Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svchhost - velké zvýšení RAM, velký zápis na disk

Zdravím,
mám Win 7 Home Premium 64-bit.
Po zapnutí PC se po cca 5 minutách spustí svchhost (má až 1 000 000 kB) a rapidně stoupne využití RAM - až na 50 % - normálně má cca 25 %. Dále se na disk zapíše cca 5GB dat, což není dobré pro SSD. Po několika minutách využití klesne.

Výpis služeb svchhost:

AelookupSvc
Appinfo
BITS
IKEEXT
iphlpsvc
LanmanServer
MMCSS
ProfSvc
Schedule
SENS
ShellHWDetection
Themes
Winmgmt
wuauserv

Prosím poraďte, čím je to způsobeno, jak tomu zabránit? Jde mi hlavně o ten velký zápis na disk po každém spuštění.

Ok, zajímavé ale je že na jiných PC se sice aktualizace vyhledávají a nezapisuje se tolik dat. Nevíte třeba jak změnit cíl kam se to bude ukládat? - nejspíše se to přepisuje - neklesá volná kapacita disku. Za dnešek mám už v SSDLife Pro 30 GB zapsaných a to mi přijde opravdu hodně. Body obnovy to nedělají - zkusil jsem je vypnout.
Zkusil jsem supstit v msconfig diagnostický režim a počet zapsaných dat za den se neměnil.

Sledování prostředků (viz. minulé téma) ti neukáže, která aplikace nebo proces to má na svědomí?
TASKLIST /V /FO CSV > %temp%\vypis.csv - ten soubor sem pak dej jako přílohu.
Já se přiznám, že žádný z těch procesů, které píšeš nahoře, ve svých Windows 7 nemám (nebo neběží).

A jsme zase u minulého dotazu (co máš vypnout):
- defragmentace
- indexace
- aktualizace
- antivirák
- Windows Update
- Windows Search

Naopak zkontrolovat trojany (MBAM + AdwCleaner)

ale nerad bych o možnost upgradu přišel

- do července stáhneš od mrchosoftu .iso w10
- vyrobíš instalační dvd/flashku
- vyměníš disk v pc za nějaký prázný, nainstaluješ w10 a zaregistruješ na klíč w7
- zase ten disk se systémem pro pobóchané, děti a psy vytáhneš z pc a dáš do skříně
- pokračuješ v používání w7.

1. Vypni debilny update a odinstaluj tu KB aktualizaciu a restart PC
2. skus zmazat obsah zlozky c:\windows\softwaredistribution\download a restart PC
3. skus zapnut update.
Mam pocit ze si uz kdesi naklikol ze W10 chces ked to vyskocilo, to teraz neviem zhlavy jaky presne proces to je ani kde to je ulozene ale hladaj si googlom slova windows 10 stop download apod.

Aha, ale nevím teda o tom, že bych klikal na cokoliv, čím bych potvrdil, že chci W10. Ta složka c:\windows\softwaredistribution\download má "jen" cca 750 MB. Každopádně datum změny je dnešní. Chtělo by to zjistit, co se po spuštění přepisuje, ale v c:\windows není vidět datum poslední změny podsložek.

A ked to bude aj potom tahat tak to skus nechat cele bezat zapnute par hodin, ze ci nevybehne nejake okno ze co robit. Tam budu asi tlacitka ze ci ano alebo ano, a krizik, ale o tom mam teraz rozporuplne info niekto tvrdi ze krizik je tiez ano a treba zvolit ine ano, ale teraz neviem zhlavy. Donedavna som si myslel ze krizik je spravny. :) (mozno aj je)
P.S. alebo to zrus tym reg suborom a vybodni sa na W10, nema vyznam nieco upgradovat, jedine co moze nastat je ze po upgrade pojde nieco horsie alebo vobec.

Tak jsem zkusil vypnout proces GWX.exe a nechal zapnutý update na doporučené nastavení. Počet zapsaných dat se nezvyšoval, takže je to tím, i když ten proces svchost.exe měl až 1 000 000 kB, ale to časem klesne. Našel jsem vlákno, kde se řešil problém s vnucováním W10: http://pc.poradna.net/q/view/1587682-win7-a-nechci -win10-update?page=r1587684#r1587684 , stáhnul jsem si ten GWX control panel a teď už potřebuju jenom vyřešit, aby se nespouštěl ten proces GWX.exe po spuštění PC. Zkusil jsem v něm nechat vymazat data k upgradu na W10, ale po čase si to zase natáhlo těch cca 5GB.

Jinak k tomu upgradu: Zatím W10 neplánuju používat, zvlášť když je to takhle otravný jak se vnucuje. Jenom chci upgradovat, abych ho měl do budoucna zdarma a nainstaluju si ho až bude odladěnější.

Díky.

Tak zase update:

Myslel jsem si, že jsem to už tedy vyřešil, ale ani i když jsem vše v GWX Control Panelu vypnul, po spuštění služby wuauserv se prostě zvýší počet zapsaných dat na disku o 5GB. Bez ohledu na nastavení aktualizací - samozřejmě se to neděje, když jsou vypnuté.
Přijde mi divné, proč se tak rapidně zvýší využití RAM - dříve se mi to nestávalo. Zkusil jsem i vypnout po spuštění i ten proces GWX.exe , ale jak vypadá, nemá to na to vliv.
Nevíte o nějakém dalším postupu, případně co je příčinou?
Opět děkuji.

Zrus gwx a sucasne odinstaluj tu KB3035583 update a daj ju do ignorovanych. Skus aj zmazat obsah toho softwaredistribution download. KB sa obcas obnovuje (vidis to podla ikonky) a potom ju zas treba odinstalit a dat do ignorovanych. Tusim to uz ms obnovil 6x, tak to mozno budes muset dat do ignorovanych 6x.
gwx.exe mozes skusit aj premenovat na gwxposersamicrosoftvyjebany.exe potom sa to spustat nebude.

A ked to je "svchhost" tak to je vir.

P.S. uz si to raz nechal bezat aspon 5hodin ze ci to neskonci? update vo Win7 je schopne aj 5hodin riesit si nejake hovadiny na pozadi a ked to zrusis tak tpo nabuduce zacne asi odznova

P.S. a pozri si pocet dat prenesenych cez LAN, v sprave sieti u pripojenia u podrobnosti to je napisane (prijate a odoslane).

Tak jsem provedl čistou instalaci W7. Vypadalo to, že se počet zapsaných dat nezvašuje - windows update těch 5 GB po zapnutí PC opravdu nezapisuje. Ale bohužel TBW začalo zase přibývat. Koukal jsem do resmon, kde má prakticky vždy nejvyšší zápis proces System (až 8 000 000 B/s). Zajímavé je, když PC nepoužívám a je zapnutý, tak dioda využití disku nepřetržitě svítí, ale když začnu na PC procovat, tak svítit přestane -> klesne zápis procesu System. Chápu, že se na disk stále něco zapisuje, ale přijde mi to moc.

Nevíte proč to tak je? Jak snížit zápis u procesu?
Děkuji

Tak tu službu nechej zapnutou, ale nastav si jenom to, co opravdu chceš indexovat.
Je nesmysl nechávat stále dokola prohlížet terabajtový disk.
Myslím, že to vyhledávání bude fungovat, i když necháš indexovat "nic - žádnou složku".
Další omezení se dá nastavit v Možnosti složky.
Tahle služba je vhodná asi pro ty, kteří nedělají nic jiného, než že prohledávají stále dokola svůj počítač. Hodně úspěchů.