Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podozrenie na zámenu batérie v ntb

V servise mi asi zamenili v ntb dobrú batériu, ktorá sa samovoľne nevybila ani za tri dni, za totálne vadnú. Tá neudrží napätie ani z večera do rána. Samozrejme, pri vypnutom ntb. Ako to mám reklamovať? Jasne dať najavo, že mám podozrenie na zámenu dobrej batérie za vadnú alebo sa urobiť hlúpy a iba vrátiť notbook, že niečo nie je v poriadku s batériou. Ide o to, aby sa nezopreli a neodbili ma, že čo si to dovoľujem upodozrievať ich z krádeže atď...

Pri prebraní ntb vedúci bol veľmi nervózny, asi vedel prečo a ntb mi nechcel ani predviesť, lebo vedel prečo. Uisťoval ma, že všetko je v poriadku. Hneď sa venoval ďalšiemu zákazníkovi. Až doma som zistil, že soft mi síce dobre preinštalovali, ale batéria je v kritickom stave. Hoci vedúceho a zároveň majiteľa PC servisu osobne poznám, mám dojem, že zámenu batérie neprizná.

V zivote som nevidel ziadne SN ci PN baterky niekde. ::)
Mi ukaz jedinu fakturu, jediny pokl. blocek, jediny dodak, kde mas uvedene nejake SN ci PN baterky, nabijacky a podobnej bizuterie, ktora je sucastou ntb.
Nikdy som nic takeho nikde nevidel a to som videl uz XY faktur, dodakov a blockov z XY obchodov a velkoskladov....

Vzdy clovek dostane jednu krabicu, kde je vsetko, na tej krabici je SN a PN ntb ako celku a cau. Baterka moze mat nejaky vlastny stitok, no ten nebyva nikde napisany, to by musel mat vsetko nafotene pred odovzdanim a po odovzdani do servisu, aby mohol daco dokazat.

to shiro-kde niekde ? ja mám napr. na registračnom doklade a dokumentácii uvedené aj support id/P/N dokonca aj z výrobcom dodávaných inštalačných médií...samsungy,acery ,trusty a podobné záležitosti nekupujem,ako to majú oni,je ich problém.......pokial to nemá k dispozícii v dokumentácii alebo inde,tak sa ťažko k niečomu dopracuje,ale prečo sa ti zdá divné,že sa na takúto možnosť niekto opýta ? až budeš kupovať niečo značkové mimo velkoskladu agem ,tak sa s tým stretneš.....

V praci mi rukami prechadza hocico a hocikadial, napr nove ntb na instalaciu zakaznikom - lenova, toshiby, acery, asusy....z edsystemu, atcompu, eurodaty a kadecoho ineho...

Divne mi to pride preto, lebo nikdy som nikoho nevidel to nejak evidovat, ani my na servise to neevidujeme, nas system na to nema ani kolonku, ze nejake SN/PN baterie a co ja viem coho...proste pride ntb a co ja viem co na servis, zapise sa SN/PN ntb a jeho pripadne prislusenstvo ako taska+nabka+batt+mys normalne ako text a tym to konci.
A vsade inde so servis. partnermi co spolupracujeme, tak tiez vyzaduju iba toto...ziadne SN/PN prislusenstva k ntb sa nekona.

Ze ma vyrobca ostitkovane este aj install media je pekne, no ked to nik neeviduje, lebo nieje preco, tak je to nanic.

Na dokladoch sa naozaj neuvadza niekde s/n baterie v nb, respektive ja som to nikde nikdy nevidel a drzal som v ruke uz dodaky snad od vsetkych znaciek, co su u nas na trhu.
Pravdepodobne ti bateria stratila skokovo kapacitu, co sa bohuzial stava (niekedy aj po par mesiacoch), pripadne ma vadnu elektroniku, co sa tiez moze stat zo dna na den.
Zavinenie servisu, co vymena sa sice preukazat neda, ale samozrejme ty nemas, co stratit a reklamovat to chod. Postup je klasicku, spises reklamacny protokol, kde uvedies, ze pred prijatim do servisu bateria nevykazovala ziadnu poruchu, po prijati zo servisu je bateria mrtva.
Slusny servis bez nejakych vadenic ti bateriu vymeni a este sa ti ospravedlni, debili ta arogantne zazaluju (aspon fiktivne) za poskodzovanie dobreho mena (napriklad Gigastore;o)) a samozrejme moze to byt aj nieco medzitym, cize budu sa snazit vec presetrit aj ked ako som povedal dokazovat sa tu da nieco pomerne tazko, pretoze s/n batierie sa nikde neuvadza (nemas ho ani ty v dodaku, nie je ani v prijimacom protokole, ani vo vydavacom zo servisu).