
3) HP System Software Manager
4) HP Wireless Button Driver
5) HP Wireless Hotspot
6) HP Ceement
7) HP Customer Feedback
8) HP Health Check
9) HP Quick Start
10) HP Support Framework.

Samozrejme ze to suvisiet moze. Hlavne v tom ze to co tam mas moze byt nekompatibilne. Ovladace mas instalovat rucne z webu vyrobcu pre W10 ak mas W10, a ne cez nejakeho tupeho asistenta, apod. Ja osobne tu pisem dookola uz asi 350ty krat ze prechod na W10 robi len pokusny kralik s oblubou v adrenalinovych sportoch. Na NTB ma byt to co tam dal vyrobca a nema sa na to sahat.

Ten asistent je ale fajn. Je to oficiální... není to nějaká blbost, jako třeba od TuneUp či Advanced system care - to bych do počítače nedal. Navíc to používám pouze k tomu, že mě to upozorňuje na aktualizace. Neinstaluju to z toho, vždycky si ověřuji aktualizace na webu výrobce a stahuji je z nich.
Já si na ten přechod nestěžuji... všechno je svižnější, s ničím nemám problém... tohle je jediná věc, která mi dělá starosti. Ale srovnám-li to s W 8.1, které jsem měl předtím, je těch problémů mnohem méně.

Při startu se spouští (kromě již zmíněného) tohle:
Synaptics TouchPad 64
Logitech Download Assistant.
Lingea Update Center
Java Update Scheduler
IDT PC Audio
HP Accelerometer System Tray
Google Chrome
Cisco AnyConnect User Interace
Catalys Control Center Launcher
AcroTray (od Adobe)
Box Sync (Claudové uložiště)
A to je vše... nemám ani antivir... k čemu taky :)

Nic z toho by nemalo sposobovat sleep, skus sa hrat s nastaveniami energie a to napr. tak ze nastav profil plny vykon, a skus nic nerobit ci sa to uspi, alebo aj ponastavuj vsetko na vypinanie po 10minutach a sleduj ci sa to zmeni na 10minut, apod.
Chod na web vyrobcu ntb a skus zo sekcie pre Win10 preinstalit vsetky ovladace co tam su, aj ked teda podla mna to neni ovladacmi ale nieco tam je posahane asi od HP, neviem ze co konkretne.

Mozes si aj tie W10 skusit nainstalit uplne nacisto, instalacka je na webe MS, a potom len spravne ovladace z webu vyrobcu. Ale vydrz na baterku jaku to bude mat potom to netusim - vseobecne vydrz zavisi od vela veci, neviem jak si dosiel k tym 3hodiny vs 4hodiny, najviac zere napr. display a disk apod tak to mohlo byt vypinane, pripadne aj nejake zariadenia to sa da nastavit u kazdeho zvlast v spravci zariadeni apod.

Zdravím , riešim ten istý problém s dvoma strojmi Lenovo (taktiež po prechode na win 10). zaujímavé, že na HP som si to nevšimol.
Stroje po reštarte sa sám do spánku nedostane.
Avšak ak ho raz vypnem (do spánku- ja stroj málokedy vypínam úplne, väčšinou len do spánku) tak sa dostane do zvláštneho stavu, že za 3 minúty bez spomínaných akýchkoľvek prehrávaní, či pohybov sa uspí za zhruba 3 minúty.
A po reštarte je zasa v poriadku.
Tento stav sa mi ale deje len nejaký mesiac a 10ku mám dlhšie, takže to nebolo ihneď po prechode na 10ky.

Prosím kohokoľvek, ak máte nejaké riešenie dajte mi echo na "lubosliva@hotmail.com", nakoľko nie som registrovaný na tomto fóre.

původní tazatel tu aspoň vypsal všechno co se mu spouští po startu, přiznal že mu na pozadí běží i služby od hp, ke kterým se neumí dostat - a klasicky že nejde o korektní čistou instalaci, ale o update a podle toho taky dopadl.

ty ses tu přimíchal a neuvedl jsi nic, z "přechodu" na w10 se dá jen odhadovat že jde taky o update, o instalaci w10 ovladačů ani slovo - tak co chceš řešit?

(registrovat se nemusíš, dotaz založí i neregistrovaný. nebo aspoň svůj tzv. "podobný problém" založí jako nový thread a ne jako odpověď na cizí komentář)

Přišel někdo na něco proč se tak děje? Mě to dělá také. Všiml jsem si, že to dělá pouze když PC uspím a znovu ho probudím. Po restartu PC nebo normálním zapnutím to neudělá nikdy. Vše bych měl mít nastavené dobře, žádný balast od výrobce c PC nemám, pouze pár her, ovladače, pár běžných programů. Žádný TuneUP apod. v PC nemám, pouze antivir od Esetu.

Omlouvám se, neuvedl jsem všechny info. Jedná se o NTB ASUS N56V, kde je celkem zčerstva (cca 2 měsíce) nainstalovaný nový OS Win 10 Home. Žádný problém s ním není až na to samovolné uspávání (Nedělá to vždy, ale pouze někdy, je to fakt zvláštní)

Problém vám to sice nevyřeší, ale než někdo chytřejší pomůže... (Bude to v ovladači myši) Probuzení myší si OS vyloží jako náhodné nebo nevyžádané probuzení, tak znovu systém uspí. Probouzím tlačítkem na notesu, u myši jsem -aby mě to nesvádělo- probouzení zakázal.

nebude calý problém v tom jednom HP programe,ktorý sníma otáčky disku z integrovaného meráku,bezpečne mu zaparkuje hlavičky a tým chráni disk pred poškodením-pri nepoužívaní notebooku zistí nulovú aktivitu,dá pokyn k zaparkovaniu hlavičiek disku a tým pádom systém zareaguje uspaním bez ohladu na to aký je nastavený power management v systéme......

Zkuste, pokazit tím nic nemůžete. Je to přesně, jak píšete - když počítač jednou uspíte a probudíte, tak to začne dělat- mně to tak vadilo, že jsem se vrátil k WIN 7, potom jsem objevil tu radu a znovu jsem nainstaloval WIN 10 a po té úpravě to jede bez problémů.

Měl jsem také stejný problém všechno jsem zkontroloval správně nastavil i v regeditu a stejně se notebook vypínal cca. po 5 min.
Řešeni mám notas HP tak jsem nainstaloval Hp power manager a tam to přenastavil a od té doby už se notas nevypiná sám od sebe při nečinosti.
Snad ti tyto řádky pomohou hodně štěstí.

Domnívám se, že to způsobují Windows 10, které neustále aktualizují, t.j.hlavně kontrolují, osobní počítače. Považuji to za neoprávněné zásahy do osobního vlastnictví a využívání počítačů a mělo by se to Microsoftu (nebo kdo to způsobuje) zakázat! S ochranou počítačů to nemá nic společného! Myslím, že pořádná pokuta od příslušného úřadu by to spravila!
Honza