Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vo faktúre účtovali mms namiesto sms

Dobrý deň, prosím Vás o radu. V decembri som cez sviatky posielala sms, a keďže ich má O2 zadarmo, tak som nimi nešetrila.
Keď mi však v januári prišla faktúra v hodnote 73 €, tak po spamätaní sa z toho šoku, som to samozrejme išla osobne reklamovať.
Dnes mi však prišla odpoveď, že chyba je v mojom mobile (samsung galaxy s5 mini) a že mám faktúru zaplatiť.
Viete mi poradiť, či je ešte nejaká možnosť odvolať sa?
Ďakujem

Nedávno jsme hledali nový mobil pro babičku (dosloužil).. našli jsme nějaký ten pro seniory.. ale několik lidí v recenzích psalo, že po napsání 3 sms se zpráva změnila v mms..
Může to tedy být nějakým divným nastavením přímo v telefonu.

Jinak mohla bys požádat O2, aby ti konkrétně řekli datumy a časy u nejvyšších položek - pak si je jednoduše porovnáš s tím, co uvidíš v mobilu. Pokud narazíš na někoho ochotného, není to problém (podobně jsem řešil nesmyslné částky za premium sms, i když jsem žádné neodeslal).

Každopádně je to O2, takže přeju pevný nervy, budeš je potřebovat.

Nevím jak na Slovensku, ale u nás jsou podrobné výpisy u O2 k dispozici zdarma v internetové samoobsluze. Ale už to tu někdo myslím psal - telefon zprávu do které je vložen obrázek automaticky odesílá jako mms, tam bych hledal chybu nejdřív. Ono totiž některé aplikace pro psaní SMS (namátkou třeba Textra mají vlastní smajlíky a ty se vkládají jako obrázky!!!)

Tak je pravdou, že sms často neposílám, ale tohle si pamatuju pač sem na to čuměl. Sms byla prosta obrázků i smajlíků. Text byl psán "česky" tedy háčky, čárky a po odeslání jsem zjistil, že byla odeslána jako mms. Po odstranění všech znamének a odstranění mezer odesláno jako sms.

Nepátral sem jestli je to nastavením telefonu nebo nějaká fíčura O2.

ještě jsem si vzpomněl na siemens cx75 (před 10 lety) - ten už měl 256k barev a 1MP fotoaparát - tehdy bomba, co budu povídat :D

tak tam se mi po překročení limitu SMSka rozdělila na 2.. pak na 3 atd... a tuším že po 5 se z SMS stala MMS.. takže prostě každý telefon to má nastaveno jinak, je třeba si to hlídat.

Jinak taky se ještě přikláním k tomu, že je možné, že tazatelka použila nějaký smajlík, který se v aplikaci pro zprávy chová jako obrázek.

I mě můj telefon (Xcover 3) dělá to, že zprávu rozdělí maximálně na 3 SMS (při psaní jsem o tom informován, je tam počítadlo) a nad 3 to překonvertuje na MMS (dokonce na mě vyskočí popup, že SMS bylo změněna na MMS). Bohužel, prolejzal jsem všemožná nastavení a nejde to změnit na víc (teda, nerootoval jsem ani jsem nepoužil custom firmware). Tak o té vlastnoti vím, popup okno je docela zřetelné a tak si to hlídám.

Ad nějaká odpověď:
když má SMS v ceně tarifu (tzv. FlatTarif - neomezene volani a SMS kamkoli v cene pausalu), pak jednoznacne pocitat 5xSMS = cena MMS je blbost, protože MMS jsou vzdycky mimo pausal.

Hezký den,
a adresáti to dostali v jaké podobě? V podobě SMS, nebo MMS?
Tohleto se stává při odesílání SMS najednou více adresátům (skupinová konverzace) a špatným nastavením telefonu pro toto odesílání.

Hezký den,
Samsungy neznám, ale na Sony je v menu Zpráv Nastavení a v ní položka Skupinová konverzace s textem: "Zprávy budou odeslány všem příjemcům a všichni příjemci mohou odpovídat ostatním ve skupině, stejně jako v případě e-mailu. Odesláno jako multimediální zpráva". Tato položka je defaultně zapnuta a skupinové zprávy odesílá jako MMS. Možná to pomůže při hledání podobného nastavení v mobilu Samsung.

S ohledem na to, že jsem dělal aplikace pro odesílání SMS se k tomu mohu trochu vyjádřit.

Nejstarší a nejspolehlivější je 7-bitové kódování. Toto kódování pojme 160 znaků na SMS.
Využívá se u různých klíčů do internetového bankovnictví a podobně. Je zaručeno, aby jej
bez problému přijaly i historické mobily, které někteří penzisté aktivně mají.
Pokud chce uživatel používat i rozšířenou znakovou sadu, může použít 16-bitové Unicode kódování,
kde jedna SMS zabírá 70 znaků a umožňuje diakritiku. Dalším stupněm je MMS, která zabírá okolo 300 kB (maximálně).

V civilizovaném světě se dospělo k závěru, že moderní smartphony (telefony) by si měly managovat typ zpráv samy.
Cena sms totiž bývá stejná a u neomezených tarifů ji nikdo neřeší!

Ovšem pozor, my nemluvíme o civilizovaném světě. My se tady bavíme o kartelovém operátorském gangu.
Příšerný dobytek, nejdražší volání v EU, speciální, předražené ceny za špatné služby.

Takže tazatelka byla okradena, ale zpětně s tím nic nenadělá.
Je to státem posvěcená krádež !

A teď k tomu, co je v naší banánové republice, kam nechtějí ani běženci, potřeba dělat.
Samsung galaxy s5 mini běží na Androidu a tam je možné si definovat vlastní aplikaci pro
kompletní práci se zprávami.
Já osobně používám zastaralejší Messaging CLASSIC

Zde je možné explicitně zakázat odesílání SMS jako MMS:

[https://blog.lookout.com/wp-content/uploads/2015/0  7/SF11.png]

Ďakujem všetkým za spoluúčasť. :)
Nakoniec to všetko dopadlo dobre, aj keď prvá odpoveď na moju reklamáciu bola negatívna.
Ohradila som sa voči postupu aj výsledku a nakoniec mi odpustili sumu za mms.
Bolo mi to vysvetlené tak, že keď sms posielam viacerým adresátom (a mám pri kontaktoch aj ich fotografie) tak sa sms automaticky zmení na mms.
Ale určite sa ešte poradím, než si budem meniť nastavenia na mobile. ;)
Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň. :)

Toto chování je výhradně záležitost (výměnné) aplikace, která odesílá SMS.
U jakékoliv seriózní/použitelné aplikace lze toto nastavit jakkoliv, dle libosti.

Samozřejmě jeden z výdobytků flexibilního systému Android je, že jak klávesnice, tak
aplikace pro odesílání SMS, emailů a podobně jsou volitelné integrální součástí systému.

Narozdíl od méně flexibilních systémů, jako jsou Windows Phone, Symbian a podobně, kde je natvrdo
aplikace jedna (jak je to u Apple nevím).