Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyber tiskarny

Zdravim poradnu...

Prosim Vas,chtel bych poradit..
Hledam pro znamyho tiskarnu,ktera bude mit tyhle funkce: Duplex tisk,Duplex scener,WiFi,barevna,laser,kompatibilita s Andorid,iOS..Tiskarna bude pouzivana halvne pro obcastny kancelarsky tisk a samozrejme prijatelna cena,vcetne "slusny" ceny za nahradny tonery...

Vybral jsem tuhle,coz by mi parametrovo vyhovovalo,nevim ale,co obnasi technologie gelu:
https://www.tsbohemia.cz/ricoh-tiskarna-sg-3100snw -405778-_d231053.html?utm_source=tsbmailing&utm_me dium=email&utm_content=a.cz/ricoh-tiskarna-sg-31&u tm_campaign=11-12-2015

Uvitim samozrejme i jiny navrhy a duvody proc...

Dekuji predem za veskery rady..

Priznam se,ze do ted jsm si to myslel..nakonec,chtel bych a pozadavek je i duplexni scener...
Tak jestli je to mozny,doporuc jinou..

EDIT: jeste by me taky zajimalo,jak moc se gelova technologie vyplati..Nekde jsem totiz cetl,ze obcas ten gel vyschne,ne tak brzo jak u ingoustu,ale stat se to prej muze..To bych pak moc tuhle verzi nevolil,jestli to pravda je...

Ví, na zahraničních webech z něho moc na větvi nejsou - kvalita nic moc, občas prý zaschne, na fotky a malé detaily nevhodné, špatně rozmístěné konektory i ovládací tlačítka, nekvalitní a NEDUPLEXNÍ skener, atd. Podle popisu to s OKI nelze vůbec porovnávat. Škoda, celkem se mi zamlouval a tú cenu bych jej koupil domů.

Mail jsem ještě nezkoušel, ale z tabletu to tiskne jedná radost. Jenom jsem si z Google Play stáhl (OKI) Mobile Print a žádný problém, ovšem tiskárnu i tablet mám ve stejné síti, tiskárnu přes LAN kabel, tablet přes WiFi.

Celkově je s tím skvělá práce, třeba skenování 2x Simple to Duplex a podobné vychytávky. A instalace nebyla vůbec složitá, jak to všude každý píše, akorát jsem musel poctivě čekat, až si to všechno nainstalovalo z přiloženého CD. Taky čeština se do ovládacího panelu musí nahrát z přiloženého CD. Kdybych si o tom nepřečetl na Internetu, ani bych nevěděl, že se tam dá nahrát české menu.

Zatím jsem objevil jedinou chybu, kterou mi potvrdila i CZ podpora OKI - víceúčelový podavač nemá čidlo vloženého papíru, takže se zdroj musí přepnout v menu přistroje nebo na PC, popřípadě nastavit natvrdo s tím, že pak pokaždé nejdříve zkouší víceúčelový podavač a až pak vezme papír ze zásobníku. Většina ostatních tiskáren to pozná automaticky a když má něco ve víceúčelovém podavači, tak si nejdříve vezme papír z něj. U skeneru to ale kupodivu funguje automaticky.

Pokud nepotřebuješ fax, tak MC352dn je to naprosto stejná, akorát nemá fax: https://www.tsbohemia.cz/print.asp?cls=iisutil&act ion=stiparcomp&stiid=146684&stiid=146682

Momentálně se cenově nejvíce vyplatí MC342dn: http://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/oki-mc342d n/, akorát náklady na stránku jsou tam trochu vyšší: naklady_tisku_2015_06.xls . Sám jsem tak v listopadu kupoval MC332dn za 4280 Kč a nyní je všude za cca 8.000 Kč! A je to kus poctivý mašiny!

To, jak je tiskarna pripojená k domácí síti přece nemá nic společného s tím jestli tiskneš nebo skenuješ z tabletu nebo mobilu.
Nebo chceš říct, že budeš tabletem připojen současně do 2 sítí - k routeru, abys měl přístup k internetu a když budeš chtít tisknout nebo skenovat, tak se odpojíš, připojíš se k tiskárně, vytiskneš a pak se zase připojíš k routeru?

Tak třeba je router v jiné místnosti než tiskárna a WiFi připojení k síti je elegantnější řešení než tahat kabel. U některých tiskáren s WiFi jsem ale četl stížnosti, že podporují jenom přímý tisk přes WiFi, t.j. že k síti je připojit nelze, jenom přímo k PC nebo NB/mobilu/tabletu a pokud je to pravda, tak to doopravdy není moc praktické.

Taky jsem původně měl v požadavcích WiFi připojení, ale OKI MC332dn byla v akci za 4.300 Kč, tak jsem to zkusil s tím, že i když jsou tonery jenom startovací, tak se to stejně po jejích spotřebování může vyhodit, když to bude velký průser.

Zatím ale zjišťuji, že je to velice dobrá mašina a WiFi mi vůbec nechybí, jelikož je připojená kabelem k LAN sítí, ke které mám přes WiFi připojený NB, tablet i mobil a dokáži tak na ni tisknout i bez WiFi rozhraní. Naopak, u některých tiskáren WiFi jsem četl, že při tisku z NB/mobilu/tabletu se mobilní zařízení nejdříve musí odpojit od WiFi sítě, pak připojit přes WiFi k tiskárně, vytisknout dokument, odpojit od tiskárny a znovu připojit k WiFi síti.

Takže tiskárna s WiFi má smysl jenom v případě, když nelze tiskárnu připojit LAN kabelem k routeru (jenom WiFi router bez LAN rozhraní, tiskárna v jiné místnosti), ale musí umět režim infrastruktury, což prý každá neumí nebo dotyčný nepoužívá síť s WiFi routerem a potřebuje tisknout a skenovat z/do mobilního zařízení. Jinak stačí připojit multifunkci síťovým kabelem do sítě s WiFi routerem a tisknout/skenovat přes WiFi připojení.