Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - podmíněné formátování

Zdravím,

řěším zrovna jeden problém s podmíněným formátováním buněk v excelu. Mám sloupec a v něm mám data (ve smyslu datum) z letošního i předešlých let. Potřebuji, aby jednotlivé buňky byly zelené a červeně aby se zbarvily automaticky každý rok, když do výročí data zbývají 2 měsíce a méně. Zároveň potřebuji nastavit výjimku z tohoto pravidla tak, aby daná buňka byla zelená, pokud vedlejší buňka obsahuje nějaký konkrétní text.

Předem díky za Vaše rady!

Nepíšeš bunka ktorého stĺpca sa má vyfarbovať, podmienka kedy má byť červená, kedy zelená, bunku ktorého stĺpca farbiť keď bunka ktorého stĺpca obsahuje text... tak je to ťažké...

ale pohraj sa s touto podmienkou (t.j. nastav si svoje bunky a oblasť platnosti):

=AND((CONCATENATE(DAY(TODAY());".";MONTH(TODAY()); ".";YEAR(A2))-A2)<60;A2<>"")

Keď dáš tento vzorec do podmienky podmieneného formátovania bunky, ktorú máš kontrolovať na 2 mesiace od výročia, tak samotná bunka sa vyfarbí na zeleno v prípade, že nie je prázdna a obsahuje dátum, ktorý je v dvojmesačnom termíne výročia.

P.S. Dvojmesačný termín je daný rozdielom dátumov menším ako 60, t.j. môže sa ušmyknúť deň - dva, v závislosti od toho, ktorý mesiac má 28 - 29 - 30 - 31 dní

príslušný vzorec (z predošlej mojej odpovede) naformátuj na zelenú farbu.
Predpokladám, že si pochopil, že dátum, ktorý bude kontrolovaný, je v bunke A2.
A pridaj v poradí ďalšiu podmienku:

vzorec vlastného podmieneného formátu :

=A2<>""

naformátuj na červenú farbu.
Toto spôsobí, že ostatné dátumy (pokiaľ tam sú vôbec napísané a nie sú v termíne výročia) sa podfarbia na červeno.

Potom vezmi štetec kópie formátu a natri to na takú oblasť stĺpca A, ktorú potrebuješ, aby takto reagovala