Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s updatem u windows 7

Dobrý den. Chtěl jsem přeinstalovat svůj počítač z Windows 10tek (které jsem měl na svém počítači a začali dělat neplechu) na Windows 7.
Instalace a první aktualizace probíhali zcela normálně. Ale jakmile se mi nainstalovala aktualizace service pack 1, tak počítač i po restartu nemůže naleznout jakoukoliv aktualizaci a neustále hledá. Tato činnost je dost vidět také na Ramkách mého počítač, celkem mám 4GB ram a žere mi to 3GB.
Toto mi přišlo divné, a proto jsem vyzkoušel jiné verze Windows 7 (home premium, profesional) a u všech stále stejný výsledek.
Dokonce jsem i provedl stejnou instalaci na ségřiném počítači, kde to dopadlo naprosto stejně. Abych si zajistil jistotu, že instalačka není špatná, zkoušel jsem instalovat Windows jak z CD, tak i z flash disku(online distribucí).

A proto bych se chtěl zeptat. Je toto schválně, aby uživatelé Windows 7 přešli na novější distribuce Windows? Procházel jsem internet ale nikde jsem podobné chyby nenašel. Také by mě zajímalo, jestli se jde nějak poprat s tímto problémem.
Všem moc děkuji za odpověď.

Pokud ani neskončí vyhledávání,tak něco mají u nich nefunkční,poněvadž v týdnu jsem dělal Vistu a SP1 a 2 jsem měl už na disku,tak to jediné šlo nainstalovat off-line. Klasické vyhledávání nějak nic nenajde./není ani dostupnost,jak bylo u XP/ stáhnout aktualizace manuálně mimo Windows update.

A ještě jedna metoda a měla by být prvotní ve win7 ve win update je pod update pár vět a odkaz pro jiné aktualizace, po klepnutí dojde ke stažení prvku Aktive X, je nutno mít defaultně IE jako výchozí prohlížeč, což aktivuje novější win update, píšu to jen po paměti, tak se to může mírně lišit.

To co ty píšeš platí v případě,že to těch 180 aktualizací najde. Řekl bych,že většinou je server na MS nepřístupný,tak to jen vyhledává bez efektu. Tazatel má pravdu. Asi upřednostňují aktualizace na 8.1/10. Také jsem i aktualizacema neuspěl ani na Vistě,ani na sedmičce.

Ne to není schválně, Win7 lze přivést k aktualizacím pomocí několika metod jedna z nich je výmaz souborů v adresářích c:\Windows\SoftwareDistribution\ a to po startu systému dříve než je začne systém používat. U rychlejších PC je nutno zastavit služby, poddadresáře vymazat a služby spustit. Návod je na watch Pak je tu možnost použít https://support.microsoft.com/cs-cz/gp/windows-upd ate-issues/en-us a nebo resetnout win update http://www.sevenforums.com/tutorials/91738-windows -update-reset.html . Stáhnutý bat je nutno spustit jako správce.

Všechny předešlé příspěvky jsou zcela mimo. Dobře vím o co se jedná. Podstatný problém je ve zcela něčem jiném. V tomto případě Microsoft vůbec nezvládl systémovou následnost aktualizací. Celý zakopaný pes je tedy v dílně těch softwareových mamlasů, nikoli v počtu a objemnosti aktualizací. Nejedná se o SW problém instalačního média. Není vůbec podstatné, zda se jedná o x86/x64. Ne, MS nenutí v této fázi přechod na Windows 10. Vnucená tlačenka přijde až později. Průvodní jevy jako neuvěřitelně dlouhá aktualizace WUD spolehlivě odradí každého. Naprosto neadekvátní a dlouhodobé vytíženost procesoru a RAM v řádu přibližně desítky hodin je zpečetěním neschopnosti Microsoftu. Řešil jsem to mnohokrát a vydalo to v rámci reinstalační zakázky na klíč vždy na cca den práce. Takové ty silácké řeči 15-letých reinstalátorů jsou jen pohádkami z neznalosti. Doufejte, juchejte a záplatujte (tedy pokud WUD bude fungovat). Pokud má tazatel skutečně vážný zájem o vyřešení, nechť na sebe zanechá kontakt.

Pravdu díš, W7HP.hide.update!...Celý zakopaný pes je tedy v dílně těch softwareových mamlasů, nikoli...
Nepomáhá ruční doinstalování různých "pomocných záplat", nepomáhá restart Update, nepomáhá smazání složky c:\Windows\SoftwareDistribution\ - nepomáhá nic...
Na fórech se o tom píše dosti často - jediná prý zaručená knížecí rada je - být trpělivý a čekat, až se Windows Update zmátoří. V mém případě Windwos 7 64 bitů tím netrpí, zato u 32 bitové verze stále "přešlapuje na místě".
Než nechat hučet počítač deset a více hodin, lze ručně stáhnout záplaty do počítače a instalovat je off line dávkovým souborem.
Je to otravné. Názvy záplat nebývají na webu Microsoftu zcela čitelné, protože jsou psané velkým písmem a zásadně "celou větou" a na řádek celý název nevejde. Není vidět, o jakou záplatu se jedná. Microsoft se mstí za to, že uživatel dosud nemá zlaté Desítky.
Měsíční nadílku aktualizací lze za několik minut stáhnout ručně z http://www.microsoft.com/cs-cz/search/DownloadResu lts.aspx?q=windows%207&sortby=-availabledate

P.S.
Nedokážu posoudit, zda to "záplatování" stojí za ty nervy a ztracený čas. Myslím, že význam záplat se velmi přeceňuje: když se objeví opravdu zneužitelná hrozba, zaviněna chybou v systému, velmi rychle se to rozkřikne. Kdo trochu sleduje dění kolem počítačů, tak se to doví. Takových hrozeb bylo za dobu existence Windows několik (snad kolik je prstů na jedné ruce). Ale záplat chrlí Microsoft stovky! Dá se odhadnout, že jde spíš o drobné opravy chyb, které mohou znamenat potenciální nebezpečí.

Takže pokud si nainstaluji Windows 7 servicepakc 1 a dál ty aktualizace zakážu, tak se v podstatě nic nestana. Až jenom jedna věc, což by mě dost naštvalo, a to je ta, že když do počítače připojím nové zařízení, webkameru, klávesnici, myš, tak to prostě nenajde ovladač, protože ovladače to stahuje právě přes ten Windows update.

Doplněk:
Samozřejmě, že Microsoft je informován o potížích uživatelů s Windows Update. Na webu je k tomu řada oprav. Na př.:
3135445, je ke stažení "opravný" patch KB3135445. Tento patch není nabízen v automatické aktualizaci a musí se stáhnout a nainstalovat ručně.

Tato obrovská záplata má obnovit narušenou databázi oprav. Pokec k tomu je zde: http://www.zive.cz/poradna/unorove-aktualizace-win dows-7/sc-20-cq-573057/default.aspx?consultanswers =1

Instaluje se velmi dlouho! Po instalaci se opravdu něco děje: Windows 7 dokážou stáhnout po několika hodinách práce seznam aktualizací. Potom opět makají několik hodin, než než se operace dokončí.

Postup vyžaduje dobré nervy... Ale dá se říci, že to funguje. Nyní mám včetně SP1 krásných 301 záplat (vynechávám ty inkriminované s telemetrií).

Ale!
Před opravami nesmí na pozadí běžet služba WUSA! Proto se přesvědčíme, zda není CPU zatíženo procesem svchost. On totiž při neúspěšných pokusech o stažení záplat může zůstat "viset" a brání dokončení nově spuštěné aktualizace.

To by vysvětlovalo problémy na déle používaném počítači, ale na úplně čerstvě instalovaném systému snad žádná databáze není "poškozena". Asi platí co napsal W7HP.hide.update o "...softwarových mamlasech...".

Nekecal bych, nemám důvod. Zvládnout tu jejich vnucenou anabázi je jen pro opravdové samomasochisty. Od jisté doby si za tyhle lekce nechávám platit. Nemám problém pomoci, kolikrát sám žádám o pomoc, ale nebudu dělat pitomce na úkor totální neschopnosti MS. Ani lidé u MS nejsou schopní poradit jednoznačné řešení, jednou radí tak, podruhé při stejném zadání jinak. Čert aby se v tom vyznal! Když si sami nevědí rady, začnou zákazníka odrazovat nabízením placené servisní služby online. Cenové politice a přístupu jsem se zasmál. Proto se spoléhám jen na to co mám na vlastní kůži vytrpěné a vlastní praxí prověřené ...
U mě platí - spokojený klient = nevolající a nepíšící klient.