Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel 2010 VBA: ako zmenit farbu klikacieho listu a default highlightu vo VBA ?

ked mam tmavu temu windows 7, modra farba listu co mi spravil siki je zle citatelna a tiez modry highlight keywords vo VBA samotnom. tieto 2 veci by som potreboval zmenit na bud svetlu modru, svetlu zelenu alebo zltu farbu
toto je ten kod. ja som skusal dat na 2 miesta riadok:
.Characters.Font.Color = vbRed
ci sa nieco zmeni ale nic. fungovalo to normalne a bez zmeny

Sub Sheet_lister()
Dim ceLL As Range
Dim i As Long
Dim Button1 As Object
Dim Button2 As Object
Dim Ws1 As Worksheet
Dim Ws2 As Worksheet
Dim Exist As Boolean

Application.ScreenUpdating = False

For Each Ws1 In Worksheets
    If Ws1.Name Like "Sheet List" Then Exist = True: Exit For
    Next
        If Exist = True Then
            With Sheets("Sheet List")
                .Activate
                .Columns(1).Clear
            End With
        Else
            Sheets.Add before:=Worksheets(1)
            ActiveSheet.Name = "Sheet List"

            With Range("A1")
                Set Button2 = ActiveSheet.Buttons.Add(Left:=.Left, Top:=.Top, Width:=.Width, Height:=.Height)
            End With

            With Button2
                .Name = "Button2"
                .OnAction = "Sheet_lister"
                .Characters.Text = "Make list"
                .Characters.Font.Name = "Arial"
                .Characters.Font.Size = 11
                .Characters.Font.Color = vbRed
                '.Characters.Font.Bold = True
            End With

        End If

For i = 2 To Sheets.Count
Cells(i + 1, 1) = Sheets(i).Name
Columns(1).AutoFit

If Columns(1).ColumnWidth < 18 Then
    Columns(1).ColumnWidth = 18
End If

Cells(i + 1, 1).NumberFormat = "@* "
Next i

For Each ceLL In Range("A3", Range("A3").End(xlDown))
ceLL.Hyperlinks.Add Anchor:=ceLL, Address:="", _
SubAddress:="'" & Replace(ceLL.Value, "'", "''") & "'" & "!a1", ScreenTip:="Click to move to sheet", TextToDisplay:=ceLL.Value
Next

Range("A3:A" & Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row).Font.Underline = xlUnderlineStyleNone

Application.ScreenUpdating = True
Sheets("Sheet List").Activate
End Sub

Sub Back()
Sheets("Sheet List").Activate
End Sub

teraz to mam otvorene v excel 2016 a aj tam je to rovnake modre (obe veci) pri defaultnej teme win7.

Odstráň .Characters:

.Font.Color = vbRed

Vlastnosť Characters nemá zmysel používať na tlačidle, takže dal by som to preč aj pri tých ostatných, hoci tam to funguje aj tak, ako to máš teraz.

Neviem, čo máš na mysli pod modrým highlight keywords.

no ved toto:
[RqBw5bL.png]
je to z ineho pc, excel 2016 ale na mojom je to to iste. modrou su tie klucove vba slova. ked mam tmavu temu, normalne cierne veci sa zmenia na svetle co je ok, tak ako ma byt, ale tieto highlighted zostanu tmavo modro a tmavo zeleno. to potrebujem zmenit.

[AGEhsJA.png]
tuto cervenou farbou tlacitko ma zostat tak ako je. ja chcem zmenit tie sheety co su modrou a ked na 1 uz kliknes a vratis sa spat, je to fialove. to tiez je zle vididelne pri tmavej teme windowsu.

chapes ?