Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnova složky ,,stažené soubory"

Dobrý den,
Mám takový problém. Dříve jsem odstranil, různě přesouval a přejmenovával složku ,,stažené soubory" Přičemž se samozřejmě tato původní systémová složka ,,stažené soubory" jakoby nenávratně poškodila. Nyní, když chci nastavit stažené soubory (nynější) jako umístě na disk D, tak to samozřejmě nefunguje tak, jak má, protože ta složka není spojená nějak s tím systémem něco jako Plocha, dokumenty atd... u těch normálně umístění na Disk D třeba zvolit jde.

Jak prosím obnovit původní složku ,,stažené soubory" a zároveň ji mít obnovenou na tomto místě? (viz. obrázek)

Děkuji

p.s. - samozřejmě ty ,,stažené soubory" co tam nyní vidíte, jsem poté přidal jakoby uměle nově vytvořenou složku, kterou jsem přejmenoval jako stažené soubory, ale funkci ,,původních stažených souborů" neplní. Děkuji

Aha, tak z toho to tedy vůbec nechápu....

No k čemu je to dobré? Protože si chci nastavit ,,stažené soubory" na jiné umístění než umístění pro původní disk C, protože když to obsahuje mnoho dokumentů, tak to zbytečně zabírá místo na systémovém disku (C), proto si chci nastavit umístění na ,,stažené soubory" na jiný disk (D)...

Proto je to dobré, ovšem nejprve musím obnovit složku ,,stažené soubory" , které náleží systému, ovšem tu složku nevím jak takto nahradit na původní!

No k čemu je to dobré? Protože si chci nastavit ,,stažené soubory" na jiné umístění než umístění pro původní disk C, protože když to obsahuje mnoho dokumentů, tak to zbytečně zabírá místo na systémovém disku (C), proto si chci nastavit umístění na ,,stažené soubory" na jiný disk (D)...

V prvom rade to nemas pouzivat ako smetiak, ale stiahnute subory si z nej popresuvat do zodpovedajucich umiestneni a tam, kde patria. Ze si neudrzujes v pc poriadok a nemas tam nijaku organizaciu dat, nieje nikoho problem, len tvoj. Videl som uz kopu "expertov" ktory bezne skladovali dolezite dokumenty v TEMP adresaroch a potom sa strasne cudovali, ked im boli pri cisteni disku vymazane....mohli si pogratulovat k vlastnej blbosti.

Proto je to dobré, ovšem nejprve musím obnovit složku ,,stažené soubory" , které náleží systému, ovšem tu složku nevím jak takto nahradit na původní!

Nic nemusis, nechaj to tak ako je a nastav si to do adresara umiestneneho tam, kde to chces. Tieto systemom vytvarane zlozky maju mozno nejake veci navyse, ale nic take, aby uzivatel kvoli tomu plakal.

No, takže zaprvé.
Pane, vy určitě nevíte, jaký mám pořádek v datech. Mám nejlepší pořádek v datech, jako nikdo jiný a na tom si trvám.

Tak mi prosím, netvrďte a nenuťte mi vaši hypotézu, že mám nepořádek v datech, což pravda vůbec není. Prosím tedy, abyste příště se napřed zeptal a ne mi rovnou psal, že mám nepořádek v datech. Pořádek v datech mám výborný. To, že mám v stažených souborech jednoduše dočasně stažené soubory, je logické a vždy je používám dále a třídím podle toho, kam patří - do jaké kategorie, účelu a celkově na co jsou potřeba.

A s tím, že budu muset složku nějak obnovit, je také pravda, protože já už původní složku stažené soubory prostě vymazal. Vytvořil jsem následně druhou, tedy nynější stávající, kterou jsem ale vytvořil jako nová složka, přejmenoval a vložil jako stažené soubory. Tato složka ale nelze nastavit ,,umístění" jako u jiných systémových složek uživatele USER : Jako třeba plochu, dokumenty, hudbu atd! Ono by to šlo stejně jako plocha atd... ale to by musela být ta původní systémová složka ,,stažené soubory". A právě proto se ptám na to, jak opět obnovit tuto složku, aby byla systémnová a brána jako složka stažené soubory, přečemž poté můžu zvolit vhodné úložiště a díky tomu bude vše korelovat!

Mohu tedy poprosit o radu, jak obnovit stávající složku a vytvořit ji novou, ale již jako systémovou, tedy ta, co byla na začátku vygenerovaná a daná systémem?
Děkuji

Mám nejlepší pořádek v datech, jako nikdo jiný a na tom si trvám.

no ukaz :-)

A s tím, že budu muset složku nějak obnovit, je také pravda, protože já už původní složku stažené soubory prostě vymazal. Vytvořil jsem následně druhou, tedy nynější stávající, kterou jsem ale vytvořil jako nová složka, přejmenoval a vložil jako stažené soubory. Tato složka ale nelze nastavit ,,umístění" jako u jiných systémových složek uživatele USER : Jako třeba plochu, dokumenty, hudbu atd! Ono by to šlo stejně jako plocha atd... ale to by musela být ta původní systémová složka ,,stažené soubory". A právě proto se ptám na to, jak opět obnovit tuto složku, aby byla systémnová a brána jako složka stažené soubory, přečemž poté můžu zvolit vhodné úložiště a díky tomu bude vše korelovat!

Ked uz si spravil taku blbost ze si to vymazol, tak aky je problem si spravit hocijaku inu zlozku na downloady? Ako som pisal, ta systemova download zlozka nieje nic extra, akurat si to tam mozes uzivatelsky nastavovat, ako si pisal - no nic navyse to neposkytuje. Jedine ked je clovek perfekcionalista a musi mat vsetko perfektne zrovnane :-)
Ak to chces rieit, tak to ries, navod ti tuna uz dali....no realne na toto nieje dovod a tiez nieje dovod s tymto "problemom" nejak extra marnit cas.

nyní přesně nerozumím. Jak mám jakože vytvořit novou knihovnu? Navíc říkám, moje stažené soubory už nejsou jako původní stažené soubory, už nejsou jako systémová složka USER jako ostatní (plocha, dokumenty, hudba) atd... ale už jsem ji jednou smazal a vytvořil novou, původní. Což ale není stejné, není to jako systémová složka USER...

Moc nerozumím, co přesně po mě chcete a co mám udělat, děkuji

NE, to opravdu nechci. Nezáležé na nynější složce, zkrátka chci, abych opět odněkud nebo nějak vytvořil opět systémovou složku ,,stažené soubory" Která byla, pokud se nemýlím, součástí USER a nebo byla prostě definovaná a vytvořená již na začátku. POkud mi už rozumíte.
Tím pádem tu složku, jak už jde poznat ze screenu, bude mít jinou ikonu a bude prostě definovaná jako systémová. Pak budu moci jít na vlastnosti, umístění a nastavit umístění na pořadované místo (disk), aby mi nezabírala místo na disku systémovém (C).

Já vám pořád nerozumím. Vytvořil jsem knihovnu, odkazující na mé uměle vytvořené stažené soubory, ale co to jako vyřešilo? Když dám na vlastnosti, není tam nic jiného než možnost změnit s jakou složkou to spojit. Umístění absolutně ne.
Jakože co to vlastně jako vyřešilo? Tímto jsem systémovou složku nevytvořil, nechápu ten pricip co mi to jako vlastně mělo pomoci a k čemu to vede, prosím o objasnění.

Vy mi vůbec ale vůbec ale vůbec nerozumíte!

Nechci obnovit původní umístění složky jako mi k tomu byl poslán návod na viz. odkaz výše!!!!!!!!!!!!!!

Nejde mi o žádnou obnovu nějakého umístění složky.

Tak znovu a pro ty, tedy pro všechny, co to nechápou:

1) Jednoho dne, jsem si řekl, že si prostě jen tak omylem vymažu složku ,,stažené soubory" v panelu ,,Oblíbené položky", jak vidíte, když otevřete tento počítač!
Poté jsem si řekl, že si složku tedy vytvořím sám a znovu. Ovšem složku jen tak obnovit nelze, a tak jsem ji vytvořil jednoduchým krokem vytvořit novou složku, přejmenoval na stažené soubory a přetáhnul na místo USER, kde původně stažené soubory byly a sloužily jako systémová složka (jako mnoho dalších jako je Plocha, dokumenty, hudba.....). Odutd jsem ji přetáhl do původního rychlého prohlížení, tedy do oblíbených položek nalevo jak je, když otevřete ,,tento počítač"...

2) Pak jsem si řekl, že jelikož je složka už moc velká a obsahuje hodně dokumentů, že místo původního umístění na disku C, si dám umístění na disk D. Ano, jenže to funguje jen u systémových, původních složek kroky takovými, že např. u Plochy jsem to udělal tak, že jsem kliknul na Start - Uživatel - Na Plocha jsem kliknul pravým - vlastnosti - umístění a zadal cílové umístění.

Takto jsem to chtěl udělat i se svými nynějšími ,,staženými soubory" které už ale nejsou původní, ale vytvořené mnou! Takže možnost změny umístění na jiné tam zkrátka není a i kdyby ta možnost byla, což i je, tak to nebude fungovat moc dobře a bude vše duplicitní (tedy dvakrát) jednou na disku C, jednou na D... Celkově to nebude korelovat a nebude to kompatibilní.

A právě proto nechci ani to, co mi tady neustále radíte s ,,obnovou původního umístění" Ale chci obnovit složku ,,Stažené soubory", které jsou definované systémem!!!

Už mi, prosím, rozumíte?

Děkuji mnohokrát, vysvětlil jsem to opravdu velmi velmi velmi jednoduše, že to už musí chápat každý ;)

14. Save the .bat file to your Desktop.

15. Unblock the downloaded .bat file(s).

16. Double click/tap on the downloaded .bat file to run it.

17. The .bat file will now kill explorer causing your screen to go blank, then open a command prompt to quickly restore the default location of the folder in the registry, restore the default attributes of the folder, restart explorer, and close the command prompt.

18. Repeat step 1 above for any other user folder you need to restore the default location of.

tento, vytvori ti prave tu systemovu zlozku, nazve ju po anglicky Downloads, ale to si dodatocne mozes premenovat

@echo off

:: Created by: Shawn Brink
:: www.sevenforums.com
:: Tutorial: www.sevenforums.com/tutorials/18583-user-folders-restore-default-location.html

taskkill /f /im explorer.exe

timeout /t 2 /nobreak >nul

if not exist "%UserProfile%\Downloads" mkdir "%UserProfile%\Downloads"

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_SZ /d "C:\Users\%USERNAME%\Downloads" /f

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /v "{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}" /t REG_EXPAND_SZ /d %%USERPROFILE%%"\Downloads" /f

attrib +r -s -h "%USERPROFILE%\Downloads" /S /D

timeout /t 1 /nobreak >nul

start explorer.exe

Vše se podařilo. Nyní chci ovšem na druhém počítači nastavit Dokumenty taktéž do jiné složky. Její umístění je zcela jistě na disku C, protože mi dokumenty, zabírají opravdu hodně místa. Chci se zeptat, jak lze nastavit dokumenty na jiné uložistě? Všude možně u složek jako Plocha, Obrázky, Videa, Stažené soubory stačilo kliknout na: Start -> Jméno uživatele -> třeba Plocha -> Vlastnosti -> Umístění a vybrat třeba místo původního umístění C:\Users\(jméno)\Music Umístění třeba D:\(Jméno)\složka plocha třeba! Prostě do jiného umístění.

Co se týče dokumentů, viz. příloha, tam bohužel taková možnost není a nelze soubory ,,dokumenty" nastavit jako jiné umístění !!!

Jak to udělat, prosím?

děkuji