Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel makro - Podľa hodnoty zmenej bunky prepočítať stĺpec

Minule som potreboval poradiť s makrom. Teraz potrebujem znova. Myslel som, že si vystačím s vedomosťami z predchádzajúceho makra, ale nie je to tak. O čo mi ide:
- zmením hodnotu bunky D1
- automaticky sa musí podľa hodnoty prepočítať celý stĺpec F a G od 5. do povedzme 200. riadku

Niečo takéto:

ak D1change tak
  pre každú bunku F5:F200 opakuj
    bunka = bunka * D1
    bunka.ofset(0, 1) = bunka * 2
  koniec pre

Čiže akože toto:

Private Sub D1_Change(ByVal Target As Range)
    On Error GoTo ErrorHandler
    Application.EnableEvents = False

    Set intersection = Intersect(Target.Cells, Range("F5:F200"))
    For Each cell In intersection
        cell = cell * D1
        cell.offset(0, 1) = cell * 2
    Next

ErrorHandler:
    Application.EnableEvents = True
End Sub

Môžte mi niekto poradiť, ako to správne zapísať?

Podľa toho čo tu čítam, ma napadá že jednoduchšie by bolo mať samostatný pracovný zošit so všetkými vzorcami a vytvoriť makro na vyexportovanie potrebných údajov do userackého cenníka. Ide to viacerými spôsobmi. Asi by som zvolil spôsob, že v pracovnom zočite by som pomocou makra načítal všetky hodnoty ako premenné a zapísal do už naformatovaného userackého zošita. Iná možnosť je, oznáčiť v pracovnom zošite v prislušnom hárku oblasť obsahujúce údaje a tie skopírovať, potom otvoriť nový zošit a do toho vložiť fomaty, údaje a všetko čo potrebujeme, samozrejme pomocou makra, do ktorého je nutné dopísať niektoré príkazy. Napr. definovať šírku stlpcov a tiež názov nového zošita trebars aj s aktálnym dátumom. Takto bude pri každom spustení makra vytvorený nový uživateľský cenník, na rozdiel od predchadzajúceho spôsobu, kde sa budú v cenníku iba meniť údaje.