Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "přeskočení" tečky

Dobrý večer ve spolek,
rád bych se zeptal zkušenějších... mám takový problém. Mám udělat consolovou aplikaci v c sharpu, která rozliší zda vstup od uživatele je nebo není palindrom. Pokud je to palindrom vypíše na výstupu 1, pokud není tak vypíše 0. Máme k tomu využít cykly, ne pole. Vše už mám, program převede vše na malá písmena potom porovnává char po charu, bere vse krome cisel, malych i velkych (asi trochu zbytecne) pismen... preskakovani jinych znaku jsem udelal pres podminku a ascii hodnoty znaku. Ale jakmile je na konci tečka, program nefunguje a automaticky pise ze to palindrom neni. Zkusil jsem snad vsechno, ale program si asi mysli ze je to integer a ne obycejna tecka.
Pokud by jste mi nekdo dokazal poradit byl bych Vam vdecny. Dekuji

jeden cyklus tam mám.

            string vstup = Console.ReadLine();
            vstup = vstup.ToLower();
            int delka = vstup.Length;
            double porovnani_suda = delka/2;
            double porovnani_licha = porovnani_suda + 0.5;
            int tecka = 46;
            int index1_1 = 0;
            int index2_2 = delka - 1;
            int index1 = vstup[index1_1];
            int index2 = vstup[index2_2];
            int result = 0;
            while (index1_1 < index2_2)
            {
                if ((index2 < 65 && index2 > 90) || (index2 < 97 && index2 > 122) || (index2 < 48 && index2 > 57) || (index2 == tecka))
                    index2--;
                else if ((index1 < 65 && index1 > 90) || (index1 < 97 && index1 > 122) || (index1 < 48 && index1 > 57) || (index1 == tecka))
                    index1++;
                else if (index1 == index2)
                    result++;
                else if (index1 != index2)
                    result--;
                index1_1++;
                index2_2--;
            }
            if ((result == porovnani_suda) || (result == porovnani_licha))
                Console.WriteLine("1");
            else
                Console.WriteLine("0");

zas taková banalita -_- ani mě nenapadlo ty podminky poradne zkontrolovat.

           string vstup = Console.ReadLine();
            vstup = vstup.ToLower();
            int delka = vstup.Length;
            double porovnani_suda = delka/2;
            double porovnani_licha = porovnani_suda + 0.5;
            int tecka = 46;
            int prvni_znak = 0;
            int posledni_znak = delka - 1;
            int kod_znaku1 = vstup[prvni_znak];
            int kod_znaku2 = vstup[posledni_znak];
            int result = 0;
            while (prvni_znak < posledni_znak)
            {
                if ((kod_znaku2 < 65 || kod_znaku2 > 90) || (kod_znaku2 < 97 || kod_znaku2 > 122) || (kod_znaku2 < 48 || kod_znaku2 > 57) || (kod_znaku2 == tecka))
                {
                    kod_znaku2--;
                    result++;
                }
                else if ((kod_znaku1 < 65 || kod_znaku1 > 90) || (kod_znaku1 < 97 || kod_znaku1 > 122) || (kod_znaku1 < 48 || kod_znaku1 > 57) || (kod_znaku1 == tecka))
                {
                    kod_znaku1++;
                    result++;
                }
                else if (kod_znaku1 == kod_znaku2)
                    result++;
                else if (kod_znaku1 != kod_znaku2)
                    result--;
                prvni_znak++;
                posledni_znak--;
            }
            if ((result == porovnani_suda) || (result == porovnani_licha))
                Console.WriteLine("1");
            else
                Console.WriteLine("0");

a jo musi to byt (a<48 || (a>57 && a<65) || (a>90 && a< 97)|| a>122)

po jednotlivych znacich? Nevim co tím myslíš... načtu první a poslední a poté postupuji vždy na další, z prvního na druhý a z posledniho na predposledni... a takhle porad dokud se neminou a cyklus se ukonci. V tom je chyba?
Take jsem prisel na kuriozitu: kdyz napisu na vstup: Prilis zlutoucky kun upel silene ody na Mesic. tak si proram mysli ze jde o palindrom. Jinak funguje bezchybne.

Evidentne nechápeš... Máš index min a max, začne sa porovnávanie...min sa zvyšuje a max sa znižuje...pokiaľ sa k sebe tie hodnoty "priblížia", znamená to, že už je porovnávanie na polceste. Akonáhle je index za polovicou porovnávania textu tzn. min > max, nie je treba ďalej porovnávať...

ach jaj...

mam v tom ted spis curbes a vubec tomu nerozumim.

string vstup = Console.ReadLine();
            int delka = vstup.Length;
            double porovnani_suda = delka/2;
            double porovnani_licha = porovnani_suda + 0.5;
            int prvni_znak = 0;
            int posledni_znak = delka - 1;
            int result = 0;
            while (prvni_znak < posledni_znak)
            {
                int kod_znaku1 = vstup[prvni_znak];
                int kod_znaku2 = vstup[posledni_znak];
                if (kod_znaku2 < 48 || (kod_znaku2 > 57 && kod_znaku2 < 65) || (kod_znaku2 > 90 && kod_znaku2 < 97) || kod_znaku2 > 122)
                {
                    kod_znaku2--;
                    result++;
                }
                else if (kod_znaku1 < 48 || (kod_znaku1 > 57 && kod_znaku1 < 65) || (kod_znaku1 > 90 && kod_znaku1 < 97) || kod_znaku1 > 122)
                {
                    kod_znaku1++;
                    result++;
                }
                else if (kod_znaku1 == kod_znaku2)
                    result++;
                else if (kod_znaku1 != kod_znaku2)
                    result--;
                prvni_znak++;
                posledni_znak--;
            }
            if ((result == porovnani_suda) || (result == porovnani_licha))
                Console.WriteLine("1");
            else
                Console.WriteLine("0");

to tam ale byt musi protoze kdyz to narazi na mezero tak ji to diky tomu preskoci a posune se to za ni a pri dalsi podmince uz je tam dalsi znak ktery uz se porovnava s tim z druhe strany. Bez nej to nefunguje... kdyz napisu Kobyla ma maly bok... vypise to 0... s tim to vypise 1 protoze to mezery preskoci a kontroluje to bez nich.

Ono to totiž bylo celé špatně už na začátku a ne až teď. A aby se to zprovoznilo, tak je potřeba odstranit všechny chyby a ne jenom některé, na které jsem zatím upozornil. Dneska jsem asi moc měkký, takže uvedu příklad, jak by to mohlo vypadat. Ale dělám to fakt výjimečně.

bool isPalindrome(string input)
{
    var first = 0;
    var last = input.Length - 1;
    while (first < last)
    {
        var firstChar = input[first];
        if (shouldSkip(firstChar))
        {
            first++;
            continue;
        }

        var lastChar = input[last];
        if (shouldSkip(lastChar))
        {
            last--;
            continue;
        }

        if (char.ToLower(firstChar) != char.ToLower(lastChar))
            return false;

        first++;
        last--;
    }
    return true;
}

bool shouldSkip(char chr)
{
    return chr < 48 || (chr > 57 && chr < 65) || (chr > 90 && chr < 97) || chr > 122;
}

aha, promin toho jsem si nevsiml. To continue je hodne uzitecne... funguje to tak ze to prejde k dalsi podmince? Take bych se te rad zeptal jak funguje to

bool shouldSkip(char chr)

v zavorce si ulozis nejakou promennou v ktere je ulozena ta podminka a kdyz tuto funkci potom nekde zavolas tak to projede zda dany char plni podminky toho v te funkci?
a to true false... kdyz vrati false cyklus se ukonci a dolu si dam podminku

if (false)
console.writeLine("0");

a v pripade true zase "1"?
a neni to nahodou nejaka preddefinovana metoda? Promin za mozna stupidni otazky ale ve skole nam rekl neco o indexu na konci hodiny s tim ze se nam to bude hodit na tohle...

Continue vrací vykonávání programu na začátek cyklu.
C# žádné funkce nemá, je to objektový jazyk. A vy jste ještě nebrali metody?

bool shouldSkip(char chr)

Je metoda přijímající argument chr typu char (tedy znak) a vracející bool(ean). O znaku ti tak říká, zda má být přeskočen.

if (false) ...

Je podmínka, která nemůže být nikdy splněna.

Vy jste ještě nebrali boolean? Základní datové typy se snad berou na jedné z prvních přednášek. Co je to za školu?

tak ja se vratim k poslednimu kodu co fungoval.

            string vstup = Console.ReadLine();
            vstup = vstup.ToLower();
            int delka = vstup.Length;
            double porovnani_suda = delka / 2;
            double porovnani_licha = porovnani_suda + 0.5;
            int tecka = 46;
            int prvni_znak = 0;
            int posledni_znak = delka - 1;
            int kod_znaku1 = vstup[prvni_znak];
            int kod_znaku2 = vstup[posledni_znak];
            int result = 0;
            while (prvni_znak < posledni_znak)
            {
                if ((kod_znaku2 < 65 || kod_znaku2 > 90) || (kod_znaku2 < 97 || kod_znaku2 > 122) || (kod_znaku2 < 48 || kod_znaku2 > 57) || (kod_znaku2 == tecka))
                {
                    kod_znaku2--;
                    result++;
                }
                else if ((kod_znaku1 < 65 || kod_znaku1 > 90) || (kod_znaku1 < 97 || kod_znaku1 > 122) || (kod_znaku1 < 48 || kod_znaku1 > 57) || (kod_znaku1 == tecka))
                {
                    kod_znaku1++;
                    result++;
                }
                else if (kod_znaku1 == kod_znaku2)
                    result++;
                else if (kod_znaku1 != kod_znaku2)
                    result--;
                prvni_znak++;
                posledni_znak--;
            }
            if ((result == porovnani_suda) || (result == porovnani_licha))
                Console.WriteLine("1");
            else
                Console.WriteLine("0");

kdyz presunu:

            int kod_znaku1 = vstup[prvni_znak];
            int kod_znaku2 = vstup[posledni_znak];

do tela cyklu a smazu kod_znaku 1 a kod_znaku 2 ++,-- tak by to melo fungovat?