Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Excel

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o vzor v Excelu aby, v Excelu šlo automaticky vypočítat z datumu narození nebo Rodného čísla věk a počet dnů do dalších narozenin.

Vzor: 26.06.2006 9 let za 22 dnů bude mít 10 let.

A dále podle Rodného čísla

Vzor: 060626/5099 9 let za 22 dnů bude mít 10 let.

Moc Vám předem děkuji za Vaši pomoc a ochotou.

Daniel Valenta

=KDYŽ(C2="";"";DATUM(KDYŽ(A(DÉLKA(C2)=10;ČÁST(C2;1 ;2)*1<54);ČÁST(C2;1;2)+2000;ČÁST(C2;1;2)+1900);ČÁS T(C2;3;2)-KDYŽ(ČÁST(C2;3;2)*1>12;50);ČÁST(C2;5;2)) )

ale je tam chyba když dám rodné číslo 0211145099 nejde to vypočítat. Vypočítá to 4.1.1922 a mělo by to byt 14.11.2002

Můžete mi prosím pomoct.

Děkuji

Tak tu to máš komplet...
Nie je to síce v bunkách podľa tvojho vzoru, ale s tým si už snáď poradíš.

V prípade, že narodeniny v tomto roku už boli, bunka dá záporné číslo, znamenajúce, pred koľkátimi dňami mal tohto roku narodeniny.
Ak tam nechceš mať záporné čísla, dá sa to ošetriť trebárs funkciu IF (KDYŽ), ktorá Ti vráti prázdnu hodnotu v prípade, že narodeniny v tomto roku už boli...

V prípade, že sa odrážaš nie od rodného čísla ale od dátumu narodenia, tak vynecháš výpočet dátumu narodenia z rodného čísla, miesto vzorcu výpočtu tam rovno natvrdo vpíšeš dátum narodenia.
Prípadne môžeš mať dva vstupné stĺpce: rodné číslo a dátum narodenia a výpočet začneš v závislosti od toho, ktorý z týchto stĺpcov je vyplnený...