Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha souborů - FORFILES + 7zip

Donedávna jsem řešil denní zálohu dat z PC dávkovým souborem pomocí DOSového prográmku pkzip.exe, který pomocí přepínače umí z daného umístění "vyzobat" všechny soubory s datumem shodným se systémovým datem (resp. soubory změněné v aktuální den).
Po přechodu na Win7 64b pkzip nelze použít, tak se to pokouším řešit pomocí příkazu FORFILES a 7za.exe (=command line verze 7zip), ale stále mě to neposlouchá a nevím, kde je zakopaný pes.

Pokud by byl někdo ochoten poradit, byl bych moc rád.
Zadání je tedy:
Z daného adresáře (včetně podadresářů) vybrat všechny soubory s aktuálním datem změny a zabalit je do zip souboru včetně plných cest odpovídajících zdrojové adresářové struktuře.
Děkuji

Mám dojem(?), že 7-zip neumí vybírat soubory podle datumu. Tak bych to obešel.

Soubory se systémovým datem vybereš:
FORFILES /D 0
Ty bych někam (dočasně) nakopíroval, pak na ně pustil 7-zip a všechny zazálohoval. Po záloze dočasný adresář smazal.

Vím, je to delší než kdyby to šlo najednou.

problém je v tom, že otevíráš pro každý soubor novou instanci cmd.exe a velmi pravděpodobně narážíš na problém otevřeného souboru archivu pro zápis, což lze v jednom okamžiku pouze v jedné instanci. Proto, dle mého mínění, je pak v archivu "náhodný" vzorek souborů.

edit: tady jsem našel řešení někoho jiného: http://superuser.com/questions/443729/windows-batc h-file-7-zip-archive-files-using-date-range

del %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst
forfiles /p "r:\Test" /s /d 0 /c "cmd /c echo @PATH >> %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst"
"c:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -tzip -scsDOS -spf2 r:\Moje-zaloha.zip @%TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst

cesty si přepiš podle sebe, 7-zip mám aktuální verzi 15.12 kde už není 7za ale jen 7z.
mě to funguje...

[url=http://del %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst
forfiles /p "r:\Test" /M *.* /s /d 0 /c "cmd /c echo @PATH >> %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst"
"c:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -r -tzip -scsDOS -spf2 r:\Moje-zaloha.zip @%TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst
]del %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst
forfiles /p "r:\Test" /M *.* /s /d 0 /c "cmd /c echo @PATH >> %TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst"
"c:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -r -tzip -scsDOS -spf2 r:\Moje-zaloha.zip @%TEMP%\seznam-k-zalohovani.lst
[/url]

tak se opět potvrdilo že v každém programu je alespoň jedna chyba :-)

u toho forfiles přidej ještě parametr /M *.*
tím docílíš aby v seznamu nebyly i názvy samotných podadresářů.
7-zip jak vidí název podadresáře tak tam potom sype i celý jeho obsah.
Takhle budou v seznamu jen názvy jednotlivých souborů...

:puff:

Díky moc! Vidím, že se tím vážně zabýváš.
Cesty jsem změnil a píše mi to "Incorrect command line"
Napadá mě, jestli by to nemohlo být mojí verzí 7-zip, ale nerad bych instaloval celej novej 7zip. Nedalo by se poslat mi jen ten 7z.exe z tvé verze (tedy pokud jseš ochote a pokud to podle tebe může být řešením)
hrochoroh<zavináč>seznam.cz