Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr "herního" notebooku od 25.000 do 30.000,-

DELL - I76700HQ, 8GB RAM, GTX 960 2GB, 1000 SHHD Cena: 27 990,-
https://www.alza.cz/dell-inspiron-15-7000-cerny-d3 834844.htm?catid=18842920#recenze
Plusy: Novější procesor, Graf. karta GTX 960, Fajn cena /// Mínusy: Vzhled, jen 8 GB RAM, Bez SSD disku pro OS

LENOVO - I74720HQ, 16GB RAM, GTX 960 2GB, 256 SSD Cena: 27 999 Kč
http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70-cerna_26/1 83420/produkt
Plusy: 16GB RAM, GTX 960 2GB, Fajn cena, Vzhled, Tichý chod /// Mínusy: Pouze 256 SSD disku, starší typ procesoru

LENOVO - I76700HQ, 8GB RAM, GTX 950 4GB, 1000 HDD + 128 SSD Cena: 28 999,-
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-black -d4039801.htm?catid=18842920
Plusy: Novější typ procesoru, 128 SSD disku pro OS, Vzhled, Tichý chod /// Mínusy: Graf. karta jen GTX 950, jen 8 GB RAM

MSI - I76700HQ, 16GB RAM, GTX 960 2GB, 1000 HHD (7200 OTÁČEK) Cena: 29 990,-
https://www.alza.cz/msi-ge62-6qc-095cz-apache-d386 0554.htm?catid=18842920#recenze
Plusy: Novější typ procesoru, 16GB RAM, GTX 960 2GB, Rychlý HDD /// Mínusy: Cenová hranice rozpočtu, Hlučnost při zátěži, nedůvěra k MSI

-------------------------------------------------- ----------------------------------------------

Jaký byste mi doporučili, případně si sami koupili (a proč)?

16GB jen do náročných sestav a hlavně do PC.

Zkoušel jsem mít zaplé 2x WoW na Ultra + Chrome (FB + Youtube) + TS a měl jsem využité něco okolo 6,4 GB. Win 7. Nikdy jsem nepřesáhl 7GB, když jsem měl 3GB tak ty RAMky snad přetékali, ale 8 GB stačí dneska a na pár let na vše. A za těch pár let bude úplně jiný vývoj.

4GB jsou hranice, mezi dostačující a nedostačující. 8GB je rezerva. 16GB velká vyze do budoucna.

#Pletes se, HW se mi dostáva pod ruky na BENCH pomerne casto, abych videl, ze uz od zacatku roku 2015 jde pronajem pameti/rezervace na hry stale vysí oproti minulosti (herní pozadavek 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017?, kde 16Gb bude na konci roku Q4/2016 uz doporucovaná velikost vyrobci/vyvojari.

Prosimtě, já zase sleduju herní trendy. Nad 8gb se ještě žádná gamesa nedostala a ani to neni v plánu u AAA titulů co jsou oznámeny na konec roku 2016.
Je logické, že s rostoucími nároky her a vývojem železa porostou nároky i na RAM, ale vzhledem k tomu, že 95% si vystačí se 6, není důvod si myslet, že se herní trend tak dramaticky změní a bez 16 si neškrtneš..

# Ano si to chce cít víc jak herní recenze, na herním a Hardware Weeku /predstavení HW novinek a technologie vyvojovych nástroju, tvdili vyvojari neco jiného, ale ano, nerozumím tomu..
• Ale asi chodís ná náké hodne dobré stranky ze kterych zrejme cerpás, kde uz znají pro <Q4 2016> HW pozadavky na hry co jsou jeste vyvoji.

Na SW:BF nepotřebuješ 16gb ram abys jel na ultra ve full HD na 60 fps. Stačí bohatě 8gb RAM.
Quantum Break ještě nevyšlo (u dying light původně psali také 16gb ram až to nakonec stáhli na 8gb) a tam se nebojím, že by situace nebyla stejná jako u toho SW:BF

ono jedna věc jsou "papírové" requirements a druhá "reálné"...

aha, tak abys to koncem roku nemusel brát na rozlišení 1600x900.

aneb ten pocit když někdo začne breptat o fullHD a 60 fps až v té chvíli, když se ukazuje že nemá pravdu a mohl by prohrát sázku ^^

protože v roce 2016 nikdo ve WQHD nehraje, že ano?

příště se raději nevsázej. očividně nepobíráš, když prohraješ.

Pokud vím, tak debata vznikla na základě topicu o notebooku a problematice, jestli je potřeba 16gb ram - btw notebook který jede na fullHD.

Je jasný že ten kdo bude chtít herní dělo na 4k, tak asi nebude troškařit s komponenty. Ostatně, na ultra a 4k rozlišení, to není jen 16 gm ram, to je i Crossfire a SLI high end karty, ale to uz jsou trochu zbytečný úvahy ne?

# Ono píses, ze herní svet sledujes dlouho, pulku zivota, coz delá ze más dejme tomu 26 Let. Ja jsem udelal svoji první textovku v BASIC na Atari 800XL v 1988.
• Toto byla v té dobe <HIG-ENDová> sestava : Atari 1200XL
• Tudiz porovnávat neco podle casu jaky to sledujes, nemyslím ze má vyznam, "Kupríkladu na TV se dívám roky" co neznamená ze o TVs vsechno vím.

• Ono, zkus si nekdy zajít na <Week Game>, nebo tzv <iCONGRES> o IT, protoze podle me TADY jsou lidi co se hry opravdu zajimaji.
# Kde se predstavují nové kroky ci pripravované zmeny, momentálne se na jednom predstavuje Nvidia s novym pascalem viz <GTC 2016> /GPU technology conference baví se i o budoucnosti DX12, o Microsoft Windows 10, occulus a jeho dalsím smerem na Xbox One, informace pro vyvojáre kterí delají s nákym predstavenym Enigmem etc kde doporuceny HW pro PC na Q4 2016 sem tam padne, <16Gb pro "OPTIMAL"> uz má byt v Q1 2017 bezné.
• Tak si na náky takovy Congres, nebo Game Week zajdi a opravdu uvidís takovy ten rozdíl, kdyz zneho odejdes do trafiky si koupit casopis o herním svete, nebo HW, kde se na ten casopis budes dívat jak jen na náky bezvyznamny zdroj reklamy a komercním bojem znacek, kde zádné solidní informace ani vlaste nejsou.

PS: Uz moc kricís o pravde, ale ve skutecnosti jde jen o realitu, né kdo má pravdu. To kdo má nebo nemá pravdu, vyvoj nezjímá.
Ono to chce poslouchat tam, kde muzika nehraje..

Technologie x Herní průmysl - úzce spjato. Herní průmysl je tak silný, jako jeho nejslabší článek a tím jsou konzole. Jistě budeme souhlasit, že dřív se objevovalo daleko více next gen her a vývoj byl takřka rychlejší, nároky na hw stoupaly. Po nástupu konzolí se cyklus jaksi zpomalil (a tím nejsou na mysli počátky konzolí jako PS1... uvažujme až opravdu vyrovnané konkurenty jako x360, ps3). Teď se vyvíjí v tzv. skocích - tzn. s nástupem nové generace konzolí. Jelikož se v dnešní době hry převážně vyvíjejí na konzole a pak se teprve portují zpět na PC, pořád jsme tu limitováni jejich výkonem. Když si v dnešní době vývojář dá práci a hru boostně v pc verzi oproti konzolím v lepší grafice, efektech atd. je to výjímka, nebývá to pravidlem.
Kdyby konzole nebyly, možná by byl herní segment menší, ale vyvíjel by se rychleji - díky novým hw kouskům. Vemzměme si takovej DX12, pořád se o něm drmolí, ale stejně nic moc se zatím neděje. Tím chci říct, že jakmile je vývoj her bržďen, nedá se předpokládat nějaký dramatický nárůst HW požadavků - alespoň ne do té doby, než nevyjde nová, výkonnější generace konzolí. Je to tak trošku širší kontext, ale doufám, že chápeš, co tím chtěl básník říci. Jinak souhlasím, prognózy, it technologie jede fajn, ale v reálném herním trendu se neprojeví tak rychle, jak bychom si přáli, ikdyž je to na druhou stranu pro mainstreamové hráče zase výhodnější, že potřeba upgradu HW není potřeba tak často, jako to bývalo kdysi.

Praxe půl života, sledování trendů, herní poradna.. Necucám si věci z prstu.

• Tak pak nevím od kud si je cucás, ale prehled zrejmé opravdu nemás.
• To ze se pul zivota hrajes hry, nic neznamená, také se dívám pres 30 let na Televizi a taky bych jí nedokázal poskládat. Príste se radeji nevsázej,

Jestli koncem roku budou vycházet áčkový tituly s doporučenýma požadavkama na víc jak 8gb, zašlu ti flašku :berr

tó flasku posli.

Dalsí <16Gb>, o to jsme jeste v prvním ctvrletí:
Oficiální stránky : windows10
[img=/file/view/25580-rdss-png]http://pc.poradna.net/file/view/25580-rdss-png[/img]

Co když to bude jak s Dying light - předtím requirements na 16 gb, po releasu 8gb. Takže se můžem bavit až to bude venku. Do tý doby se hlodej jak chceš :-D nechápu že ti něco leží tak dlouho v žaludku ty experte ;-)

/ ty se tady dokážeš bít o tom, jak 960gtx a její 2gb vram bohatě stačí blablabla, ale pak stojíš za tím, jak je hrozně potřeba 16gb ram. Nepřijde ti to jako blbost? Předimenzovaná ramka a ostatní důležitější hw jako cpu a gpu o level níž.. Asi ne co :))

po releasu 8gb. Takže se můžem bavit až to bude venku.

Vychazi za 2 dny herni ty herni experte..(radeji zmen forum na které hodis jiz pulku zivota)

ty se tady dokážeš bít o tom, jak 960gtx a její 2gb vram bohatě stačí blablabla, ale pak stojíš za tím, jak je hrozně potřeba 16gb ram

Motas a spojujes paté pres devate.

ale pak stojíš

Za nicem si nestojim geeku, cist umis, jen sem psal, co oznamovali vyvojari.

Vychazi za 2 dny

Tudíž nevyšla. Nikdo to nemohl pořádně otestovat, pak až se můžem bavit.

(radeji zmen forum na které hodis jiz pulku zivota)

to řikáš pořád ty, já nic takového neřekl

ty se tady dokážeš bít o tom, jak 960gtx a její 2gb vram bohatě stačí blablabla, ale pak stojíš za tím, jak je hrozně potřeba 16gb ram
Motas paté pres devate.

HAHA, topic se pořád odvíjel od toho že na ten dementní "herní" notebook není potřeba tolik ram, když ostatní komponenty jsou o dost slabší, takže to není páte přes devaáté Ty prostě nechápeš KONTEXT frantíku, dál se s tebou bavit nehodlám, jinak si snad kvůli tobě půjdu dokoupit ramky, abych si vůbec něco krom tetrisu zahrál - sarkasmus

Jenom jsem se ozval k tvé sazce, pokud si neuvedumujes...to flasku mi posli. Jinak jsi opravdové péro, jestli se sazis a pak jen vymlouvas hrdino..
Chetl jsi,az vyjde at napisu, to ze vychazi za jednim zapadem slunce, kricet ALE JESTE NEVYSLA, no nevim, s tim uz se musis poprat sam.

to řikáš pořád ty, já nic takového neřekl

Praxe půl života, sledování trendů, herní poradna.. Necucám si věci z prstu

Tak to bych ti ji mohl poslat i za Battlefront - kterej oficiálně těch 16gb chce, ale ve skutečnosti bohatě stačí 8gb a to s rezervou ;-) Quantum je na tom stejně.

Prosím, pusť si tohle video - reálnej usage ram - Quantum break, týpek má spuštěnej sony vegas, crysis 3 a quantum break a nedostal se nad 10.. watch

Promiň, ale flašku za tohle chtít nemůžeš

Sazka byla, jestli vyjde hra, s doporuceni nad 8Gb. Na YouTube znalosti opravdu chodit nepujdu. Kdyz neumis prohravat tak se nesazej.

Jestli koncem roku budou vycházet áčkový tituly s doporučenýma požadavkama na víc jak 8gb, zašlu ti flašku

Tu FLASKU si klidne nech, me stacilo jenom videt, ze blablabla na klavesnici je pro tebe jednodusi nez ciny. Neboj, k tvym Youtube-PC.Paradna zdroje ke znalostem, uz se chut vyjadrovat opravdu nemam, klidne pis co ches, me ses ukazals spis jak Kinder-Geek, co ma vic v hube nez v hlave.

Proto ti řikám, počkej si 3 dny ať to vidíš z testů kterým uvěříš, když test uploadnutý na youtube nestačí ;-)
Jo tu flašku bych ti omlátil leda tak o hlavu, protože slovíčkaříš až to není hezký, vytáhl jsi jednu větu z kontextu, gratuluji, to ale z tebe nedělá vítěze. Žádná hra nepotřebuje ke svému chodu nad 8, a to, že to tam napíšou vývojáři, kteří to uměle tlačí nahoru není směrodatný. To bys tady nemohl hrát ani na žádným procesoru pod i7. Sorry, buď si natvrdlý, nebo prostě neumíš uznat, že tvrzení, že je potřeba 16gb na chod her je hovadina. Důkazy ingnoruješ, takže nemám k tomu dál co říct. Už se s tebou bavit nehodlám, protože to je jak mluvit do dubu.

Tak už se kluci nehádejte, formálně má pravdu XoXo, příspěvky icepowera mají také něco do sebe, ale sázka musí mít nějaká formální pravidla, jinak by si každý tvrdil to své.

Spor byl o hrách s doporučenými 16 GB RAM ke konci roku 2016 a byť ještě taková hra nevyšla, je ohlášena již za několik dní a těžko se dá předpokládat, že se doporučení nějak změní. Jestli bude v reálu těch 16 GB opravdu nutné není pro daný spor důležité, o tom sázka nebyla. Jinou věcí je, jestli původní tazatel opravdu potřebuje 16 GB a ještě u NB, ovšem paměti nikdy není dost a za pár let si může tlouct hlavou o zeď, že nevzal raději NB s 16 GB. Z druhé strany, kdysi někdo (ne)tvrdil, že 640 kB musí stačit každému: http://www.zive.cz/clanky/myty-ze-sveta-pocitacu/s c-3-a-152929/.

Jestli bude v reálu těch 16 GB opravdu nutné není pro daný spor důležité, o tom sázka nebyla

ano, špatně jsem formuloval sázku, když jsem napsal Jestli koncem roku budou vycházet áčkový tituly s doporučenýma požadavkama na víc jak 8gb, zašlu ti flašku - měl jsem to specifikovat tak, jak to bylo myšleno, ikdyž kontext byl jasný.

btw. u toho notebooku nepotřebuje 16gb ram na hraní. K čemu, když procesor a grafika nejsou žádná hitparáda a bude ho limitovat. Je to předimenzovaný mít 16gb ram na úkor ostatního hw, ale to už se tu zase opakuju.

On potřebuje do her výkon vzhledem k tomu, že je to notebook, který jaksi není výkonný, tak jako desktopový ekvivalent, takže nehrozí, že by při náročné hře měl zapnoutej prohlížeč s deseti záložkama. ;-) Proto je předimenzovaná ramka ve srovnání s ostatníma komponentama naprosto zbytečná :))

Já bych si to rozmyslel a šel do Della. Je jednoznačně nejvýkonnější (což je pro 960M už docela zásadní), má 8GB mSata kartu, takže případné pozdější dokoupení SSD je možné (a IMHO optimální, protože 128GB SSD je na hry i tak málo - to je tak na OS + aplikace)

edit: beru zpět, je to SSHD, tj. all-in-one. :-(

Ten nedělá žádné problémy.... Je tichý a je naprosto studený !!!! Výkonější než ty vaše Seasonici :DD a navíc tichý a nepřehřívá se !!! A navíc grafika se taktuje podle procenta využití !! Nevím jestli někde jde nastavit aby pocelou dobu běžela 980 mhz 1375 mhz

Ta grafika je celkem podstatná a pokud to s hrami myslíš aspoň trochu vážně, tak bych si asi trochu připlatil za GTX 970m (oproti 960m minimálně 2,5x vyšší výkon). Avšak ten Dell a GTX 960m 4GB nevypadá taky vůbec špatně. Co se týče msi, je sice trochu hlučnější, ale co by se dalo jiného čekat od "herního" noťasu :-) ono lepší trocha hluku než roztavenej hw :-D Já osobně mám tenhle model a nemůžu si rozhodně stěžovat https://www.alza.cz/gaming/msi-ge72-2qf-229cz-apac he-pro-d2927042.htm?o=4 .

A pak mě napadá ještě myšlenka....

Procesor I56300HQ s graf. kartou GTX 960M 4GB

a nebo

Procesor I76700HQ s graf. kartou GTX 950m 4GB

??? Co se více projeví na výkonu ve hrách? Procesor, nebo graf. karta?