Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntuser.dat.tmblf a ntuser.dat.TMContainer00000000000000000001.regtrans-ms

V složce UserJmeno se mi hromadí podobné soubory:

ntuser.dat{6cd6c717-d886-11e5-aa13-af9fd2c89770}.T M.blf
ntuser.dat{6cd6c717-d886-11e5-aa13-af9fd2c89770}.T MContainer00000000000000000001.regtrans-ms

Odkud se tam vzaly a mohu je smazat? Mám podezření, že vnikají po vyčištění a defragmentaci registrů CCleanerem nebo WinASORegistry Optimizerem, ale nechápu, proč je program vytváří a proč si za sebou neuklidí. Kdo má s tím zkušenosti nebo aspoň tuší, o co se jedná?

Jak CCleaner, tak s WinASORegistry Optimizer používám již několik let a nikdy jsem s nimi ani s PC žádný problém neměl. Najdou a smažou všelijaký bordel, který zbytečně zabírá místo na disku a v registrech - dočasné a instalační soubory, cookies, odkazy na neexistující programy, složky a pod. Když WinASORegistry Optimizer dokáže smrsknout registry na 10x menší objem, tak asi v původních registrech byl megabordel.

Jak to, že není, když CCleaner i VinASO vždy vypíšou hromadu klíčů a cest k programům, které jsem již dávno odinstaloval. Je obecně známo, že správa registrů ve Windows je tragická, Každá blbost se zapisuje na 10 různých míst, ale úklid po odinstalovaných programech již tak pečlivý není. Když vidím, co všechno CCleaner a WinASO v registrech nalezly, tak mám silný dojem, že u neošetřovaného PC stačí zanalyzovat registry a celá historie PC je jak na dlani - co, kdy a jak se na daném PC instalovalo a používalo.

Před optimalizací registrů CCleaner nabídne zálohu registrů a WinASO má také návrat k předchozímu stavu.

Mě ano! Není program = není klíč. Jenom proto, aby někdy v budoucnu jsem měl stejné nastavení u programu, který nejspíše již nikdy instalovat nebudu, mám mít v registrech bordel? Proč by měly mít registry 500 kB a musely být rozházené po celém disku, když mohou mít 5 kB a být na jednom místě?

Kromě toho, zmíněné programy odstraňují mnohem větší balast, jako jsou historie prohlížečů, dočasné a instalační soubory, cookies a podobně, které bych musel ručně složitě hledat a mazat. Tyto programy je zvládnou kvalitně a rychle odstranit najednou. Jak říkám, za 7-8 let jsem s nimi neměl jediný problém, a to je používám i několikrát za rok nebo i měsíc.

registry maju niekolko mega a ne 5kB, a je uplne fuk ci su rozhadzane, spracovanie par mega trva radovo mikrosekundy a je to vsetko v RAM. Drbes sa s tym uplne zbytocne, neziskas tym vobec nic. Akurat riskujes problemy, ptz tie programy rozvrtaju aj funkcne veci.
P.S. a histria prohlizecu ma svoj limit a nad ten limit sa maze sama (robi to prehliadac). Nemusis vrtat ani do toho.

A tempy nemusis zlozite hledata, tvoj temp je len jeden a to v users\meno\appdata\local\temp, mozes si na neho urobit zastupcu ked mas potrebu. Ja to mazem raz za rok a je tam par desiatok MB, na 100000MB disku, to je fakt potrebne. Vyrobcovia tych programov ti nabulikali nezmysly, a zabudli ti povedat ze body obnoveni ti zaberaju 100GB :) Cisti sa to v pravy klik na C - vycisteni disku - rozsirene - 2.karta - vymazat body obnoveni.
Pripadne si aj skontroluj windows\softwaredistribution\download, ak tam mas zabrate nejake gigabajty tak to mozes vsetko zmazat (predtym si overit ze nebezia ziadne updaty a restartnut potom)

V registrech jsou miliony záznamů a jsou v několika poměrně velkých souborech. Systémové najdeš zde:
c:\Windows\System32\config\
uživatelské v profilu uživatele.
Zjistíš, že velikost se pohybuje od jednotek do stovek MB.

Co ty najdeš tak je třeba seznam posledních spuštěných aplikací - pokud soubor odinstaluješ, tak už tam není, přitom v seznamu naposledy spuštěných zůstává. Ale ten seznam se dynamicky přepisuje, takže za chvíli by ten záznam zmizel sám.
A možná třeba nevíš další věc - pokud vymažeš záznam v registrech, tak se místo po smazaném záznamu neuvolní - velikost souboru se nezmění.

Pokud by sis s tím chtěl opravdu hrát a defragmentovat soubor registrů, tak potřebuješ OFFLINE registry defragmentaci při staru systému.

Tes jsem zkusil nainstalovat Auslogic Registry Defrag. Na mem pocitaci, ktery nikdy podobnou defragmentaci neprosel mi to ukazalo, ze bych usetril necele 1% mista (1,4Mb).

Ty máš WinASO koupené?
Jednoduše si udělej pokus, který jsem popisoval. Podívej se na velikost souboru Software - o ten ti hlavně jde.
Pak to projeď svým WinASO a znovu se podívej na velikost souboru a hlavně si spočítek, jestli WinASO píše pravdu a soubor bude skutečně 10x menší.

A nezapomeň se podělit o výsledky.

Tak odinstaluj tie debilne programy a vymaz si body obnoveni a obsah temp v users\meno\appdata\local\
Registry zaberaju par mega, tie ti nepomozu a sam vidis ze ti to len zbytocne vytvara transakcne logy, od 2008 az dodnes. Ja mam za rok ten subor jeden, lebo do toho zbytocne nevrtam.

Udelej pokus.
Podivej se na soubor c:\Windows\System32\config\SOFTWARE
pust na to ASI Optimizer a podivej se znovu na ten soubor

Windows maji soubory s registry zamknute. Aby se dal soubor zmenšit, bylo by třeba jej "přeskládat" a to jde pouze v době, kdy Windows ještě nenaběhly - před startem systemu

to mažeš ale na blbým souboru. transky jsou v podstatě krokování změn v registry aby se dalo vrátit zpět. nevrtej do toho- to může jen kdo ví, co to znamená.:))

vyčisti kešky prohlížečů, %tmp%,%appdata%, %localappdata%. u kterých jsi si 100% jist, že nepotřebuješ- maž. třeba takový google earth si klíďo nahamouní 2 giga, tak si projdi i programy.

No tak "optimalizací" registru získáš místo o velikostí jedné, možná několika empétrojek. To se vyplatí za ten risk.

Jsem s to pochopit různé pohnutky usera, proč lézt do registru a něco v něm mazat. Ale zmenšení jeho velikosti to opravdu není :-p Je ale potřeba i přitom postupovat opatrně a zálohovat. Pustit na registr nějakou aplikaci třetí strany, ať maže co se ji zdá k mazání, je opravdu riziko. Já to nedávno testnul (na záložním PC, bez rizika ztráty dat) a podařilo se, viz http://pc.poradna.net/q/view/1341405-muj-pokus-s-c cleanerem. Každý ale nemusí dopadnout stejně.

Tak registry nečistím kvůli místu, ale hlavně kvůli tomu bordelu, co se v registrech po nějaké době nasbírá. U CCleaneru a WinASO Registry Optimizeru oceňuji hlavně to, že čistění probíhá komplexně a nemusím hledat dočasné soubory, instalačky, cookies a podobné věci ručně. Za X-let práce s CCleanerem a WinASO Registry Optimizerem na různých PC jsem po jich použití neměl jediný problém, ale samozřejmě si registry předtím zazálohuji.

Zajímavé je, že vyčistím IE, CHrome i Operu ručně, spustím Vyčistění disku a CCleaner stejně ještě najde hromadu bordelu, který dokáže vyčistit. WinASO Register Optimizer dokáže najít dost bordelu i po použití CCleaneru. Takže za mě je WinASO Register Optimizer mnohem silnější a výkonnější než CCleaner, možná i proto, že jej mám, na rozdíl od CC, v placené verzi.

Nedalo mi to a stáhnul jsem si WinASO registry optimizer. Trial verze opravi jen 10 problémů, ale mě šlo o to, co najde.

Našel třeba 645 invalid paths. Jsně, protože jsou to cesty k věcem, které mám na síťových discích, který jsou namapované v práci a které nebyly v okamžiku skenu dostupné.
Další věci mi označil na disku, který mám vytvořený pomocí SUBST, ten disk existuje a on je označil jen proto, že si myslí, že disk je podle něj "přenosný".
Takže pokud bych to na svůj notebook v dobré víře spustil, smaže mi v registrech komplet vše, co míří na síťové disky, smaže mi věci, které mám na substovaném disku a výsledkem by bylo, že mi polovina věcí nepojede!

Spousta chyb byla v záznamech MRU list - to je to, co jsem psal predtim - seznamy drive otevrenych souborů, spuštěných programů. Tyto záznamy (obvykle 10=ti položkové) nemá smysl mazat, vznikají a přepisují se. Tyhle tzv. chyby tam najdeš pokaždé. Jakýkoliv soubor, otevřený v tempu z mailu apod.

Pak jsou tam věci jako file extensions. Nechápu, proč se snaží mazat zaregistrované přípony souborů, které mám přiřazeny k EXISTUJÍCÍMU programu, konkrétně XNView. Asi jen proto, že takovou příponu nezná, nic jiného mě nenapadá. A to, že by mi smazal přípony k DB modelovacímu softu, to už je fakt vrchol.
Potvrzením bych přišel o spoustu registrovaných přípon souborů k existujícím programům.

Ve startup programs mi označil záznam, u kterého jsem měl zakázané spouštění. Nechápu proč, zřejmě sbírá body.

Nechápej to, jako útok na tebou opěvovaný program. Jen popisuju, co jsem zjistil. Takže za mne děkuji, ale nechci. Zřejmě by u počítače, který sedí na stole, nepřenášíš jej a v podstatě na něm nic neděláš mohl fungovat a nenapáchat větší škody.

Co se týká fragmentace registrů a ušetřeného místa: 137 352 kB before, 134 072 kB after. Ušetřil bych celé 3MB na všech souborech registru a to se vyplatí.

Za X-let práce s CCleanerem a WinASO Registry Optimizerem

začínám chápat, proč tu máš neustále nějaké problémy a zaráží tě i bezvýznamný log od registrů.

operuješ hromadou bordelu, ale nezvážils ani velikost toho logu - 100 záznamů? tisíc? milión?
řešíš nepoužívané větve registru ležící ladem, přestože neexistující soft do těch větví nic nenasměruje. když ti vadí, můžeš se přece sám podívat do hkml\software a hkcu\software - aspoň budeš vědět, o čem je řeč.

samozřejmě chápu, že každodenní instalatér nových aplikací nemá kromě instalací a následného pucování čas na nic jiného. o systému kde je správcem netuší nic, neumí posoudit význam jakýchkoli zásahů a nezbývá mu nic jiného než spoléhat na své cleanery. ale takto se chovají bfu.

výše padlo, že řešíš nedostatek místa (asi práce toho každodenního instalatéra). ostatně proto jsi dotaz založil, že vidíš logy. už sis asi všiml ve správci souborů, že tyto čističe žádné podstatné místo neuvolní.
návrhy jsi tu dostal - ale kromě toho, že dokola opěvuješ dva trotlnástroje, jsem si nevšiml že bys něco užitečného dělal.

už sis odpověděl, kolik místa zabírají tvoje body obnovení, k čemu tam máš takový swap, jestli využíváš hibernaci? jestli ti náhodou někdo neznalý nenastavil ukládání stažených souborů z netu na systémový disk?
co z toho vyřeší tzv. čističe?

Já tu mám neustále nějaké problémy kvůli "každodennímu instalování nových aplikací a následnému pucování"? Kde proboha? Řeším tady postupně různé HW i SW problémy na různých PC/NB kvůli tomu, že z určitých osobních i pracovních důvodu jsem je dlouhá léta zanedbával a teď mám trochu více času, tak jsem je konečně začal řešit. Všechno mi funguje již léta až desítky let bez větších problémů, a bohužel i bez zálohování, což jsem se teď rozhodl urychleně napravit a postupně si na PC/NB dělám pořádek a zálohy. Logicky chci odstranit co nejvíce zbytečného balastu, nejenom kvůli místu, ale i kvůli lepší orientaci na disku a v PC, takže se ptám na všechno, co lze bez rizika smazat.

Jaké pohádky? Napsal jsem, že oba programy používám již několik let a žádný problém jsem nikdy nezaznamenal. Možná si moc nerozumí s novějšími OS, ale na XP a Vistach platí to, co jsem již napsal dříve.

Jinak opravdu nechápu, co lidí s PC dělají. Třeba na pracovním PC jsem za celou dobu, cca 10 let neměl žádný vir, ovšem stačilo odjet na dovolenou a za týden jsem musel řešit zprovoznění a vyčištění PC přes TeamViewer a LogMeIn. A to měl zaměstnanec přístup jenom na uživatelský účet a jednalo se o člověka, který je počítačově zdatný a přivydělává si skládáním a opravou PC! Ovšem není divu, když mi tentýž člověk pak několikrát nabízel crack programu nebo generátor SN, u kterého sice "antivir upozorňuje na přítomnost viru, ale to si nemám všímat, program je čistý, prověřený a žádný vir v něm není." :-)

Tady nejde o místo získané vyčistěním a defragmentaci registrů, ale o celkové pročištění PC o různé dočasné a instalační soubory, cache, cookies a pod. Mé zkušenosti s používání CCleaneru jsou zhruba stejné jako ve výše uvedeném odkazu, t.j. kladné a bezproblémové.

Celé vlákno ale není o používání nebo nepoužívání různých programů pro čištění PC, ale o tom, jestli mohu smazat výš nalezené soubory nebo nikoliv.

Na XP UAC nebyly. Ty přišly až s novějšími systémy.
UAC chrání systém před zásahy do systémových adresářů, i když je uživatel admin, program se spouští v kontextu (s právy) USER, takže má mnohem méně šancí něco provést. Samozřejmě do doby, než uživatel bezhlavě odklepne nějaký ten dialog nebo vypne UAC. Pak se se zabezpečením dostane do éry WinXP

Schválně zkusím na Vistách, jestli je tam UAC vypnutý nebo ne. Mimochodem, má to nějakou souvislost s přihlašováním uživatele přes úvodní obrazovku nebo se jedná o různé věci? Na firemním XP mám různé uživatele, ale na domácích Vistach pracuji jenom já a proto přihlašovací obrazovku nepoužívám.

Chtěl bych také poděkovat za slušné a věcné příspěvky do diskuze (platí i pro ostatní slušné diskutéry), na rozdíl od jiných, kteří se jenom snaží ukázat, jací jsou borci, ale ve výsledku tázajícímu moc neporadí a nevysvětlí.

Sám se nepokládám za velkého specialistu v PC problematice, jsem jenom pokročilejší uživatel, ale zatím jsem si vždy uměl poradit a nikdy jsem na žádném svém PC/NB nemusel reinstalovat OS, vždy jsem problém odstranil jiným způsobem. Jak jsem již tady psal, dokázal jsem i na dálku zprovoznit zavirovaný PC, dálkově vyresetovat a znovu nastavit ADSL modem, přejmenovat uživatelský účet na systémové úrovni, včetně všech používaných adresářů nebo opravit PC, který nedokázalo opravit několik "specialistů", včetně specializovaného servisu. Za studenských let jsem dokonce v Turbo Pascalu/Turbo Vision napsal okenní ovládací program k laboratornímu chemickému reaktoru připojenému k PC XT/AT přes univerzální interface Camac: 007.jpg :-p

UAC nemá souvislost s přihlašovací obrazovkou. Jestli je zapnuté nebo ne, poznáš třeba tak, že když chceš spustit regedit, tak se zobrazí okno s dotazem, zda to chceš opravdu spustit. Jinak samořejmě jde zjistit v ovládacích panelech:
Zabezpečení a údržba / Změnit řízení uživatelských účtů
Osobně doporučuji nevypínat.